Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znowu gorsza "ProPozycja" w Orange

Znowu gorsza "ProPozycja" w Orange

WitekT 30 Września 2006 23:05

0 0

Orange znów przygotował niemiłą niespodziankę dla swoich klientów korzystających z programu ProPozycja. Tym płacącym rachunki w przedziale do 70 zł znacznie ograniczono wybór telefonów przy przedłużaniu umowy w porównaniu z nowymi klientami.

W ten sposób klient korzystający np. z taryfy Firma 100 za 65 zł miesięcznie, dostanie w ProPozycji tylko telefony z niskiej półki takie, jak np. Alcatel OT-E259.




W grudniu zeszłego roku przez tydzień w programie ProPozycja w ogóle nie były dostępne telefony, można było skorzystać tylko z dodatkowych usług przy przedłużaniu umowy. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 121
  • 0

    102. ~PLANET  2006-10-03 14:03:32  host: 217.116.110.189

    no to ja doloze swoje 3 grosze... dzisiaj zadzwonilem i wreszcie konkretnie dowiedzialem sie, co mi proponuja (umowa konczy sie 17 stycznia (poprzednio przedluzona na rok - NIDF 400 z rabatem 30 % i pakietem SMS 100 za darmo - tak, wiem, troche za maly rabat ;)...
    otoz wychodzi na to, ze jak na moje okolo 310 zl srednie z 3 miesiecy (glownie o cenie decyduja uslugi dodane, mniej rozmowy, jeszcze mniej smsy oraz dodatkowy gprs poza pakietem i inne), to ProPozycja jest nawet calkiem Pro... przy zalozeniu migracji do Firma400 oraz wzieciu Nokii 6280 za zlotowke, daja mi 40 % redukcji abo na rok (coz, chociaz polowa umowy bedzie sensowna cena na abo)... kazda inna sluchawka 2g/3g (nie, zeby wybor byl rewelacyjny... ;p) za zlotowke, procz Nokii 9300i (790 brutto! LOL), oraz niedostepnej ("juz" (??) ) w ProPozycji 9300 (499 netto). Maly zgrzyt to ewidentny brak Nokii E61, ktorej w ogole de facto nie ma na stronie orange'a :D choc oczywiscie figuruje w cennikach w salonach i punktach sprzedazy, konsultant tel orange'a nawet dla NOWEJ umowy jej NIE WIDZI !!! ale podczas telefonu z ich strony moze 2 tygodnie temu zostalem poinformowany, ze E61 _JEST_ dostepna i to _TAKZE_ w wymianie... ALE TYLKO DLA NIEKTORYCH KLIENTOW! normalnie jak dla mnie rzeczywistosc jak z 1984 albo z folwarku zwierzecego Orwella... kurwa mac, rowni i rowniejsi! to co, zeby w ogole laskawie mi sie pojawila E61 (ktora BYLABY za zlotowke, gora dwiescie zlotych przy moich rachunkach - a wiec cena w miare rozsadna) w przedluzeniu, to musze miec z 1000 zl srednio rachunku ? paranoja... choc dodam, ze glownie dzwonie w SIECI (choc bardzo mocno korzystam tez z bezplatnych nielimitowanych # :DDD) i otrzymuje relatywnie srednio-niska ilosc polaczen spoza sieci... ale to nie powinno wplywac na to, czy telefon jest u mnie dostepny, czy nie - tylko powinna rozna byc jego cena!!! to tyle z mojej strony ;D

  • 0

    103.  2006-10-04 19:28:51

    Orangutan zupełnie zapomniał o wiernych abonentach, ale jak się odrobinę człowiek z abonentem opóźni to przypominają sobie błyskawicznie.

