Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znów o sprzedaży Polkomtela

Znów o sprzedaży Polkomtela

WitekT 14 Października 2004 17:32

0 0

Prezesi KGHM Polska Miedź i PKN Orlen będą rozmawiać 19 października o sprzedaży akcji Polkomtela, operatora sieci Plus GSM. Wtedy zdecydujemy, czy idziemy razem z pakietem na giełdę, czy ewentualnie w bezpośrednią sprzedaż - powiedział Reuterowi Wiktor Błądek, prezes KGHM.

Polkomtel jest od dłuższego czasu wystawiony na sprzedaż przez polskich akcjonariuszy, którzy mają 61% jego akcji. Oprócz KGHM i PKN, którzy mają po 19,6% akcji spółki, akcjonariuszem są też Polskie Sieci Elektroenergetyczne (16%), duński TDC i brytyjski Vodafone (po 20%).
Zagraniczni udziałowcy będą gotowi zapłacić premię za przejęcie kontroli nad spółką. Co prawda inwestorzy giełdowi radośnie powitaliby Polkomtela na parkiecie, ale nie wiadomo, czy wyceniliby go równie wysoko. W dodatku, gdyby do upublicznienia operatora miało dojść za pośrednictwem nowo powołanej spółki, do której trafiłby pakiet akcji kontrolowany przez polskich udziałowców, inwestorzy mogliby uwzględnić w swoich wycenach dyskonto na taki "wehikuł". Nie wiadomo też, czy taka operacja nie wymagałaby zgody Vodafone i TDC.

Źródło tekstu: gazeta.pl     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-254-212.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Jak oceniasz wakacyjną promocję sieci Play?

Internet na lato za darmo w Play

 

Zobacz wynik | Opinie (9)

Archiwum Ankiet