Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znowu ktoś skupuje Netię

Znowu ktoś skupuje Netię

WitekT 8 Maja 2014 21:55

6 0

W czwartek w transakcjach pakietowych właściciela zmieniło 26,92 mln akcji Netii stanowiących 7,7% kapitału zakładowego spółki - podała giełda na stronie internetowej. Transakcje zawierano po cenie 5,43 zł, całość miała wartość 146,2 mln zł.






Wśród akcjonariuszy spółki kontrolujących ponad 5% kapitału zakładowego są fundusze Third Avenue Management (14,32%) i Sisu Capital (12,74%) jak również ING OFE (9,56%), Aviva OFE (5,82%), PZU OFE (5,54%) oraz Mennica Polska (5%) i fundusz FIP TFI (5,02%), którego założycielem jest właściciel Mennicy, Zbigniew Jakubas.

Zobacz: [Aktualizacja] Kto kupuje akcje Netii?.
Zobacz: Mennica chciałaby więcej Netii.

Źródło tekstu: GPW     

Dodaj do:

Tagi: mennica | netia | zbigniew jakubas

w sumie: 16
  • 0

    1.  2014-05-08 22:15:22

    Czyżby znowu Zbyszek?

  • 0

    2. ~n  2014-05-08 22:17:40  host: 89-77-134-132.dynamic.chello.pl

    Oby Zbysiu

  • 0

    3. ~czajson  2014-05-08 23:14:34  host: host-46-151-186-75.interduo.pl

    Mennica chce zwiększyć kapitał, więc to pewnie oni.

  • 0

    4. ~  2014-05-08 23:15:55  host: user-164-126-194-134.play-internet.pl

    Chłopcy ze Wsi postanowili użyć uciułanych emerytur i innych oszczędności(!). Chyba jednak poczuli, że ich czas się kończy (a może to kolejna pożyczka)! zawsze telekomunikacja, nawet długoterminowo ale się zwraca. To dobry znak. Dowiemy się wreszcie kto nagle kupił Netię a kto był figuranem.

  • -1

    8. ~  2014-05-08 23:35:58  host: apn-77-115-108-50.dynamic.gprs.plus.pl

    Jedyny plus jest taki, że będę miał htc one spłaconego po 4 z 24 miesięcy, ale utrata zaufania do operatora całkowita i szybka ucieczka do innej...

  • 0

    9.  2014-05-08 23:40:05

    kurs tańczy na wyższych poziomach więc jest coś na rzeczy, pora na zmiany.

  • 0

    10.  2014-05-09 09:01:20

    A poprzednio kto skupował?

  • 0

    11.  2014-05-09 09:03:56

    wlo: Mennica (czytaj: Zbigniew Jakubas).

  • 0

    12.  2014-05-09 09:09:55

    No to w kontekście wcześniejszej wiadomości, wiadomo kto teraz skupuje ;-)

  • 1

    13.  2014-05-09 09:14:15

    Aż ciśnie się na usta pytanie... A w jakim kraju ten Pan płaci podatki? ;-D

  • 0

    14. ~Staszi  2014-05-09 13:33:46  host: ptcnat.t-mobile.pl

    @13: na pewno nie u nas, tylko szaraczki płacą w Polsce podatki. Daleko tak zajedziemy.

  • 0

    15. ~  2014-05-09 18:03:24  host: ip-78-30-118-11.free.aero2.net.pl

    Widać szykuje się kolejny przekręt bo po co komuś akcje firmy krzaka.

  • 0

    16. ~  2014-05-09 18:08:29  host: z87-13.opera-mini.net

    ja trochę kupiłem ale to chyba w newsie nie o mnie jest mowa

  • 0

    17. ~Ole  2014-05-09 18:10:10  host: 87-206-142-52.dynamic.chello.pl

    @15 krzaka? Ponad 500 mln ebitda i ty mówisz krzak? No comments. Sprawa jest prosta, 29 maja jest termin przyznania dywidendy ktora ma wynieść aż 42 gr na akcje. Czyli inwestując dziś masz 7% zwrotu w miesiąc. A jak sie po tym zachowa kurs - nie wiesz

  • 0

    18. ~Zapinać pasy???  2014-05-09 18:19:45  host: 178.182.93.128.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    http://www.bankier.pl/wiadomosc/Kolejne-transakcje-pakietowe-akcjami-Netii-wlasciciela-zmienilo-tym-razem-4-9-proc-akcji-3118785.html

  • 0

    19. ~Maq  2014-05-09 22:04:38  host: n11-09-04.opera-mini.net

    @17 ktoś najpierw musi być chętny żeby Ci te akcje odsprzedać, a skoro twierdzisz ze to taki świetny interes to kto to zrobi. Zresztą po przyznaniu praw do dywidendy będzie korekta kursu, oczywiście w dół. Nie tylko Ty jesteś taki cwaniak i masz ochotę zarobić od tak 42gr.

Dodaj swoją opinię