  • 0

    104. ~yougi  2006-10-05 00:40:09  host: abxq66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ludzie uciekajcie!!! miałem w pomarańczach 3 nr-y został tylko jeden ale na szczescie tylko do 5-ego listopada tak sie składa ze od 4lat jestem wiernym klientem a oni mają mnie w d**ie cały czas kręcą ze od następnego m-ca ma sie cos zmienic na lepsze... dzisiaj kazali mi czekac na swieta... kurwica mnie strzela jak pomysle jak było w idei żółty był o niebo lepszy zgniła pomarańcza jeszcze tego pożałuje szybko z 11mln zrobi sie1,1mln przyszłośc dla nich jest ciemna najbardziej dziwi mnie fakt ze jeszcze sie niezorientowali ze jak dalej tak bedzie to bedzie chyba idea reaktywacja i wrócą z kąd przyszli...

  • 0

    105. ~Ja  2006-10-05 21:09:13  host: avz6.internetdsl.tpnet.pl

    Jedynym sensownym wyjściem z sytuacji, które opisujecie, czyli braku telefonów, które was interesują jest podpisanie umowy nowej z jakimś poprostu fajnym i tanim telefonem w najbardziej odpowiadającym abonamencie przy uwzględnieniu tego, że telefon zakupicie sobie we własnym zakresie, przy przedłużaniu umowy to samo ale tu jest plus bo można skorzystać z 50% zniżki na abonament w Plusie i Erze, więc może to jest jakieś rozwiązanie satysfakcjonujące.

  • 0

    106. ~DeDark  2006-10-07 00:39:24  host: eda44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Nie bardzo wiem, o co wam wszystkim chodzi. W poniedzialek poprzez strone internetowa dowiedzialem sie, ze ProPozycja obejmuje juz i mnie. Mam abonament Jedna Idea 75. Pojechalem do salonu Orange, zazyczylem sobie pokazanie telefonow do 180 zlotych. Interesowaly mnie trzy fony. Benq-Siemens C81, Sony Ericsson K600i, Sony Ericsson W300i. Zaskoczony bylem po pierwsze tym, ze wszystkie telefony byly na stanie i zostaly mi pokazane. C81 odpadl od razu, pozostal wybor pomiedzy SE. Wybralem K600i. I tu kolejne zaskoczonie. Cena jaka mi zaproponowano to az... 1 zl! Tak wiec zupelnie nie rozumiem wszystkich nie zadowolonych.

  • 0

    107. ~  2006-10-07 10:25:14  host: host851411839.sukcesnet.pl

    ***DeDark troszkę w tej informacjii braków,powinno pisać że chodzi tylko o klientów biznesowych ;) poza tym post nie aktualny ponieważ z tego co wiem chyba wszystko wróciło do normy ;)

  • 0

    108. ~seba plus  2006-10-07 12:54:37  host: apc239.neoplus.adsl.tpnet.pl

    No faktycznie tak jest. Byłem 4 lata w orange i średnie rachunki wynosiły 75 zł. Jak mi konsultant zaproponował usługe to się zaśmiałem, jemu też się głupio zrobiło bo dobrze wiedział że to kibel a nie propozycja. Orange liczy tylko na nowych abonentów a starych ma w d..ie. Nie rozumiem ich. Na szczęście jest konkurencja...Wziąłęm telefon w plusie i jak narazie jestem bardzo zadowolony, a z tego co wiem oni nie olewają swoich klijentów po jakimś czasie. peace

  • 0

    109. ~Ja  2006-10-07 13:26:47  host: avz6.internetdsl.tpnet.pl

    Orange był najlepszą siecią ale tylko przez pierwsze pół roku, potem zaczął się po woli pogarszać, a obecnie jeśli nie zmienią swojej oferty to mogą nie utrzymać pozycji lidera.

  • 0

    110. ~DeDark  2006-10-07 15:24:45  host: eda44.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W moim wypadku to nie byl abonament biznesowy. Zwykla Jedna Idea 75.

