Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znów sąd oddalił skargę TP na decyzję UKE

Znów sąd oddalił skargę TP na decyzję UKE

WitekT 26 Marca 2007 15:07

0 0

23. marca przed Wojewódzkim Sądem Administracyjnym w Warszawie odbyło się posiedzenie w związku ze skargą Telekomunikacji Polskiej na decyzję UKE z 29. listopada dotyczącej sprzeciwu wobec projektu zmiany cennika usług telekomunikacyjnych w zakresie wprowadzenia usługi pakiet korzyści tp. Skarga została oddalona.
W uzasadnieniu ustnym Sąd podkreślił, iż podzielił w całości twierdzenia organu zawarte w odpowiedzi na skargę. W szczególności wskazał, iż interpretacja art. 48 ust. 2 Prawa Telekomunikacyjnego nie może prowadzić do konkluzji, iż organ zgłaszając sprzeciw ma obowiązek konkretnego wskazania zapisów danego projektu zmiany, z którymi się nie zgadza. Organ nie może również przedstawiać propozycji stosownych zapisów, gdyż tym samym organ określałby treść cennika, a takiej kompetencji nie posiada. Zdaniem Sądu wystarczające jest wskazanie przez organ, które przepisy prawa narusza projekt zmiany cennika i wyczerpujące uzasadnienie decyzji. Treść uzasadnienia stanowi wytyczne dla operatora.

Źródło tekstu: UKE     

Dodaj do:
w sumie: 9
 • 0

  1. ~ezin2  2007-03-26 15:10:51  host: adi59.internetdsl.tpnet.pl

  to będzie chyba 6:1 dla UKE. Ile zapłaci Tepsa za zdjęcie ze stanowiska prezesa UKE?

 • 0

  2.  2007-03-26 16:55:28

  miejmy nadzieje, ze Pani Ania jak najdluzej bedzie tam gdzie jest i bedzie robic to co robi ;)

 • 0

  3. ~MZ  2007-03-26 18:56:37  host: awu60.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Z czego się cieszycie, że Pani Ania kolejny raz zabrania wprowadzić udogodnienia dla klientów? A kogo to obchodzi czy konkurencja może coś wprowadzić czy nie, miło być taniej, a tu bach brak zgody. Najpierw taką usługę musi wprowadzić TELE2 :))

 • 0

  4.  2007-03-26 19:01:06

  Jakoś przed pojawieniem się sie tele i innych tepsa tych udogodnień nie wprowadzała

 • 0

  5. ~MZ  2007-03-26 19:11:00  host: awu60.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A nie pamięta się już czasów kiedy można było rozmawiać ile się chciało płacąc tylko za zestawienie połączenia. Nie pamiętam dokładnie jak to było bo mineło ponad 20 lat.

 • 0

  6. ~wiwan  2007-03-26 19:16:33  host: hakone.magma-net.pl

  pamięta się-nie było można zatelefonować tak do innej strefy-połączenia "międzymiastowe" trzeba było zamawiać pod 900,a w strefie było, jak zresztą w całym kraju abonentów sześciokrotnie mniej niż obecnie. więc nie ma za czym tęsknić

 • 0

  7. ~MZ  2007-03-26 19:34:17  host: awu60.neoplus.adsl.tpnet.pl

  No właśnie i na to, że od czasu rozłączenia tepsy i poczny z 3,5 mln abonentów zrobiło się w szczytowym okresie ponad 12 mln w samej tepsie nie zależało od konkurencji. Ta zresztą podłączyła około 1 mln (Dialog i Netia po około 400 tys., TeleNet (obecnie Multimedia) ponad 100 tys. i kilku pomniejszych opów reszte. Zwróć uwagę, że to ta zacofana tepsa często kreuje rozwój usług. A UKE uwala wszystkie pomysły tepsy, to zaczyna być gospodarka centralnie sterowana. Przecież alternatywni mając takie upusty mogą jeszcze bardziej obniżyć ceny usług. Mogą, ale poco dadzą 2 gr. mniej za połączenia czy 5 zł taniej za abo i wszyscy się zachwycają. A boskie TELE2 myślisz, że tak się troszczy o klientów. Zapewniam Cię, że jeżeli by im się nie opłacało dawno dali by nogę z "IV RP". Niedawno wycofali się ze stacjonarek we Francji, wcześniej opuścili Czechy (za mało libelarny rynek), jeszcze wcześniej z któregoś kraju bałtyckiego - Litwa lub Łotwa (za duża konkurencja). Zaś w Finladii (z tego co pamiętam) jak zbudowali sieć 3G (jedyna inwestycja, o której słyszałem), to prawie zabrali im koncesje gdyż nie spełniała parametrów. T2 zatrudniając chyba z 7 lub 20 osób ma koszty niższe niż TP, a nawet Dialog i Netia.

 • 0

  8. ~wiwan  2007-03-26 21:44:26  host: hakone.magma-net.pl

  pozwolę sobie się nie zgodzić. 1.uke nie "uwala" wszystkich pomysłów TP 2.większość "uwalanych" po prostu musi uwalać-bo takie ma obowiązki statutowe-większość tych pomysłów bowiem jest sprzeczna z Prawem telekomunikacyjnym 3.to,żeby Kowalskiemu było taniej nie jest jedynym zadaniem UKE.dużo ważniejszy jest balans na całym rynku.do cen detalicznych UKE ma zastrzeżenia wyjątkowo. I racja-nie ma operatorów świętych.Ale zważmy proporcję udziału w rynku i wpływu na rynek TP.

 • 0

  9. ~ukenamuniu  2007-04-01 22:07:29  host: nat-go2.aster.pl

  Wiwan 8. Twój drugi punkt połączył się z TP i wyszło Tepe 2. Może to jakiś pomysł? Może wtedy w Twojej firmie Tepe 2 miałaby uznanie. Ceny TP nie mogą być za niskie, bo Wasz pupilek nie zarobi. Wyraźcie zgodę na promocje TP i jednocześnie nakażcie obniżyć ceny dzieżawy łączy, by Tele 2 nie było stratne, no bo co ma swojego? Dlaczego wszyscy mamy utrzymywać nicniemających? Prom do Szwecji odpływa jutro o 18.30

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-162-128-159.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet