Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ZTE Open - pierwsze podejście do Firefox OS

ZTE Open - pierwsze podejście do Firefox OS

LuiN 26 Lutego 2013 10:31

5 0

zte open Na targach MWC2013 obejrzeć można pierwszego przedstawiciela nowej rodziny smartfonów ZTE - model Open z Firefox OS.

ZTE Open kusić ma przede wszystkim niską ceną, co zaowocowało dość ubogą specyfikacją. 3,5-calowy wyświetlacz telefonu ma rozdzielczość HVGA, dostajemy jednordzeniowy procesor taktowany zegarem 1 GHz i zaledwie 256 MB pamięci RAM.

Nie zabrakło Wi-Fi b/g/n, łączności Bluetooth 2.1 i GPS-u. W telefonie już na start znalazł się pakiet nawigacji satelitarnej od Nokii (HERE). Zdjęcia i filmy rejestrować będziemy za pomocą aparatu fotograficznego 3,2 Mpix.




Zobacz: Polska pierwszym europejskim krajem ze smartfonem z FirefoxOS!

Źródło tekstu: ZTE, wł     

Dodaj do:

Tagi: firefox os | mwc2013 | zte

w sumie: 13
  • 1

    1.  2013-02-26 10:59:10

    Ok może nie być bogatej specyfikacji tylko żeby naprawdę był w przystępnej cenie.

  • -2

    2. ~panratio  2013-02-26 11:26:06  host: 89-69-200-165.dynamic.chello.pl

    @1 A jaka kwota jest dla ciebie przystępną ceną? Ja fabrycznie nowy ZTE V970 z dwurdzeniowym procesorem, ekranem qHD IPS i 1GB RAM kupiłem za 432 zł :) Oczywiście bezpośrednio z Chin. Dla porównania na Allegro cena to 800 zł. Więc ile chciałbyś za ten ZTE Open? 200 zł? ;)

  • 0

    3.  2013-02-26 11:36:24

    całkiem fajny, RAM w miarę ok, procesor pewnie wystaarczy dla tego systemu. Tylko aparat dałbym 5 Mpix. Reszta bardzo pozytywnie;)

  • 0

    4.  2013-02-26 11:52:01

    @2 Jak Ty sobie kupiłeś bezpośrednio to za bardzo się nie chwal ceną jaką dałeś bo każdy sobie może tak kupić. A myślę że 350-400zł max warty jest jako nówka.

  • 0

    5.  2013-02-26 11:53:17

    Oczywiście u nas w kraju.

  • 0

    6.  2013-02-26 12:28:23

    2: No i co? Może jeszcze się pochwalisz, że przemycany alkohol też kupujesz dużo taniej niż w sklepie? Do tych swoich 432 zł dodaj cło i Vat i nagle się okaże, że cena się niebezpiecznie zbliża do 800 zł :) Myśl też na przyszłość - chwalenie się takimi dokonaniami w miejscu, gdzie każdy widzi Twoje IP nie jest zbyt mądre; sam na siebie piszesz donos :/

  • 0

    7. ~panratio  2013-02-26 13:40:38  host: 89-69-200-165.dynamic.chello.pl

    Nie chwalę się, tylko informuję, że można kupić telefon z dwurdzeniowym prockiem za 423 zł (informacja może się komuś przydać i sam skorzysta). Pytam się jednocześnie ile ma ma kosztować telefon z jednordzeniowym procesorem. Jaki wynik otrzymaliście na maturze z polskiego? Rozumiem, że wasze kąśliwe uwagi spowodowane są faktem, że kupiliście telefony z gorszymi parametrami za większą cenę. Co to uwagi na temat cła i VATu: widać, że nigdy niczego nie zamawiałeś z chin. Na ok. 14 przesyłek z chin nigdy nie zapłaciłem ani cła, ani vatu. Piszę donos sam na siebie? Jaki donos skoro każda przesyłka jest sprawdzana przez urząd celny i dopuszczona do dostarczenia do mnie? O czym ty piszesz?

  • 0

    8.  2013-02-26 15:00:48

    7: Proszę Cię.... Kompromitujesz się takimi wypowiedziami. Jak nie wierzysz w to, co ja piszę (jesteś aktualnie winien Urzędowi Celnemu za cło i Vat (liczony od kwoty z cłem)) to śmiało zadzwoń do dowolnego urzędu celnego i zapytaj. To, że wiele rzeczy można kupić nielegalnie nie jest powodem do żadnej radości. Kradzionego iPhone też można kupić za pół ceny, ale wtedy stajesz się paserem. Tutaj chyba zarzut za tak wielki by nie był i chyba nie grozi aż tyle lat więzienia, ale to też oszukiwanie. Nie ma się czym chwalić. PS Na maturze z Polskiego dostałem "5", co w moich czasach było najwyższą możliwą oceną.

  • 0

    9. ~panratio  2013-02-26 15:10:25  host: 89-69-200-165.dynamic.chello.pl

    Cło jest powyżej 150 euro, a VAT może zostać naliczony zawsze, ale nie musi. O tym decyduje urząd celny. Mam do ciebie dwa pytania: 1. Jeżeli jestem winien cokolwiek Urzędowi Celnemu, to dlaczego do dnia dzisiejszego nie wystawił mi rachunku (ponad dwa lata po odebraniu pierwszych paczek)? 2. Jeżeli twoim zdaniem każda przesyłka z poza UE jest oclona i ovatowana, to dlaczego urząd celny wydał mi paczkę bez płacenia czegokolwiek? Twierdzisz inaczej? Proszę podaj mi konkretne podstawy prawne. Z przyjemnością się z nimi zapoznam.

  • 0

    10.  2013-02-26 15:43:13

    Może wreszcie nowa jakość...oby jak najbardziej pozytywna

  • 0

    12. ~Rafiki  2013-02-26 20:17:32  host: static-87-101-68-192.leon.com.pl

    ^^ Powyżej to byłem ja, w złym miejscu zacząłem pisać i wpisałem nick kolegi panratio :)

  • 0

    13.  2013-02-27 09:39:36

    To czy się kupuje przedmioty na sprzedaż czy dla siebie nie ma znaczenia. Cło na elektronikę jest, Vat również. Urząd Celny nie każdą przesyłkę sprawdza, to są wyrywkowe kontrole, dlatego "trzeba mieć pecha", co nie zmienia faktu, że zgodnie z prawem po odebraniu przesyłki, gdy jej wartość przekracza ustalony limit należy się udać do urzędu i zapłacić cło i vat. Chwalenie się publicznie, że się tego nie zrobiło przy okazji zostawiając do siebie adres (UPC ma obowiązek podać dane na wniosek organów) jest dość specyficznym zachowniem. Przypomniała mi się sytuacja jak facet przyjechał rowerem na komisariat i poprosił o badanie alkomatem. Wynik okazał się minimalnie powyżej dopuszczalnego limitu. Skonczyło się wyrokiem.

  • 0

    14. ~Marek  2013-05-18 12:10:11  host: abx215.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Na elektoronikę sprowadzaną z Chin nie nakłada się cła. Jest tylko podatek VAT w wysokości 23% ceny sprowadzanego towaru.

Dodaj swoją opinię