  • 0

    111. ~  2006-10-08 14:13:43  host: ecu52.neoplus.adsl.tpnet.pl

    widze poprawie. mnie dzis przy planie 50zl zaproponowali sek510i za 39zl!! to 260zl taniej niz w salonie...wziałem i jestem happy:)

  • 0

    112. ~ezet  2006-10-08 23:49:32  host: eha210.internetdsl.tpnet.pl

    ja siedzę w erze już 9 lat i nie narzekam.sprawdzałem oferty innych firm i w każdej siedzą jakieś "haczyki".Trzeba tylko dokładnie przeczytać regulamin i warunki promocji PRZED PODPISANIEM UMOWY i wybrać te najkorzystniejsze.

  • 0

    113. ~PLANET  2006-10-09 01:38:28  host: 217.116.110.186

    seba plus, mylisz sie. Plus rowniez olewa swoich klientow - sam jestem najlepszym dowodem :) Przy planie indywidualnym za sporo ponad 100 zl (netto... a byly dodatkowo uslugi na koncie) po pierwszym przedluzeniu umowy na rok na rabat na abo 50 %, na drugi rok nie zaproponowano mi nawet 20 %. Tymczasem rachunki srednie WZROSLY! Po drugim pismie odwolawczym (pismo i reklamacja do pierwszego) LASKAWIE dali mozliwosc skorzystania z 20 %. No to po trzecim pismie (odmownym z ich strony - oczywiscie pelna olewka klienta w formie zapisu) powiedzialem "caluj pan i panska firma psa w nos" i poszedlem od nich, prosta sprawa... co jak co, ale JESTEM zadowolony z biznesowej ofery Orange, rowniez porownujac ja do standardowych i promocyjnych ofert konkurencji.

  • 0

    114.  2006-10-09 06:51:15

    #111: Mylisz się, nie ma żadnej poprawy w ofercie biznesowej. Przed chwilą sprawdziłem kilku klientów i nadal jest nędza.

  • 0

    115.  2006-10-09 11:08:46

    jak juz pisalem... srednia moich rachunkow z 2 lat to conajmniej 200 PLN... zaczynalem od 450 na m-c... teraz spokojnie 150 - 170 PLN... zaproponowali mi najpierw standard + 55 mintu do Orange + na 3 m-ce 1 wybrany numer za darmo... napisalem im, ze dziekuje... nie podoba mi sie to... wiec dzwoni do mnie czlowiek i mowi, ze ma dla mnie, w takim razie, jeszcze lepsza oferte - standard + 55 mintu do Orange + na 3 m-ce 1 wybrany numer za darmo... albo to ja jetem glupi (i nie zauwazylem róznicy)... albo to ze mnie ktos chce wariata zrobic... jeszcze jedno... zauwazylem, ze za cholere jako bomus nie chca dolozyc nic poza siec... i kots im ulozyl modulowy program propozycja - albo to... albo to - zadnej "wariacji":) cienko, cienko... ale mnie tak nie zatrzymają

  • 0

    116. ~Uuuuu  2006-10-09 22:01:20  host: host-81-190-227-38.zamosc.mm.pl

    Ale lipka, mialam brac jakis telefonik na umowe, ale widze ze nie warto, lepiej sobie wezme z jakiegos komisu;P

  • 0

    117. ~sepe  2006-11-18 00:34:37  host: 088156038083.ols.vectranet.pl

    Mam ponad 120 dni przed koncem umowy.Jestem w NIdF 25 z rachunkami srednia z 3 mies 103 zl brutto. a/Nokia E50 za 181 zl i pozostanie w NIdF 25 (abonament 15.50)+250 sms za 1,22 przez 24 miesiace. b/Nokia E50 za 1,22 lub N70 za300 zl,zmiana taryfy na Firma 200 lub TOP 300(abo:109,80) z rabatem 30% na 12 miesiecy+500 sms za 1,22 mies na 24 miechy. Srednia rach. zmienilem na 116 zl i: -zostaje w NIdF25 z rabatem 30%na 12 mies.+250 sms za 1,22 mies na 24 mies. i E50 za 1,22 lub N70 za 300zl.Uslugi mozna wybierac.Korzystajac z rabatu na tel.,moge miec N70 za 66zl w NIdF25.Przy aneksie nie mozna zmienic taryfy na nizsza przez 24 mies.

