Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znów NaviExpert wygrał testy Antyradia

Znów NaviExpert wygrał testy Antyradia

WitekT 27 Kwietnia 2012 18:43

0 0

NaviExpert trzeci raz z rzędu wygrał w corocznym teście nawigacji samochodowych przeprowadzonych przed redakcje Antyradia.

Codziennie, przez 5 dni, testowana były inna, warszawska trasa, którą przejeżdżali uczestnicy korzystając z czterech różnych aplikacji. W czasie testu użytkownicy byli zobowiązani do ścisłego stosowania się do wskazań aplikacji i przepisów ruchu drogowego. Poruszali się w godzinach zwiększonego ruchu - okolicach godziny 13-14.

Najkrótszy, sumaryczny czas przejazdu 5 odcinków, uzyskał NaviExpert z wynikiem 198 minut - zajmując w kolejnych dniach miejsca kolejno 1, 1, 2, 1, 2. Drugie miejsce, ze stratą 32 minut do zwycięzcy, zajęła Automapa (kolejno 2, 2, 1, 2, 1 miejsce).




Trzecie miejsce przypadło Nokia Navi (kolejno 3, 4, 3, 4 ,3 miejce z sumaryczną stratą 132 minut), Google Maps (kolejno 4, 3, 4, 3, 4 miejsce ze startą 157 minut).

Szerzej o trasach, urządzeniach i wynikach, można przeczytać na stronie Antyradia.

Wcześniej pisaliśmy także o wynikach I testu i II testu.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 19
  • 0

    1. ~popsuty  2012-04-27 19:00:36  host: 178-37-10-116.adsl.inetia.pl

    Link do Antyradia jest popsuty.

  • -3

    3. ~A ja powiem tak  2012-04-27 19:55:26  host: aaoc211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Zadna nawigacja onlinowa nie jest dobra. Sorrki ale strace zasieg pakietowy i co ? Kaplica ?

  • 0

    4.  2012-04-27 19:55:38

    Ciekawe jakby wypadł yanosik

  • 1

    5. ~  2012-04-27 20:14:27  host: z58-07.opera-mini.net

    @3 przecież nawigacje online nie pobierają danych non stop... Dzieje się tak tylko przy wyliczaniu trasy bądź jej zmianie... Ew. co jakiś czas pobiera dane i wysyła ze statystykami czasów przejazdu.

  • 1

    6. ~trekkis  2012-04-27 20:14:48  host: dynamic-62-87-243-92.ssp.dialog.net.pl

    @3. Najpierw realnie wypróbuj :) Po pierwsze trzeba jeździć przez Afrykę by nie mieć zasięgu, po drugie navi on line buforuje całą trasę + przyległości więc w czasie jazdy zasięg nie jest potrzebny. Jest potrzebny tylko w punkcie startu

  • -2

    7. ~A ja powiem tak  2012-04-27 20:18:24  host: aaoc211.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oj drogi nuemrze @6. Malo jak widac jezdzisz po polsce i jak widac malo wiesz o pijemnosci sieci. Buforuje cala trase ? Hehhe zabawane , ale idzmy dalej, zasieg nei potrzebny - a traffic ktore tu jest testowane sciagnie z satelity ? Uzywasz bez wiedzy ufaj bezgranicznie, ja dziekuje. Wole cos co mam pewne na karcie lub w pamieci

  • 0

    8.  2012-04-27 20:33:07

    Link już poprawiony. :-)

  • 1

    9.  2012-04-27 21:01:58

    @7 rzeczywiscie... jadac po Polsce nonstop nie masz zasiegu... pojemnosc sieci? a co ma pojemnosc sieci do tego? na dzien dzisiejszy jadac drogami krajowymi, wojewodzkimi i gminnymi w 90% przypadkow bedziesz miec niczym niezaklocony zasieg i siec bedzie na tyle pojemna, by przyjac twoj telefon... a akurat dane o korkach mozesz wylaczyc jak chcesz. ba! mozesz w wielu telefonach po przeliczeniu trasy po prostu wylaczyc dostep do danych tylko po co w dobie pakietow bez limitu? w NE cala trasa jest buforowana na czas przejazdu i by nastapilo przeliczenie trasy musisz sie mocno postarac...

  • 0

    10. ~no-login  2012-04-27 21:04:08  host: 188.147.176.6.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Co do tytulu newsa, lepiej brzmi: Naviexpert znowu wygrał... Pozdr.

  • -1

    11. ~slof  2012-04-28 17:31:12  host: apn-77-115-147-233.dynamic.gprs.plus.pl

    tez wole navi offline. skoro mam dane z gps i cala mape cyfrowa w pamieci urzadzenia navi to po co mam czekac na aktjalizacje trasy i jeszcze placic za net.

