Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znów za mało za TP

Znów za mało za TP

WitekT 25 Maja 2005 10:38

0 0
France Télécom oferuje zbyt mało za pakiet 3,87% akcji Telekomunikacji Polskiej, który chce odkupić od rządu - uważa Jacek Socha, minister skarbu.

Przed kilkoma dniami minister powiedział, że Francuzi, którzy mają już 47,5% akcji TP, oferują za ten pakiet ponad 1 mld zł. Jacek Socha uważa, że powinni zapłacić więcej, bo jeśli Sejm przyjmie ustawę o rynku kapitałowym, to zostanie zlikwidowany przywilej przekraczania progu 50 proc. głosów w spółce giełdowej bez konieczności ogłaszania wezwania, gdy akcje kupuje się od rządu. To oznacza, że skarbowi państwa należy się premia.


Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-7-173.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 1500 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet