Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Związkowcy TK chcą wstrzymania zwolnień

Związkowcy TK chcą wstrzymania zwolnień

sirmark 30 Kwietnia 2008 12:34

0 0

Związkowcy Telekomunikacji Kolejowej demonstrowali wczoraj w Warszawie, domagając się wstrzymania zwolnień w firmie lub odpraw dla zwalnianych. Zarząd spółki zapewnia, że swoje decyzje konsultuje ze związkowcami.

Pracownicy spółki w swojej petycji domagają się m.in. wstrzymania zwolnień w firmie lub wypłacenia zwalnianym pracownikom odszkodowania w wysokości ośmiomiesięcznego wynagrodzenia. Oczekują też, iż spółka pomoże zwalnianym w znalezieniu pracy w innych spółkach kolejowych.

Na liście postulatów znalazło się m.in. żądanie rozpoczęcia w spółce szkoleń dostosowujących wiedzę pracowników do sprowadzanych w firmie nowych technologii i urządzeń. Związki chcą również, by skonsultowano z nimi strategię spółki, zanim zostanie ona przyjęta przez radę nadzorczą.
W stanowisku przesłanym PAP spółka zapewnia, że wszystkie poruszone w petycji kwestie są przedmiotem cyklicznych spotkań zarządu i związków. Była zarówno pomoc w zatrudnieniu dla zwalnianych pracowników, jak i są większe fundusze na szkolenia podnoszące umiejętności.

Jak podkreśla zarząd TK , prowadzone są konsultacje z przedstawicielami związków zawodowych na temat wszystkich działania, wobec których istnieje wymóg przewidziany stosownymi przepisami. Konsultacjom podlegają także inne działania przewidziane w porozumieniu o współpracy podpisanym przez zarząd TK ze wszystkimi organizacjami związkowymi.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~>>>  2008-04-30 13:54:24  host: w3cache1.tktelekom.pl

  he he he.....

 • 0

  2. ~dobosz  2008-04-30 14:53:09  host: eo186.internetdsl.tpnet.pl

  I ja tam pracowałem przez 10 lat tez namawiali a poziom wiedzy z IT pracowników jest śladowy , na dodatek są uodpornieni na wiedzę.Szkoda pisać pozdrawiam kolegów (w wieku przed emerytalnym)

 • 0

  3. ~  2008-04-30 22:55:48  host: 243-pra-10.acn.waw.pl

  - dobosz: zdanie jest niezrozumiałe "I ja tam pracowałem przez 10 lat tez namawiali a poziom wiedzy z IT pracowników jest śladowy" do czego namawiali ?

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-196-31-117.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet