Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ZTE chce podwoić sprzedaż smartfonów w 2012 roku

ZTE chce podwoić sprzedaż smartfonów w 2012 roku

LuiN 17 Lipca 2012 11:12

0 0

ZTE, liczy na ponad dwukrotne polepszenie wyniku sprzedaży smartfonów - z ubiegłorocznych 15 mln do 35 mln dostarczonych w tym roku urządzeń.

Według International Data Corporation, w pierwszym kwartale 2012 roku ZTE zajęło 4. na świecie pozycję pod względem sprzedaży telefonów, z udziałami w rynku na poziomie 4,8%. Oznacza to, że firma wyprzedziła LG z 3,6% udziałów. W sumie w tym okresie ZTE sprzedało 19,1 mln słuchawek.

Umocnienia pozycji ZTE można upatrywać w tym, że marka zdecydowała się skoncentrować na produkcji smartfonów. Przychody w segmencie telefonów komórkowych, w tym smartfonów, wzrosły o 22,24% rok-do-roku w pierwszym kwartale i stanowiły 30% dochodu firmy.

Podobny postęp ZTE obserwujemy na polskim rynku. Większa liczba premier różnego rodzaju urządzeń w 2011 i 2012 roku - m.in. ZTE Blade, tablet V9, Light Tab 2 czy ZTE KIS, wskazuje na rosnącą rozpoznawalność marki i zainteresowanie wśród użytkowników. Obecnie każdy z operatorów ma w swojej ofercie urządzenia ZTE, a blisko połowa rynku modemów bezprzewodowych należy do tej firmy.
ZTE w ciągu ośmiu lat ma zamiar stać się znaczącym konkurentem dla Apple'a i Samsunga.

Przewiduje się, że w niedalekiej przyszłości na rynku telefonów pozostanie tylko 5-8 graczy, a udziały pierwszej trójki będą utrzymywały się na poziomie 80% przy łącznym dochodzie rzędu 50%. W obliczu podobnych prognoz albo postaramy się wejść na szczyt albo jesteśmy skazani na porażkę. - mówi Lv Qianhao, szef zespołu odpowiedzialnego za planowanie strategiczne w segmencie telefonów komórkowych ZTE.

Aby zwiększyć swoje szanse na utrzymanie się w grze, ZTE zamierza kierować na kluczowe rynki Azji, Europy oraz Ameryki Północnej więcej smartfonów ze średniej i wysokiej półki. Po sukcesie niskobudżetowych smartfonów Blade, nowa seria Skate przed rozpoczęciem czerwca sprzedała się w liczbie 5 milionów egzemplarzy. Duże nadzieje wiązane są z modelem Grand X, dostępnym w Azji i Europie od III kwartału tego roku.

Źródło tekstu: ZTE     

Dodaj do:
w sumie: 2
  • 1

    1.  2012-07-17 11:29:24

    Jeśli będą robić urządzenia tanie i dobre na pewno im się uda.

  • 0

    2. ~olik  2012-07-17 12:52:36  host: gnat2.ap-media.pl

    ZTE blade to już przeszłość ! ZTE Kis to tania **** ! Nie wprowadzą telefony z wyższej półki !!!! Gdzie jest ZTE Tania ???

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-158-15-97.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet