Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ZTE Geek z dwurdzeniowym Atomem 2 GHz

ZTE Geek z dwurdzeniowym Atomem 2 GHz

LuiN 11 Kwietnia 2013 09:25

1 1

zte geek ZTE Grand X In doczekał się godnego następcy. ZTE Geek ma dwurdzeniowy procesor Intel Atom Z2850, taktowany zegarem 2 GHz i 5-calowy ekran HD.

ZTE oficjalnie zaprezentował swój nowy smartfon oparty na procesorze Intela - model Geek. Tym razem jednostką centralną jest wyprodukowany w procesie technologicznym 32 nm układ Atom Z2850, przedstawiciel rodziny Clover Trail+. Potężnym dwóm rdzeniom 2 GHz towarzyszy grafika PowerVR SGX 544MP2 oraz 1 GB pamięci RAM.




Z przodu telefonu znajdziemy kamerkę 1 Mpix, a z tyłu aparat 8 Mpix - na zdjęcia i inne multimedia przygotowano 8 GB pamięci wewnętrznej. Nie zabrakło HSPA, Wi-Fi b/g/n, Bluetootha 4.0 i GPS-u. Szkoda tylko, że producent nie poszedł o krok dalej i zamiast będących teraz na topie ekranów FullHD, dostajemy pięciocalowe HD.

Energetycznym potrzebom urządzenia sprostać ma bateria o pojemności 2300 mAh. Producent nie ujawnił jeszcze informacji na temat terminu premiery i ceny telefonu.

Źródło tekstu: ZTE, androidguys, wł     

Dodaj do:

Tagi: zte

w sumie: 12
  • 0

    1. ~- fan  2013-04-11 10:00:01  host: rev-213.189.47.139.atman.pl

    Niech konkurencja sie tworzy, będzie ciekawiej. Propozycja dobra, czekamy na więcej info.

  • 0

    2. ~  2013-04-11 10:25:02  host: v17-02.opera-mini.net

    no to geek czy gook? Chyba wkradł sie mały błąd? :)

  • 2

    3.  2013-04-11 10:26:54

    Procesor to nie wszystko. Słaby aparat, słaba bateria z tym prockiem pewnie starczy na parę h. Mało RAM. Wyceniam go na 800zł. Za 1200zł mamy LG 4x HD, za 1500zł masz OPPO FInd 5, który gniecie SGS3 itp za 1800zł masz Pantech Vega R3 który gniecie LG G i SGS4

  • 1

    6. ~Johny11  2013-04-11 10:37:17  host: ip-37-209-139-76.free.aero2.net.pl

    @3, nie wiem czym gniotą, niczym SGS4 nie prześcigają podzespołami. Aktualizacje oprogramowania to też pewnie dla nich mit. Do tego Pantech jest tylko w Korei więc możesz tylko o nich zwykle pomarzyć, jak o cackach z DoCoMo z Japonii.

  • -1

    7.  2013-04-11 10:55:59

    Johny11 nie musze marzyć zamawiam, płacę 1800zł i za 5 dni mam. A wy kupujcie te samsungowe shity za 2500zł czy HTc za 3000zł albo sony za 2800zł

  • 0

    8.  2013-04-11 11:18:54

    2, 4 - zdecydowanie ZTE Geek: http://wwwen.zte.com.cn/en/press_center/news/201304/t20130410_39 4863.html

  • 0

    9.  2013-04-11 11:19:40

    Ojej, nie wszystko musi mieć najwyższe możliwe parametry, przecież gdyby wszystkie telefony takie miały to też podobnie by kosztowało, a właśnie dzięki ZTE, Huawei i LG mamy niższe ceny. Oczywiście kosztem czegoś.

  • -1

    11. ~Johny11  2013-04-11 11:37:59  host: ip-37-209-150-8.free.aero2.net.pl

    @7, gratuluje, umiesz kupować przez internet. Jesteś moim mistrzem. Ja na razie nic nie kupuje. Z zabawkami to można iść do piaskownicy. Jedyne co bym kupił to BB albo ewentualnie jakaś Nokia z PV.

  • 1

    12. ~  2013-04-11 13:03:33  host: 85.219.163.130

    jakas nokia z pv a to az taki wobor jest??

  • 0

    13. ~Husek  2013-04-11 13:11:35  host: ppp146030.ostnet.pl

    a co z ZTE Grand S? debiutował w lutym a w sprzedazy go nie ma, mial podobno kosztowac tylko 1400 zl...

  • 0

    14. ~  2013-04-11 14:21:00  host: 78.30.116.65

    @13, bo w Polsce nikt nie ma! Jak chcesz dobry smartphone za mała kasę to kupujesz przez neta na Amazon lub eBayu.

  • 0

    15.  2013-04-11 19:30:24

    Taa, widzę że ZTE jeszcze gorzej jak Sony. Zero update dla Androida... Mam ZTE Grand X IN. Bugów jak ch**ra i zero update. ~10, custom ROM? Na X86? Bo przecież dyskusja jest o tym ZTE. :P

Dodaj swoją opinię