  • 0

    12. ~DeLorean  2012-04-28 20:24:59  host: user-164-126-162-119.play-internet.pl

    Jakie radio taki test miernego produktu ... mi NaviExpert pogubił się już na Marszałkowskiej (głupawka typu "zły kierunek", "przeliczam trasę" -- tak to jest jak słoiki biorą się za coś w czym są słabi :( ... a na Gdańsk wyznaczył trasę takimi wichurami że nie wiedziałem iż takowe istnieją (dobrze że mam opanowaną trasę bo bym jechał z 12 godzin i przez Wrocław -- taki to jest ten produkt!!!). Brawo Navi...hmmm..."expert" ;) ... jednak TT czy AM to klasa sama w sobie a nie jakieś beta-wersje

  • 0

    13. ~navi expert  2012-04-28 21:03:10  host: 031011234204.warszawa.vectranet.pl

    @12 - na androida to właśnie AM jest puki co w wersji bata ;) Jak dla mnie Naviexpert to w tej chwili najlepsza automapa w Polsce na adroida, choć ostatnio przejeżdżałem przez Olsztyn i zafundowała mi ciekawy krajoznawczy objazd. Nie zaobserwowałem za to problemów z brakiem wystarczającej szybkości transmisji. Problematyczne jest jednak użytkowanie zagranicą, bo transmisja danych w roumingu jest na razie za droga. Więc mam nadzieję że przez wakacjami pojawi się AM na Europę. W każdym razie, póki co żadna automapa nie zastąpi zdrowego rozsądku.

  • 0

    14. ~Kokolino.  2012-04-28 21:04:31  host: ip-178-200-78-194.unitymediagroup.de

    Witam. Chciałem się dowiedzić według jakich kryteriów dobierano nawigacje, oraz dlaczego w teście nie ma np. Tomtom-a, czy Navigon-a???

  • 0

    16. ~Wawiak  2012-04-29 18:06:17  host: 89-78-136-26.dynamic.chello.pl

    No to gdzie Twoim zdaniem panie "~" mają testować nawigację? W Wigwizdowie ? Tam i bez automapy trafisz nie mówiąć już o omijaniu korków. Pomimo swoich drobnych wad, naviexpert jest nadal najlepszy, a testy robione w są chyba po to, żeby to sprawdzić, nie?

  • 0

    17. ~stz  2012-04-29 18:43:09  host: 93-186-23-82.rdns.blackberry.net

    Ja mam lub testowalem sporo różnych nawigacji: google, nawiexpert, mapamap, tomtoma, ubinav, ovi map, blacberry map, ale nie ma jak to Automapa zainstalowana na karcie pamięci. Zaczynałem od wersji 3 i na pewno się jej nie pozbede. Do tego tysiące kategorii POI w serwisie miplo nie ma sobie równych.

  • 0

    18. ~-_-  2012-04-29 21:21:43  host: abia192.neoplus.adsl.tpnet.pl

    naviexpert nie posiada aktualnych map - bynajmniej na opolszczyźnie, brakuje rond, centrów handlowych - które istnieją od ponad roku.

  • 0

    19.  2012-04-30 07:35:51

    sprawdź co oznacza słowo bynajmniej a potem go używaj

  • -1

    20. ~robert  2012-04-30 11:10:56  host: 213.108.152.83.wlantech.pl

    Po pierwsze - żadna nawigacja offline nie potrafi omijac korków, bo korzysta ze starych danych z przed wielu tygodni/miesięcy zapisanych na karcie pamięci. Wiadomo, że sytuacje na drodze zmieniają cię co kilka minut = bez bierzących danych nieda się określić gdzie są korki. Po drugie - nie rozumiem jak można używac smattfona bez wykupienia pakietu danych. Ja zużywam przeciętnie 1/2-1 GB miesięcznie.

  • 0

    21. ~tomasz  2012-06-01 22:55:55  host: dynamic-78-8-171-81.ssp.dialog.net.pl

    Podoba mi się nawet ten NE, ale dopóki nie będzie pozwalał na nawigację offline to się nie przesiądę. Jak biorę nawigację to znaczy, że nie znam trasy i nie chcę błądzić. Będę czuł się pewniej nawet z dużo gorszą nawigacją offline.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-79-128.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ostatnie komentarze (wiadomości)

~h3x0n | 2017-10-17 08:09:37

Szkoda bo chciałem go kupić :/, ale gdzie


~Edward Chetny | 2017-10-17 05:57:32

Kolejna jednorazówka?


~ | 2017-10-17 05:26:00

Chiński złom i tyle


~~ | 2017-10-17 02:40:24

@11 Według mnie, raczej nie ma


~Gliwice | 2017-10-17 00:52:57

@msnet Czepiasz się zwyczajowo jak to w telepolis wypada:-/Kątówka to pewnie nie szlifierka, fleksa czy nawet ściernica bo to jest zespół...

Ankieta

Najlepszy dostępny na rynku smartfon to:

10 najlepszych smartfonów (październik 2017)

 

Zobacz wynik | Opinie (10)

Archiwum Ankiet