Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zrezygnuj z Wi-Fi - podłącz kabel!

Zrezygnuj z Wi-Fi - podłącz kabel!

Ringu 10 Marca 2011 13:07

0 0

Według badań firmy Eptiro prędkość pobierania danych z Internetu poprzez sieć Wi-Fi jest średnio aż o 30% niższa, niż w przypadku kiedy komputer jest podłączony do tego samego łącza poprzez kabel sieciowy.

Podczas surfowania po stronach WWW różnica ta jest w zasadzie niezauważalna. Problemy z opóźnieniami i utratą danych najbardziej dają się we znaki podczas grania w gry on-line, czy strumieniowej transmisji multimediów (VoIP, VOD).




Korzystanie z laptopa na baterii, duża odległość od routera, czy pracująca w pobliżu kuchenka mikrofalowa - te rzeczy w największym stopniu wpływają na jakość i prędkość połączenia.

Badania obejmowały ponad 14 tys. użytkowników z USA, Włoch, Wielkiej Brytanii i Hiszpanii. Zostały przeprowadzone w okresie od listopada 2010 do lutego 2011 roku.

Źródło tekstu: Electronista     

Dodaj do:
w sumie: 28
  • -1

    10. ~...  2011-03-10 14:00:38  host: 178.180.230.148.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    @6,7 Dobrze gość @4 napisał. Nawet przy 1Mbit są różnice kabel vs wi-fi. Każdy kto to sobie testował to potwierdzi. Zupełnie oddzielną sprawą jest to czy wi-fi pociągnie x Mbit. Tak samo jak zupełnie oddzielną sprawą jest szybkość i jakość sygnału który dochodzi do routera. Kabel jest stabilniejszy i szybszy. Oczywiście jak jest odpowiedniej jakości i nie za długi. A na koniec dodam że w przypadku silnego sygnału wi-fi i małej odległości i braku np. ścian różnice względem kabla nie są duże, czasem wręcz pomijalne, ale są.

  • 0

    11.  2011-03-10 14:14:54

    Mam Neostrade 20Mbitów, przez kabel idzie ponad 19Mb (20 nie ma bo za słaba linia) ale przez wifi w standardzie G czyli 54Mbity, na laptopie przy sygnale około 90% nie idzie już z taką prędkością, co innego jak sesi na plik jest wiecej

  • 0

    12. ~berdys  2011-03-10 14:23:36  host: ip-94-42-38-93.multimo.pl

    od dawna tak mam, ze wzgledu na bezpieczenstwo sieci firmowej i domowej. No i szybosc .

  • 0

    13. ~  2011-03-10 14:30:11  host: z07-04.opera-mini.net

    Nie znam się na tym, więc się nie śmiejcie z fryzjerki, :) ale czy ta technologia WiFi to konkurencja dla Bluetooth ? Beata :)

  • 0

    14. ~Mike  2011-03-10 14:41:31  host: 87-205-135-33.adsl.inetia.pl

    Odpowiedź: 802.11 N. Szybszy niż kabel.

  • 0

    15. ~  2011-03-10 14:42:11  host: 87-205-222-235.adsl.inetia.pl

    Tylko na papierze, w rzeczywistości sprawa wygląda tak jak ze standardem g.

  • 0

    16. ~  2011-03-10 15:03:15  host: chaos.tpnet.pl

    13. BT służy do podłączania urządzeń zamiast kabla (myszy, drukarek itp.).

  • 0

    17. ~palacz  2011-03-10 15:26:21  host: m049.class147.petrotel.pl

    do 14 od kiedy 802.11 N osiaga ponad 1Gb?? :)

  • 0

    18.  2011-03-10 16:06:02

    to zależy od szybkości łącza ADSL, jak ktos ma łącze 1 Mb/s a na WiFi jest połączony np. z prędkością 18 Mb/s to nie ma prawa zauważyć różnicy no chyba że akurat włączy mikrofalowke ale to wszak tylko chwila. Ja dawno zrezygnowałem z kabli w domu i wszędzie łącze sie po WiFi i nie ma żadnego problemu.

  • 0

    19. ~pablos  2011-03-10 16:47:04  host: 77-255-37-151.adsl.inetia.pl

    Hehe poczekajmy na WiMAX i sprawa bedzie zupełnie inna ;)

  • 1

    20.  2011-03-10 16:57:46

    G prawda mam 10 mb/s i nie widzę różnicy między Wi-Fi a kablem. Ściąganie zawsze mam około 1200 KB/s nawet gdy włączę mikrofalówkę. Maksymalne łącze dla Wi-Fi G to 20 mb/s niby te 54 mb/s, a w praktyce 22 mb/s.

  • 0

    21.  2011-03-10 17:00:10

    Różnicę poczują Ci, którzy mają podłączone do najtańszego routera bezprzewodowego nie wiadomo ile komputerów.

  • 0

    22.  2011-03-10 17:24:17

    RobertX - u mnie w domu odległość od anteny punktu dostępowego to ok. 3 metry (dobry sprzęt - USR) a jednak jak na notebooku chłopaki grają, to kablem się do sieci podłączają ;-)

  • 0

    23.  2011-03-10 18:04:00

    @20 masz zbyt powolne łącze żeby zauważyć różnice w transferze @22 bo na wifi są wyższe pingi dla tego podpinają się pod kabel

  • 0

    24. ~  2011-03-10 22:07:01  host: host-89-230-218-178.lublin.mm.pl

    mam 4 metry po wifi, sygnal 100% jakosc 100% roznicy w pingu brak i to samo z predkoscia pobierania, a router tplink za 70 zl. Wczesniej korzystalem z linksysa i rowniez bez zmian.

  • 0

    25.  2011-03-10 22:48:58

    U mnie na odleglosci ok 10 m - 3 laptopy i batlefield herous lub quake live - wszystko plynnie a pingi takie same jak przy polaczeniu przez kabel ... Nawet jesli mialbym jakas mala strate na predkosci to i tak nie zrezygnuje z wifi. Czekam jeszcze tylko na zasilanie przez radiowke i calkowite pozbycie sie kabli :)

  • 0

    26.  2011-03-10 23:02:15

    Ja mam 25 mbit i prędkość testowana na www.speedtest.net Czy kabel, czy WiFi, prędkość i pingi takie same. Nie widzę żadnej różnicy. :/

  • 0

    27. ~  2011-03-11 08:12:23  host: 212.160.172.70

    u mnie roznice sa wieksze po wi-fi 600kbps po Lanie 3,1Mbps

  • 0

    28. ~  2011-03-11 08:13:29  host: 212.160.172.70

    btw zadna nowosc samemu to dostrzeglem :)

  • 0

    29. ~ydy  2011-03-12 12:59:07  host: user-188-33-183-67.play-internet.pl

    Kabel zawsze pewniejszy ale gorzej z dostępnością, bez radia sieć i internet mobilny praktycznie nie istnieją. Coś za coś. Ale źle nie jest, może LTE?

Dodaj swoją opinię