DAJ CYNK

ZTE rozpoczęło drugą fazę testów 5G w Chinach

sirmark

Wydarzenia

ZTE poinformowało o swoim udziale w drugiej fazie testów technologii 5G. Badania prowadzone pod auspicjami rządu chińskiego mają na celu jak najszybsze dostarczenie konsumentom zupełnie nowych sposobów komunikacji.



ZTE poinformowało o swoim udziale w drugiej fazie testów technologii 5G. Badania prowadzone pod auspicjami rządu chińskiego mają na celu jak najszybsze dostarczenie konsumentom zupełnie nowych sposobów komunikacji.

Projekt dostarczenia konsumentom na całym świecie ekstremalnie szybkiej transmisji danych podzielony jest na trzy etapy: weryfikacja kluczowych technologii, weryfikacja rozwiązań technicznych i weryfikacja gotowego systemu. Obecnie projekt wszedł w fazę weryfikacji rozwiązań technicznych. Na tym etapie ZTE będzie uczestniczyć w pracach badawczo-rozwojowych, których celem będzie sprawdzenie funkcjonowania i wydajności sieci nowych generacji w typowych scenariuszach. Firma sprawdzi także działanie prototypowych rozwiązań 5G w warunkach zbliżonych do rzeczywistego ruchu sieciowego.

Cieszymy się, że testy technologii 5G weszły w kolejną fazę. Dzieli nas już tylko krok od tego, aby nasze telefony stały się zupełnie inne, a czas oczekiwania na pobranie danych przestał niemal zupełnie istnieć. Telefony nie będą musiały mieć zainstalowanych aplikacji, bo szybkie łącze pozwoli trzymać je w chmurze. Całkowicie zmieni się zatem sposób korzystania ze smartfonów i konsumowania cyfrowych treści. Co więcej, dzięki technologii 5G mobilne pobieranie danych z prędkością 1 Gb/s, a nawet wyższą, stanie się rzeczywistością. Dodatkowo, takie sieci obsłużą ogromną liczbę urządzeń "internetu rzeczy". Komunikacja z kamerą zainstalowaną w domu, ekspresem do kawy czy bramą wjazdową stanie się codzienną rzeczywistością. Czeka nas także znaczące przyśpieszenie prac nad autonomicznymi samochodami. Te będą mogły otrzymywać ogromne ilości danych z serwerów zewnętrznych, zamiast obrabiać wszystkie dane lokalnie - komentuje Adam Getka, product manager w ZTE Polska.

Testy poszczególnych elementów platformy obejmują wiele różnych scenariuszy np. nagłego, masowego przyłączenia się użytkowników do sieci czy też problemów z zasilaniem niektórych stacji bazowych. Sprawdzane będą także możliwości hybrydowego dostarczania sygnału w częstotliwościach poniżej 6GHz i w technologii mikrofalowej. ZTE dostarczyło do badań także nową stację bazową pracującą w zakresie 3,5GHz, w której szerokość pasma wynosi 200 MHz. W Pekinie trwają już testy jej zasięgu oraz wydajności.

ZTE zapowiedziało, że pierwsze komercyjne sieci pracujące w technologii 5G pojawią jeszcze przed rokiem 2020. Najwięksi operatorzy komórkowymi na świecie już pracują i przygotowują infrastrukturę do wdrożenia nowych rozwiązań.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: ZTE