Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zrobić porządek ze złodziejami

Zrobić porządek ze złodziejami

sirmark 29 Grudnia 2004 23:18

0 0

Organizacja GSM Association, zrzeszająca operatorów sieci komórkowych GSM z całego świata, zaprezentowała nowe rozwiązanie pozwalające blokować wykorzystywanie kradzionych telefonów. Nowy system EIR (Equipment Identity Registers) nie tylko posiada rozbudowane funkcje, ale jest także znacznie tańszy od poprzednich propozycji tego typu.

GSM Association od dawna promuje tworzenie baz danych z "czarnymi listami" skradzionych telefonów. W chwili obecnej koszty takich systemów są jednak na tyle wysokie, że większość operatorów nie chce ich wdrażać. Równocześnie o potrzebie implementacji systemów EIR trudno dyskutować – skuteczna blokada użycia kradzionych "komórek" z pewnością pomogłaby w walce z plagą kradzieży. Dlatego cieszy informacja o systemach, jakie przygotowała spółka GSM Technology Services, którą GSM Association założyło wspólnie z firmą iLabs.
GSM Technology Services opracowało dwie alternatywne propozycje dla operatorów. Pierwsza z nich to scentralizowana usługa EIR, pozwalająca na obniżenie kosztów instalacji rozwiązania. Drugi to innowacyjna, lokalna baza EIR. Według przedstawicieli GSM Technology Services, każde z tych rozwiązań jest finansowo znacznie bardziej atrakcyjne, niż systemy oferowane dziś na rynku. Zasada działania systemów EIR jest prosta: numery skradzionych aparatów zostają wprowadzone do lokalnych baz danych, skąd później zostają przesłane do centralnego rejestru prowadzonego przez GSM Association. Jeśli systemy EIR wprowadzą wszyscy operatorzy telefonii GSM, skradziony telefon będzie bezużyteczny nawet po wywiezieniu go do innego państwa.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet