Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znów Fiskus zarobi na WOŚP

Znów Fiskus zarobi na WOŚP

WitekT 8 Stycznia 2007 18:32

0 0

Ministerstwo Finansów ogłosiło, że nie zrezygnuje z pobierania VAT od SMS-ów wysyłanych w celach filantropijnych, mimo że naciskało na to wielu polityków i wiele środowisk opiniotwórczych.

Sprawa nabrała rozgłosu po zeszłorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdy okazało się, że jej organizatorzy zebrali tą drogą gigantyczne pieniądze. Na konto WOŚP trafiło poprzez SMS-y ok. 2 mln zł, na czym Fiskus zarobił na około 400 tys. zł. W tym roku za każdy SMS dla WOŚP o wartości 5 zł (tyle będzie on prawdopodobnie kosztował), 1,10 zł trafi na konto Fiskusa. Operatorzy obsługujący numery zrzekli się swoich opłat.




Ministerstwo wyjaśnia, że zwolnienie SMS-ów z podatku nie jest możliwe ze względu na ograniczenia europejskiej dyrektywy regulującej sprawy VAT. Jednak w sąsiednich Czechach nie przeszkodziło to we wprowadzeniu zwolnienia podatkowego dla dobroczynnych SMS-ów już na początku 2006 roku.

Źródło tekstu: Dziennik     

Dodaj do:
w sumie: 14
  • 0

    1. ~poznaniak  2007-01-08 18:53:12  host: 213-238-99-77.adsl.inetia.pl

    Cóż, jeśli mogą wspierać WOŚP, to czemu nie MF? :-(

  • 0

    2. ~Bolek i Lolek  2007-01-08 19:06:02  host: acma138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    uciekam z dala od politykiiiiiiiii

  • 0

    3. ~AoP  2007-01-08 19:10:55  host: aboh153.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A ja popieram MF - o WOSP nie mam dobrej opinii...

  • 0

    4. ~jackson  2007-01-08 20:01:20  host: arkus.prz.edu.pl

    a dlaczego mieli by zrezygnowac ? banda zlodziei qwa

  • 0

    5. ~mix  2007-01-08 20:10:10  host: apn-100-187.gprsbal.plusgsm.pl

    A JA W TYM ROKU ZASTRAJKUJE I PIENIĄDZE DAM DO SKARBONKI A NIE POPRZEZ SMS. NIE BĘDĘ KARMIŁ KACZOROW I MF BO NIBY PO CO. ONI PRZECIEŻ NIE ZAPŁACILI VAT-U ANI INNEGO PODATKU ZA KRADZIEŻ KSIĘŻYCA.

  • 0

    6.  2007-01-08 20:13:34

    WOŚP to czesciowo filantropia, przeciez obsluga TV, prad, sprzatanie (zwlaszcza butelek wodki) kosztuje, gdyby te pieniadze przeznaczyc na dzieci byloby 2x wiecej, bez darmowej reklamy niektorych politykow

  • 0

    7. ~johnnyw81  2007-01-08 20:17:21  host: 240-mia-3.acn.waw.pl

    banda złodziei to Caritas bo nawet nie podają ile zebrali, a na stronie wośp możesz sie dowiedzieć ile zebrali i najciekawsze że potrafili poprzez lokaty wydali więcej niż zarobli i jako jedyni publikują rozliczenia finansowe

  • 0

    8.  2007-01-08 20:23:23

    a co za problem zamiast wyslac smsa za 6.10 zrobic przelew na 5.60 + 50 gr oplata? zawsze to 60 gr wiecej do skarbonki WOSP, a przy okazji nie karmi sie tych.. no.. ekhm.. ;-) zobaczymy ile w tym roku uda mi sie dac - w zeszlym bylo to jakies 80-90 zl (dokladnie nie pamietam, ale wyslalem co najmniej 14 eskow za 5 netto, z simdaty) ;-)

  • 0

    9. ~issa  2007-01-08 20:41:48  host: azl28.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Dobre... Nie ma to jak instrumentalne traktowanie prawa. Apteki internetowe zgodnie z prawem Unii Europejskiej też są zgodne z prawem , w Polsce zaś , która jest członkiem Unii już nie. Oczywiście polski rząd czeka proces przed Trybunałem w Strasbourgu , gdzie ma murowaną przegraną. Przypominam też sprawę (nielegalnego) podatku od samochodów ściąganych do Polski. O gazie już nie wspominam , bo po co , nie to forum... Jak wyssać , to "zgodne z dyrektywami" , jak ulżyć obywatelowi to jakoś zawsze niezgodne.

  • 0

    10.  2007-01-08 21:12:31

    Cóż, nasze prawo podatkowe jest wystarczająco zagmatwane, aby jeszcze kombinować przy zwalnianiu z vat esemsów charytatywnych. Znając obrotnych rodaków, dla niektórych byłaby to okazja to niezłych przekrętów. Jeśli ktoś nie chce zasilać Taniego Państwa vatem od esa, może wrzucić pieniądze do skarbonki (na tacę), zrobić przelew, podarować 1% podatku organizacji pożytku publicznego, itp, itd. Możliwości jest wiele.

  • 0

    11. ~ffffff  2007-01-08 22:57:49  host: chello084010022007.chello.pl

    nie rozumiem, czemu fiskus zostal wielka litera napisany w tytule. Czy to rzeczownik niemiecki???

  • 0

    12. ~gis  2007-01-09 08:28:26  host: gaja.tpnet.pl

    Bardzo dobrze, od przelewania pieniędzy są banki

  • 0

    13.  2007-01-09 13:27:04

    przeciętnemu Polakowi szybciej jest wysłać SMSa niż iść do banku i wykonać przelew (pomijając że prawie każdy ma komórkę, a banki są w miastach...) dlatego te gnoje powinny wreszcie zrezygnować z tego podatku, ciekawe czy tymi pieniędzmi załatali choć trochę dziury budżetowej... pewnie wszystko poszło do kieszeni tych złodzjei!!!

  • 0

    14.  2007-01-09 13:27:26

    *złodzieji

Dodaj swoją opinię