Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znów za mało za TP

Znów za mało za TP

WitekT 25 Maja 2005 10:38

0 0
France Télécom oferuje zbyt mało za pakiet 3,87% akcji Telekomunikacji Polskiej, który chce odkupić od rządu - uważa Jacek Socha, minister skarbu.Przed kilkoma dniami minister powiedział, że Francuzi, którzy mają już 47,5% akcji TP, oferują za ten pakiet ponad 1 mld zł. Jacek Socha uważa, że powinni zapłacić więcej, bo jeśli Sejm przyjmie ustawę o rynku kapitałowym, to zostanie zlikwidowany przywilej przekraczania progu 50 proc. głosów w spółce giełdowej bez konieczności ogłaszania wezwania, gdy akcje kupuje się od rządu. To oznacza, że skarbowi państwa należy się premia.

Źródło tekstu: Rzeczpospolita     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-58-169.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet