Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Związkowcy TP przeciw UKE

Związkowcy TP przeciw UKE

WitekT 22 Sierpnia 2006 11:15

0 0

Związki zawodowe działające w Telekomunikacji Polskiej skarżą się premierowi na działalność prezes UKE Anny Streżyńskiej. Czy potrafią zagrozić pozycji niezależnego regulatora rynku telekomunikacyjnego?

W liście wysłanym 31. lipca do Jarosława Kaczyńskiego związkowcy zarzucają Streżyńskiej faworyzowanie alternatywnych operatorów telekomunikacyjnych (np. Tele2). Spółki te nie mają własnej infrastruktury telekomunikacyjnej i działają w oparciu o sieć TP.

Nasuwa się konkluzja, iż regulacja rynku telekomunikacyjnego polega głównie na redystrybucji pieniędzy z kieszeni TP do kieszeni Tele2. Oszczędności, które zostaną w budżecie domowym przeciętnego Polaka, są niezauważalne - czytamy w liście podpisanym przez cztery związki zawodowe działające w firmie.




Czy związki konsultowały swój list z szefami firmy? Poinformowaliśmy zarząd o naszych działaniach, przekazaliśmy list prezesowi. Ale to był nasz pomysł, bo pracownicy podnieśli alarm - mówi Jerzy Kizeweter, wiceprzewodniczący Związku Zawodowego Inżynierów i Techników w TP.

Jeden z polityków PiS powiedział anonimowo, że traktuje list związkowców w kategoriach donosu. TP tak łatwo się nie podda. Jesienią wokół UKE może zrobić się zamieszanie - prognozuje informator. Według niego PiS dobrze ocenia pracę Anny Streżyńskiej, która stała się jedną z wizytówek rządu, dobrze ocenianą przez specjalistów i analityków.

Źródło tekstu: Gazeta Wyborcza     

Dodaj do:
w sumie: 12
  • 0

    1.  2006-08-22 11:18:40

    hahaha, ach te biznesowe psy z TP nawet zwiazkowców wykorzystają by nie dać ugryść tortu

  • 0

    2. ~ksad  2006-08-22 11:30:09  host: xdsl-7108.zgora.dialog.net.pl

    Na pytanie, czy zagrożą pozycji, odpowiadam, wszystko będzie jak zawsze w Polsce: premier pocieszy związkowców, ta reprymendę UKE, a pani prezes, wciąż "niezagrożona" będzie już ostrożniejsza.

  • 0

    3. ~xyz  2006-08-22 11:33:07  host: rev-27.malnet.pl

    a cóż to monopol mieli dożywotnio mieć? A wszystkie ulgi jakie firma miała od Państwa przez lata to za free? Związkowców nie ma co się bać, bo to nie górnicy co to mogą przyjechać i bęcki spuścić...:)

  • 0

    4. ~zibi  2006-08-22 11:37:05  host: prosie19.aster.pl

    Pracownicy TPSA nie zabiegają o monopol tylko o "godne warunki wykonywania zawodu" ... ;-)

  • 0

    5.  2006-08-22 11:39:05

    a za co ma dać reprymende prezes UKE? za poprawną pracę? za odrywanie francuzów od polskiego żłoba?, do polski te pieniadze nie pójdą ale niech chociaż Polacy mniej płacą

  • 0

    6. ~ByłyTP  2006-08-22 11:43:40  host: abuw241.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ale jaja. Teraz dokładnie widać dlaczego możliwa była całkowita jogurtyzacja firmy. Jak się ma takie związki, to nie dziwota, że zarząd może sobie pogrywać z załogą. Zamiast kompetencji uskuteczniać głupotę blulajnową. Muszą tylko uważać, żeby się umyć przed spotkaniem z załogą. Bo po włażeniu w d..pę efekt jest niezbyt przyjemny. Dziękujemy wam związkowcy, jesteście the best dla zarządu. Więcej jogurtu w &FTP, wiecej fachowców w Anglii.

  • 0

    7.  2006-08-22 12:37:12

    A propos: polecam do przeczytania:
    http://telekomunikacyjny.blox.pl/2006/08/Plotka.html

  • 0

    8. ~zibi  2006-08-22 13:09:50  host: 203-moc-3.acn.waw.pl

    Po pierwsze, TPSA jest "polska" tylko z nazwy.
    Po drugie, pracownicy TPSA zapomnieli już chyba, że duża część majątku firmy pochodzi z tzw. nieodpłatnego przejęcia sieci wybudowanych kosztem abonentów we wsiach czy na nowych osiedlach (np. w Warszawie). A mechanizm był prosty. TP twierdziła, że plany na najbliższych X lat nie przewidują rozbudowy centrali/sieci w danej okolicy, ale jak sami zbudujecie to my łaskawie to sobie weźmiemy i was podłączymy.
    Po trzecie, trzeba pamiętać, że podczas prywatyzacji pracownikom przysługiwały darmowe akcje. Nie przypominam sobie, żeby ktoś odmówił przyjęcia tego prezentu od państwa, a przecież rozdawanie akcji TPSA były oczywistą redystrybucją majątku narodowego do niewielkiej grupy obywateli.

  • 0

    9. ~  2006-08-22 13:25:38  host: p01-08.opera-mini.net

    Czytelnicy Telepolis trzymaja kciuki za Pania Prezes! Po latach monopolu wreszcie zaczelo sie dziac cos pozytywnego dla klienta. Przychody, zyski i interesy France Telecom mnie nie interesuja. UKE ma dbac o interes klienta i w koncu to robi.

  • 0

    10. ~Jarek  2006-08-22 13:54:24  host: staticline604.toya.net.pl

    Przypominam, że pracownicy tepsy dostali akcje firmy - to byLy bardzo duże pieniadze !!!

  • 0

    11. ~  2006-08-22 14:10:59  host: abuw47.neoplus.adsl.tpnet.pl

    10.Jarek
    Pisząc pracownicy masz oczywiście na myśli Zarząd i pracowników poczty też.
    Za 15 lat stażu było 1000 akcji wg dzisiejszej ceny to ile ? I czy to dużo ?

  • 0

    12. ~abc  2006-08-22 15:42:43  host: asy49.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11. to około 19350zł przy odsprzedaży dziś. + dywidendy co roku od "prywatyzacji".
    więc dla przeciętnego polaka: od budżetowki do młodego pracującego nie dorabiającego na boku ... ROCZNY DOCHÓD ... Dla młodego polaka pracującego za granicą dwu-trzy miesięczny zarobek.

Dodaj swoją opinię