Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ZTE Grand X IN - tani smartfon z procesorem Intel Atom

ZTE Grand X IN - tani smartfon z procesorem Intel Atom

LuiN 31 Sierpnia 2012 13:45

0 0

ZTE zaprezentował na targach IFA smartfon ZTE Grand X IN działający w oparciu o jednordzeniowy procesor Atom Z2460 1,6 GHz. Cena telefonu wynosi zaledwie 300 euro.

zte grand x in zte grand x in zte grand x in zte grand x in

Pracujące pod kontrolą Androida 4.0 urządzenie ma 4,3-calowy ekran 540 x 960 pikseli, 1 GB pamięci RAM, grafikę Intel GMA z procesorem 400 MHz i baterię o pojemności 1650 mAh. Nie zabrakło aparatu fotograficznego 8 Mpix, przedniej kamerki VGA, 16 GB pamięci wewnętrznej, czytnika kart microSD, radia FM, łączności HSPA, Bluetooth, NFC, DLNA i funkcji HD Voice.




Nowy smartfon trafi do sprzedaży już we wrześniu, najpierw w Grecji i na Węgrzech, a chwilę później w Niemczech. Cena poza promocjami operatorów wyniesie 300 euro.

Źródło tekstu: GSMArena, wł     

Dodaj do:

Tagi: zte

w sumie: 13
  • 0

    1.  2012-08-31 14:13:33

    Nigdy... Do telefonów są ARMy, chyba że ktoś chce mieć grzejnik w kieszeni... A android obsługuje wogóle procesory x86?

  • 0

    2. ~Majk  2012-08-31 14:23:54  host: host16.infobiuro.pl

    Czyli u nas cena jak nic 1800 zł.

  • -1

    4.  2012-08-31 14:54:51

    @3 - zgadzam sie z @1. inna sprawa-po co Ci emulator xp w komorce? chyba po to aby zobaczyc "blue screen of death" na ekranie komorki ;) ;) Ale serio-czy obecna generacja procesorow ARM ktore mozemy "znaleść" w komorkach jest za slaba na to co "robia"?

  • 0

    5.  2012-08-31 15:21:08

    @4 emulator XP i podgrzewacz do kanapek? A tak bardziej serio - też mnie to zdziwiło. Z drugiej strony AMD także na poważnie wzięło się za temat procesorów energooszczędnych, pracują nad układami z TPD 5W i 2W.

  • 0

    6. ~MlecznaKanapka  2012-08-31 15:22:24  host: 77-255-123-40.adsl.inetia.pl

    @1 ale jak przyjdzie zima to wrecz zacznie sie uwielbiać telefony z takim procesorem, bedzie sie miało osobisty grzejnik do rąk ;)

  • 1

    7.  2012-08-31 15:34:34

    @1 android na x86 jest już od bardzo bardzo dawna. Jak na x86 to bateria 1650 mAh jest stanowczo za mała.

  • 1

    8.  2012-08-31 16:22:35

    @5-ale po co to komu??

  • 0

    9.  2012-08-31 16:45:46

    @3 emulator Windy to uruchamiałem wg instrukcji na Nokii N95~2... Na zimę dobre, rękawiczki nie potrzebne, nie będą rąki marznąć...

  • 0

    10. ~  2012-08-31 17:28:53  host: nat1-10.ghnet.pl

    Ale przecież od pewnego czasu jest już na rynku smartfon z Atomem - Orange San Diego i z recenzji wynika, że nie ma ani problemów z szybkością działania, grzaniem się ani też z czasem życia na baterii (mówi się o ponad 24h przy mocnym użytkowaniu, co jest w przypadku smartfonów pewnym sukcesem). Jedyną jego wadą w porównaniu do ARMów jest niekompatybilność niektórych aplikacji, a to ze względu na brak dla nich odpowiednich bibliotek obsługujących procesory x86 (i zapewne również MIPS, który pojawia się w tanich, chińskich Androidach). Sam procesor Intela jest również z powodzeniem wykorzystywany w najnowszym urządzeniu do Google TV - Logitech Revue, choć w tym przypadku nie istnieje problem baterii. ;)

  • 1

    11.  2012-08-31 17:40:07

    kto wam wmówił że te atomy się grzeją? :/ są dwa znane telefony z atomem xolo x900 i san diego i nikt w żadnej recenzji nie mówi by jakieś wielkie temperatury osiągał... najpierw poczytajcie.zobaczcie a potem komentujcie...

  • 0

    12. ~  2012-08-31 17:42:17  host: ip-94-42-21-163.multimo.pl

    3. Emulator XP na x86? Po co emulator?

  • 0

    13. ~GONZO  2012-12-03 18:57:13  host: 78.8.105.155

    Telefon bardzo fajny, można śmiało porównać z SGS III,ale mam pytanko czy posiada OTG bo nie wiem czy kupić kabelek czy nie

  • 0

    14. ~sugarrush  2013-06-21 14:41:08  host: host-n3-82-27.telpol.net.pl

    katastrofa, grzeje się , mikrofon można sobie wsadzić nie powiem gdzie. chłam zupełny

Dodaj swoją opinię