Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znów wraca pomysł na KOT

Znów wraca pomysł na KOT

WitekT 30 Listopada 2005 11:13

0 0

PiS zastanawia się nad połączeniem państwowych telekomów. Czy zablokuje sprzedaż Telefonii Dialog i włączy do Krajowego Ooperatora Telekomunikacyjnego Polkomtela? Znów wraca pomysł skonsolidowania aktywów telekomunikacyjnych kontrolowanych przez skarb państwa.

Warto zastanowić się nad tym, czy Dialog może być podmiotem, dzięki któremu uda się złamać monopol Telekomunikacji Polskiej. Trzeba przeanalizować możliwość powiązania kapitałowego Dialogu i Exatela jako alternatywy dla TP — uważa Paweł Poncyljusz, poseł PiS i wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Skarbu.

Pomysły są różne. Pogłoski mówią o połączeniu tych spółek z Telekomunikacją Kolejową, sieciami akademickimi NASK. Całość miałby wzmocnić Polkomtel.

Dwa lata temu pomysł utworzenia KOT forsował Wiesław Kaczmarek, minister skarbu w rządzie Leszka Millera.
Stworzenie alternatywy dla TP wpisywałoby się w program rządu, który chce ostro zabrać się do liberalizacji rynku, a z drugiej strony promuje kontrolę państwa nad firmami w strategicznych branżach.

Nie jestem zwolennikiem tej koncepcji, jeśli ogranicza się ona do budowy konkurenta wobec TP i ma na celu przedłużenie obecności państwa jako udziałowca operatorów telekomunikacyjnych. Ale jeżeli będzie ona służyła także realizacji dobra publicznego, którego nie można sfinansować ze środków publicznych, to czemu nie — mówi Anna Streżyńska.

Realizacja takiego pomysłu spowodowałaby, że KGHM Polska Miedź znów nie udałoby się sprzedać Telefonii Dialog, choć doradca został już wybrany. Włączenie do tego podmiotu Polkomtela to jeszcze bardziej kontrowersyjna sprawa, ze względu na chęć przejęcia go przez Vodafone.

Źródło tekstu: Puls Biznesu     

Dodaj do:
w sumie: 4
 • 0

  1. ~wlo  2005-11-30 11:32:06  host: aom227.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No pomysł super po prostu... Rozpieprzyli jedną państwową firmę - bo kasa potrzebna była - teraz twierdzą, że rozpieprzenie spowodowało że ludzie zbyt wysokie koszty ponoszą. A wystarczyło zchować w łapach państwa tepsę i kazać swoim prezesom obniżyć stawki do kilku groszy? Przecież teraz tak się planuje robić konkurencję w Polkomtelu...
  Stworzy się kota i co będzie? Kot spowoduje że tepsa obniży stawki, ale spowoduje, że nie dość obniży swoje a jeśli obniży, to znowu kolejny rząd sobie wymyśli, ze taka firma to kasa... będzie kolejna sprzedaż i kolejne pomysłyy na kolejne obniżki...
  Ludzie! Dlaczego wybraliśmy takich IDIOTÓW? Ja, zaznaczam, inaczej głosowałem, ale niestety... DEMOKRACJA ;-)

 • 0

  2. ~ergo ja  2005-11-30 12:21:35  host: dpt152.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Popsuli idee (oranga) i jakie to ma przełożenie na klientów widać. Teraz popsują polkomtela i też ucierpią najbardziej klienci. I co to ma wspólnego z szumnym "dla dobra ludzi"?

 • 0

  3. ~2005  2005-11-30 17:11:45  host: avi183.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Sprzedali tepse i teraz się dziwią, że jest jak jest. Wygląda na brak prawidłowej percepcji przyczynowo-skutkowej.

 • 0

  4. ~Toni  2005-12-15 20:58:59  host: prosiak.res.pl

  Nie wrzucajmy wszystkich decydentow do jednego worka, bo haslo "oni" juz było w PRL-u.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-224-255-17.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że iPhone'y powinny mieć port USB-C?

Piekło zaczyna zamarzać: przyszłe iPhone'y mogą mieć port USB-C

 

Zobacz wynik | Opinie (5)

Archiwum Ankiet