Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Związki zgodziły się na zwolnienie 540 osób z Grupy TP

Związki zgodziły się na zwolnienie 540 osób z Grupy TP

WitekT 30 Stycznia 2013 22:46

3 3
Orange Customer Service, spółka z Grupy TP, zmniejszy zatrudnienie o 540 osób. Wszystkie związki zawodowe działające w TP zaakceptowały porozumienie w tej sprawie - poinformował Robert Materna, przewodniczący Związku Zawodowego Błękitna Linia.

Pierwotnie redukcja zatrudnienia miała dotknąć 760 osób. Odejścia rozpoczną się 10. lutego.

Zobacz: Będą zwolnienia w Grupie TP.

Wszystkie osoby otrzymają takie same odprawy jak te, które są wypłacane pracownikom TP w ramach programu dobrowolnych odejść.


Źródło tekstu: PAP, wł     

Dodaj do:

Tagi: orange | tp | zwolnienia

w sumie: 48
  • 0

    34. ~nikt  2013-02-01 13:04:38  host: 212.160.172.70

    do ~la vie change avec Orange -Ty wiesz wszystko - w których pionach w 2 połowie roku mają być największe zwolnienia?

  • 0

    35. ~Pogłoski  2013-02-01 14:12:16  host: apn-95-41-115-216.dynamic.gprs.plus.pl

    la vie chnage..... podobno zapadła już ostateczna decyzja o całkowitej likwidacji 3ch platform zajmujących się Back Office'm wiesz może, które konkretnie lokalizacje pójdą pod nóż oprócz już wiadomego wszystkim Nowego Sącza ??? I czy wiesz może jakie są plany odnośnie całej rzeszy mrówek siedzących w domach na tzw. telepracy ??? Odstrzelą ich ??? Podobno sam prezes powiedział kiedyś, że są niepotrzebni i jedynie generują zbędne koszty...........

  • 0

    36. ~la vie change avec Orange  2013-02-02 01:58:57  host: goliat.interkonekt.pl

    Przepraszam, że pisze tak późno ale wróciłem z melanżu i nie czytałem forum. Sprawa wygląda tak, że wiele się zmieni. Za kilka tygodni zostanie przedstawiona nowa strategia grupy TP S.A. Po pierwsze w OCS zostaną zlikwidowane wszystkie małe lokalizacje które mają poniżej 100 pracowników jak Nowy Sącz np. wszystkie małe lokalizacje po prostu znikną i telepraca prawdopodobnie też. Jest to tak samo mało rentowne jak budki telefoniczne o których już wspominałem, że znikną w przeciągu roku. Pod młotek pójdzie WP i Marketplanet. Już rok temu planowano sprzedać Marketplanet ale nie sprzedano bo zajęto się Euro 2012 i rebrandingiem. Coraz głośniej się mówi też o sprzedaży największej firmy outsorsingowej w Polsce czyli Contact Center. France telecom zakłada, że będzie zajmować się tylko tym w jakim celu powstała firma czyli telefonami. Więc za kilka lat będzie tylko Fundacja Orange, Orange Customer Service, TP S.A. który wchłonie docelowo telefony podlaskie i Centertel, a także Ramsat. Ramsat planuje przejmować małe sieci sprzedaży i konsolidować rynek. Wszystko co zbędne zostanie sprzedane lub Zlikwidowane. Myślę, że z obecnych 22,6 tys pracowników docelowo w ciągu 4-5 lat bedzie max 15 tysięcy jak nie mniej jesli Contact Center WP i Marketplanet zostaną sprzedane. Samo WP ma około 200 pracowników do tego Marketplanet i Contact Center około 2,5 tysiące czyli to 3 tysiące miejsc pracy. Może teraz to co powiem będzie banowane i wiem, że ludzie będą mówić, że to bujdy ale obecnie TP ma 5 milionów telefonów stacjonarnych. W ciągu najbliższych 5 lat telefon stacjonarny odłączy kolejne 2 do 2,5 milionów ludzi. Za kilka lat już nie będzie co regulować więc TP, Centertel i telefony podlaskie połączą się. będzie wtedy jeden zarząd i zniknie wiele niepotrzebnych stanowisk. Już teraz obecnie telefon stacjonarny jest w ogóle nie reklamowany. Tylko 34 % ludzi deklaruje, ze ma telefon stacjo

  • 0

    37. ~la vie change avec Orange  2013-02-02 02:12:15  host: goliat.interkonekt.pl

    Wiem jest coraz gorzej i zwykli pracownicy co pracują za marne grosze zostaną wyrzuceni z pracy. Na wiele ruchów nie ma rady coraz mniej abonentów telefonii stacjonarnej powoduje, ze ludzie z OCSu są zbędni. Zresztą w momencie powstania firmy gdy miała blisko 8 tysięcy pracowników zakładano, że za kilka lat będzie tylko połowa. Każdego miesiąca blisko 60 tysięcy ludzi rezygnuje ze stacjonarki. Warto także dodać, że koszty powstałe z rebrandingu TP Na Orange też są wysokie. Blisko 75 milionów PLN tylko z a używanie marki Orange w formie stacjonarnej a 200 łącznie. To połowa kosztów pracowniczych całej grupy Orange Polska. Hm generalnie jest analnie jak już mówiłem. wszystkie małe oddziały pójdą na bruk i powiedzą wam to co mówią teletubisie czyli PAPA. Podziękujcie prawicowym rządzą które przez 20 lat rządzenia sprzedały wszystko. Jesteśmy jedynym krajem który nie ma narodowego operatora. Dlaczego we Francji w Orange zwiększono zatrudnienie a tylko u nas w ciągu roku wypierdzielą 2 tysiące ludzi. O tym się nie mówi? Czasami mi wstyd za to w jakim kraju żyję. Możecie nazwać mnie lewackim ścierwem ale w związkach bronimy każdego pracownika ale mamy tyle do gadania co zeszłoroczny śnieg. Tak marne odprawy są, że wstyd je wypłacać czasami. Przecież w 2020 roku czyli za 7 lat będzie w tej firmie może pracowało około 10 tysięcy ludzi. Jeśli na koniec 2012 roku pracowało w TP 22,6 tysiąca ludzi a tylko w tym roku odejdzie 1150 z dobrowolnych zwolnień + 540 zwolnienia grupowe. A to nie koniec zwolnień to daje nam 1700 ludzi. Jeśli tylko 1500 ludzi będzie odchodzić rocznie to daje 10500 pracowników w ciągu 7 lat. W 2020 France Telecom wyjdzie z tej firmy bo już nie będzie miał zysków tak jak wyszedł z Austrii, Szwajcarii teraz Portugalii sprzedaje udziały. Za niedługo wyjdzie z Belgii i Luksemburga. jak w Polsce wszystko wydoi to sprzeda też udziały w Polsce z zachowaniem tego, że bę

  • 0

    38. ~la vie change avec Orange  2013-02-02 02:13:43  host: goliat.interkonekt.pl

    będzie brand orange jak w Izraelu np. Może się wygadałem ale wstyd mi, że z firmy która miała 75 tysięcy pracowników będzie miała na koniec tego roku 20 ;/

  • 0

    39. ~Facet  2013-02-02 13:18:41  host: nyl9.internetdsl.tpnet.pl

    Czyżby brakło pieniędzy na opłatę z tytułu wykorzystania marki Orange?:) Weszli w biznes, to o żadnym zwalnianiu pracowników nie powinno być mowy. Jak im się nie kalkuluje to niech biznes sprzedadzą, krzyż na drogę:) Bo podatków chyba jakichś większych to nie płacą...

  • 0

    40. ~Facet  2013-02-02 13:39:57  host: nyl9.internetdsl.tpnet.pl

    Działają w oligopolu, gigantyczne bariery wejścia dla nowych operatorów, co oznacza stabilne zyski, bo państwo rynku nie uwalnia. Utrzymanie stanowisk pracy powinno być rentą płaconą w zamian za ochronę rynku przed nowymi operatorami (koncesja).

  • 0

    41. ~la vie change avec Orange  2013-02-02 21:13:14  host: goliat.interkonekt.pl

    Może to zabrzmi wyjątkowo lewicowo ale uważam, że to byłoby najlepsze rozwiązanie. Popatrzcie na Belgię 10 milionowy kraj a narodowy operator belgacom ma 3,7 milionów telefonów stacjonarnych. Za równowartość około 60 PLN dostaje nielimitowane rozmowy wszędzie w telefonii stacjonarnej. Działa tam monopol naturalny. gdyby w Polsce Tepsa nie została sprzedana to może by dzisiaj miała dalej około 10 milionów klientów stacjonarnych. na zachodzie ludzie tak nie rezygnują ze stacjonarnych jak w demoludach byłych. W Holandii w kraju w którym narodził się kapitalizm KPN też ma 4 miliony klientów stacjonarnych. gdyby był mopopol naturalny jak w Danii, Belgii czy Szwajcarii to ludzie by nie byli zwalniani. A do fanów wolnego rynku oferta Netii nie jest lepsza od oferty tepsy a tam też sa mega zwolnienia. Generalnie jest analnie

