Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znów problem ze 112 w Polsce

Znów problem ze 112 w Polsce

WitekT 7 Lipca 2005 15:15

0 0

Komisja Europejska zarzuciła Polsce po raz kolejny, że nie zapewnia telefonicznego dostępu do służb ratunkowych przez jednolity europejski numer alarmowy 112. Polska jest jedynym krajem w UE, do którego Komisja ma zastrzeżenia w tej kwestii.

Komisja informuje, że w przypadku Polski jest to kolejna runda działań KE w sprawie naruszania unijnego prawa, poprzedzającego już tylko etap sądowy. Polska ma dwa miesiące na przedstawienie KE wyjaśnień. Komisarz ds. społeczeństwa informacyjnego i mediów Viviane Reding wyjaśnia, że działania Komiji mają na celu zapewnienie unijnym konsumentom indywidualnym i przedsiębiorstwom wszelkich korzyści płynących z konkurencyjnych usług łączności elektronicznej, takich jak szybkie połączenia internetowe oraz tania łączność ruchoma.
Ponadto KE wezwała Polskę do przygotowania pełnego wydrukowanego spisu lub do wprowadzenia usługi informowania o numerach telefonicznych obejmujących wszystkich abonentów sieci stacjonarnych i komórkowych. Taki spis zapewniłby całkowity dostęp do danych. Brak tego serwisu informacyjnego może być uciążliwy dla konsumentów - przyznał ekspert KE.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 1
  • 0

    1. ~DASTI  2005-07-07 16:50:00  host: dk58.internetdsl.tpnet.pl

    BEZ KOMENTARZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-80-247-119.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Jak oceniasz pomysł z aparatami chowanymi w obudowie smartfonu?

Oppo Find X oficjalnie

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet