Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zużycie danych w Europie wciąż rośnie

Zużycie danych w Europie wciąż rośnie

orson_dzi 31 Grudnia 2015 11:38

5 1

Ostatni raport Ericsson Mobility Report na temat aktualnych trendów mobilnych pokazuje, że wzrost na rozwiniętych rynkach wynika ze zwiększenia liczby urządzeń przypadających na jednego użytkownika. W regionach rozwijających się wynika on natomiast z nowych subskrypcji, możliwych dzięki coraz korzystniejszym cenom smartfonów. Do końca 2021 roku w Europie spodziewane jest przekroczenie liczby 880 milionów subskrypcji smartfonów.



Gwałtowny wzrost liczby aplikacji i spadające koszty połączenia z Internetem to kluczowe czynniki wpływające na wzrost liczby urządzeń podłączonych do Internetu. Dodając do tego nowe, większe możliwości aplikacji, łatwo zauważyć że prowadzi to do jeszcze silniejszego wzrostu liczby tych urządzeń. Prognoza Ericsson zawarta w raporcie, mówi że w 2021 roku na całym świecie do Internetu podłączonych będzie 26 miliardów urządzeń - jesteśmy więc na dobrej drodze do osiągnięcia liczby 50 miliardów podłączonych urządzeń w perspektywie kilkunastu lat.




Wraz ze wzrostem ilości urządzeń w Europie, ma miejsce gwałtowny wzrost zużycia danych. Średnie miesięczne użycie danych na smartfon w regionie Europy Centralnej i Wschodniej wzrośnie z 1,4 GB w 2015 roku do 6,9 GB w 2021 roku. Średnia dla całej Europy w 2021 roku osiągnie wartość 13 GB miesięcznie.

Każdego roku do 2021, globalny mobilny ruch wideo będzie rósł o 55% rocznie i na koniec tego okresu będzie stanowił około 70% całego mobilnego ruchu danych. Wzrost napędzany jest głównie przez zmieniające się preferencje użytkowników dotyczące usług strumieniowego przesyłania treści wideo oraz rosnącą dominację treści wideo w Internecie, w tym wiadomości, reklam i mediów społecznościowych.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:

Tagi: ericsson mobility | ericsson

w sumie: 19
  • 1

    1.  2015-12-31 12:02:10

    Dla mnie optymalny jest pakiet 3GB, a przy 5GB to już wcale się nie muszę stresować youtubem i spotify.

  • 1

    2. ~m  2015-12-31 12:58:29  host: public-gprs355102.centertel.pl

    A mi 12,5 GB ledwo starcza. Dzis ostatni dzien okresu rozliczeniowego

  • 0

    3. ~LTE  2015-12-31 14:26:56  host: user-164-127-143-209.play-internet.pl

    30 GB miesięcznie wykorzystuje.

  • 0

    4.  2015-12-31 15:06:15

    50 GB dla mnie w sam raz. Dobrze że jest LTE z uploadem do 20 Mbps bo ciężko by się korzystało. Wystarczy nagrywać video 20 minut i później przesłać na serwer. Kilkanaście minut i nie ma 2 GB. Hotspot dla rodziny w samochodzie do którego podłączają dzieci tablety czy telefony oglądając youtube i 5 GB nie ma. Wszystko zależy jak ktoś korzysta ze smartfonu. W jeden dzień można sporo zużyć.

  • 0

    5. ~  2015-12-31 16:51:06  host: user-188-33-26-254.play-internet.pl

    Moje zużycie w telefonie to góra 100MB (często mniej), natomiast na PC coś koło 50GB/mies.

  • 1

    6.  2015-12-31 20:05:53

    Właśnie podawajcie zużycie na smartfonach a nie do komputerów :).
    do ~3 w smartfonie masz 30GB :P? bo chyba nie :)

  • 0

    7. ~Ja±  2015-12-31 20:17:52  host: n29-02-03.opera-mini.net

    Ja coś ostatnio dość mało, jakieś 3oo MB max
    :-)

  • 1

    8. ~Ola  2015-12-31 20:38:13  host: 212.180.199.114

    Jak mam po 10GB lejek 1Mb/s... to co mam sie ograniczac

  • -1

    9. ~  2016-01-01 06:49:42  host: host-176-221-123-49.dynamic.mm.pl

    A ja sobie lubię klikać zakładki dla zabawy, żeby zużyć więcej danych. Ściągam też sporo instalek po kilka razy bo bawi mnie pasek postępu. Tak samo bawią mnie aktualizacje systemowe, które nic nie wnoszą, ale zawsze to coś się w komputerze/smartfonie dzieje :)

  • 0

    10. ~Artur  2016-01-01 19:50:08  host: c235.jaroslaw.zicom.pl

    2gb. Czasem zuzyje w miesiac. Innym razem w dwa tygodnie.
    Takie 5gb byloby optymalne do mojego telefonu ;-)

  • 0

    11. ~  2016-01-01 20:13:41  host: user-94-254-199-50.play-internet.pl

    Dla mnie 500MB na razie wystarcza ale mysle o powiększeniu. Niestety nie ma mniejszej paczki u mojego operatora i wezmę 7GB ale abonament stosunkowo niski bo no limit za 18zl z 7GB więc nie będę sobie żałował.
    Internet mam w biurze, w domu wiec dużo czasu na wifi jestem i na kompie stacjonarnym

  • 0

    12. ~  2016-01-02 11:06:57  host: 212.2.126.216

    Nie wiem po co ta blokada na operę mini.... bezsens telepolisowy...

  • 0

    13. ~L_jak_liryk  2016-01-02 13:18:19  host: user-164-127-134-105.play-internet.pl

    Test komentarza z google chrome, droga redakcyji rzeczywiście opera nie działa czy to dlatego bo PiS jest u władzy?

  • 0

    14. ~  2016-01-02 19:13:06  host: 212.2.126.216

    Postawili blokadę na operę mini - i się cieszą.. nie? To nie!

  • 0

    15. ~Calm7  2016-01-03 00:53:44  host: cpi251.neoplus.adsl.tpnet.pl

    14) i bardzo dobrze.

  • 0

    16. ~A niechta  2016-01-03 13:44:13  host: user-94-254-193-150.play-internet.pl

    @14 15 a niechta, bedzie mniej niefachowych tekstow.

  • 0

    17. ~Adam  2016-01-04 01:10:39  host: user-94-254-198-165.play-internet.pl

    Od 100-120GB miesięcznie ma tablecie. Youtube w HD. Laptopa nie posiadam od 5 lat.

  • 0

    18. ~  2016-01-04 13:57:56  host: google-proxy-66-102-9-64.google.com

    Moje od roku średnie wynosi tyle ile bozia daje ~160 GB. Tak, mówię o smartfonie. Nie mam łączą stacjonarnego a te mobilne mi je zastępuje. Nie mam tv i często przebywam na youtube i vod. Torentow tym kurestwem się nie nadaje ściągać bo nic wtedy nie działa no i szkoda czasu bo długo idzie.

  • 0

    19. ~HD  2016-01-05 00:20:50  host: public-gprs365477.centertel.pl

    Ja mam 12GB miesięcznie i za godzine przekrocze granice i na ch..j mi się on zda.
    PS: Wie ktos moze jaką karte kupic na Węgrzech co by neta jakiegoś dali?

Dodaj swoją opinię