  • 0

    118. ~Orzeł  2007-01-18 13:32:22  host: host-81-190-9-251.gdynia.mm.pl

    ej no nie straszcie mnie :/ Za 28 dni bede mógł skorzystać z propozycji, mam nowa ide optime 50, rachunki max 53 zł :P, i 4600 pkt profit, liczyłem na to, że mi zejdą z ceny telefonów własnie przez propozycję plus te punkty profit (podobno wymiana 25 pkt to 1 zł ??) marzy mi się SE K800i lub W810i. Jak myślicie mam szanse dostać któryś z tych telefonów za max 400 zł ?? czy brać jakis tani, sprzedać go, dołożyc i kupić telefon na allegro czy w salonie. Oferta bez telefonu i 50% wiecej odpada, bo nie chce wydac wiecej niz 400 zł na telefon z aparatem i mp3

  • 0

    119. ~Rafi  2007-01-25 06:23:48  host: 130.49.jawnet.pl

    ja jestem od 4 lat w Orange. I rezygnuje. Juz mnie z nimi nic nie trzyma na szczęście. Jedyne co od nich chce to nume za ktory bede musial im zapłacic 61 zl. Przechodzę do Ery taryfy firmowej. Za przeniesienie numeru z Orange od Ery dostane dodatkowo 18 zl przez 6 miesięcy :), telefon, 100 minut + 4 miesiące bez abonamentu. Piwo moze tez dadzą :)

  • 0

    120. ~RybaSzczecin  2007-05-03 19:45:15  host: pc-30.ds3.tuniv.szczecin.pl

    orange zeszło na psy! po kolejnych już 2 latach (razem 6) zaproponowano mi warunki GORSZE od tych sprzed 2 lat! PARANOJA! idę do PLAY ! papa pomarańczowy ogórze !

  • 0

    121. ~orange:(:(  2008-10-30 16:37:50  host: nat2.na.pl

    Orange to banda oszustów:/ Parę dni temu zadzwonił do mnie konsultant proponując pozostanie przy moim abonamencie w mixie 25zł i dodatkowo 70 min do wszystkich sieci i obniżenie kosztów połączeń. Gdy przyszedł kurier z aneksem strasznie mnie pospieszał i nie dawał przeczytać dokładnie tej umowy po czym stwierdził że i tak mam 10 dni na ewentualną rezygnację z niej.Po dokładnym zapoznaniu się z umową okazało się, że większość się nie zgadza: dostałam jedynie 30 min dodatkowo a i rozmowy nie były takie tanie jak obiecywał. Od razu zadzwoniłam na BOK, gdzie dowiedziałam się, że tamten konsultant wprowadził mnie w błąd. Podobnież te moje 25zł z abonamentu przeliczył sobie na minuty co dało mu 40min i dlatego dołożył tylko 30min (chociaż w rozmowie zapewniał że dostane całe 70 min dodatkowo). Gdy chciałam zrezygnować z tej umowy okazało się z jest podpisana na 12 m-cy i nie mogę z niej zrezygnować (gdybym podpisała ją na 24 m-ce to bym mogła zrezygnować).Paranoja. Nie odpuściłam i poszłam do salonu Orange osobiście, gdzie konsultantka przyznała się, że salony prowadzą wojnę z tymi konsultantami co dzwonią i dlatego kłamią przez telefon żeby zdobyć klienta. Niech sobie prowadza wojny, nawet niech się pozabijają - nie obchodzi mnie to, tylko dlaczego ja mam za to ponosić konsekwencje i koszta!!!! Jeszcze się nie poddaję i szukam jakiegoś sposobu żeby zrezygnować z tej umowy. Jeśli się nie uda to trudno i tak to będzie ostatnia umowa z Orange!!!!!!!!!!

Dodaj swoją opinię