  • 0

    43. ~la vie change avec Orange  2013-02-03 00:10:58  host: goliat.interkonekt.pl

    hm 200 baniek co roku idzie do Francji za używanie tego pomarańczowego kwadrata który "rzekomo" jest zajebisty. Vodafone też ma royal tears około 1,6 przychodów, Deutsche Telekom około 0,2 a Telafonica około 0,5 tylko z wyjątkiem Niemiec Czech i Brazylii to oni maja 100% we wszystkich swoich spółkach. najlepsze jest to, że ostatnio były prowadzone badania i po 10 miesiącach marki Orane w Polsce w usługach stacjonarnych ich postrzeganie się nie poprawiło. W ubiegłym roku blisko 700 tys ludzi zrezygnowało ze stacjonarki. Jest masakra. te nowe abonamenty które niby są tak zajebiste nic też nie dają. Dobrze ktoś kiedyś powiedział 2025 koniec telefonii stacjonarnej a jak będzie jeszcze wtedy to będzie miała takie znikome znaczenie, ze tylko firmy i państwowe instytucje ją będą miały jak urzędy państwowe. dzisiaj większość ludzi jak bierze stacjonarny to z internetem i abonament za 39 PLN w voipie. Tak to już jest z narodowym operatorem. A i zapomniałem kolejne zwolnienia szykują się w lipcu. Jest to spowodowane tym, ze będzie nowa siedziba i 4,2 pracowników pracujących w Warszawie w Centertelu i TP będzie trzeba zrobić 3,5 tysiaca bo tyle jest miejsc pracy w nowym miasteczku

  • 0

    44. ~Facet  2013-02-03 12:40:40  host: nyl9.internetdsl.tpnet.pl

    Korzystanie z logo Orange czy T-mobile ma całkiem inny cel. Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Te 200 baniek o których mówiłeś stanowi dla polskiej spółki koszt, co obniża podstawę opodatkowania, gdyż zawyża koszty. Alternatywą jest wypłata dywidendy z zysku polskich spółek. Dla FT i każdego innego podmiotu bardziej opłaca się sprzedać licencję na użytkowanie znaku firmowego niż wypłacić sobie dywidendę z zysku spółki. To cała filozofia wielkiego rebrandingu.

  • 0

    45. ~la vie change avec Orange  2013-02-03 13:54:29  host: goliat.interkonekt.pl

    ja o tym doskonale wiem. Znam doskonale zapisy umowy z Orange brand Limited

  • 0

    46. ~Facet  2013-02-03 14:51:25  host: nyl9.internetdsl.tpnet.pl

    Napisałem to dla osób, które nie do końca orientują się w temacie. Analizując treść Twoich wpisów byłoby co najmniej niegrzecznie przypuszczać, że nie istoty sprawy nie znasz.

  • 0

    47. ~la vie change avec Orange  2013-02-03 16:47:22  host: goliat.interkonekt.pl

    Jaki komplement. Dziękuję. Hm jak tak dalej pójdzie to może ja znajdę posadę. Witku nie potrzebujecie kogoś na etat :D ?

  • 0

    48. ~Macieju Witucki  2013-02-04 11:27:49  host: apn-95-40-235-244.dynamic.gprs.plus.pl

    Postuluję o jaknajszybsze zwolnienie dyscyplinarne Wojciecha Jabczyńskiego za wypisywanie totalnych bzdur na forum publicznym i prowadzenie nikomu ani niczemu niesłużącej polemiki z rzecznikiem prasowym sieci Play za grube pieniądze i obsadzenie na tym stanowisku człowieka ukrywającego się pod jakże melodyjnym i rymującym się kryptonimem "la vie change avec orange" (dla znających język francuski - Ty Maćku ponoć znasz świetnie francuski, to będziesz wiedział co mam na myśli) który to człowiek będzie nas szarych żuczków, pracowników poniewieranych i uciemiężonych przez tysiące kolejnych poj...ych procedur ODKI na bieżąco, szczerze, otwarcie, uczciwie, bezpośrednio i bez owijania w bawełnę informował o Twoich perfidnych, chytrych, plugawych, niecnych, podłych i brutalnych planach oraz zamiarach wobec NAS Maćku !!!

  • 0

    49. ~obeserwator  2013-02-12 09:27:46  host: host-212.96.234.9.tvksmp.pl

    Nie wiem kto się kryje za nickiem la vie change avec Orange, ale pisze bzdury nt. kasy za dobrowolne odejście. Wystarczy przeczytać na stronie solidarności jakie będą zasady odejść-liczy się staż ze wcześniejszych spółek czyt.TP. Można wyrwać niezłą kase jak ktos przyzwoicie zarabia.

  • 0

    50. ~johua  2013-02-13 00:40:16  host: bbo205.neoplus.adsl.tpnet.pl

    la vie change avec Orange, podaj maksymalną kwotę pojedynczej pensji, jaka może być wypłacona przy odejściu dobrowolnym.

  • 0

    51. ~didi  2013-02-27 09:02:37  host: 83.218.108.185

    Czy ktoś możne mi wytłumaczyć jedną rzecz. Mam numer w Orange przez 8lat i ostatnio dostaje głuche telefony około 20razy dziennie prawie o tych samych porach dnia między 8 a 20 czy jest możliwość ustawienia takich połączeń bo nie wierze że ktoś celowo tyle razy dzwoni ?

  • 0

    52. ~  2013-02-27 09:12:26  host: V35-08.opera-mini.net

    51 Tj.stacjonarny w Orange? Czy komórkowy?

  • 0

    53. ~didi  2013-02-27 11:46:29  host: 83.218.108.185

    komórkowy

  • 0