Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znika SHC , pojawia się Gigaset Communications

Znika SHC , pojawia się Gigaset Communications

sirmark 3 Października 2008 14:04

0 0

Arques Industries sfinalizował zakup 80,2% udziałów w spółce Siemens Home and Office Communication Devices (SHC) od firmy Siemens. Po akceptacji uzyskanej od Europejskiego Urzędu Antymonopolowego, transakcja nabrała mocy z dniem 1 października. Siemens pozostawił w swoim posiadaniu 19,8% udziałów w spółce.

O zawartej umowie pisaliśmy już w tej wiadomości.
W wyniku przejęcia, 1 października SHC zmieniła nazwę na Gigaset Communications. Nowa nazwa firmy odzwierciedla wysoką pozycję marki Gigaset na rynku i jej znaczenie, jako synonim bezprzewodowych telefonów. W samych Niemczech co drugie gospodarstwo domowe posiada telefon Gigaset. W Europie co piąte gospodarstwo domowe korzysta z telefonu tej marki. Obok telefonów Gigaset, spółka specjalizuje się także w szerokopasmowym sprzęcie sieciowym oraz urządzeniach domowej rozrywki. W fiskalnym roku 2007 SHC uzyskało przychody w wysokości 790 mln Euro. Dwie trzecie przychodu wygenerowała sprzedaż telefonów Gigaset. Zatrudniająca 2100 pracowników w 17 krajach firma utrzymuje swoją globalną pozycję i dystrybuuje produkty w ok. 70 krajach na całym świecie. Największą placówką, zatrudniającą ok. 1440 pracowników jest zakład produkcyjny w niemieckim Bocholt.

Zarząd Arques planuje dalszą ekspansję Gigaset Communications na rynku i utrzymanie przez markę pozycję lidera w segmencie produktów premium. W tym celu, portfolio produktów będzie bazowało na urządzeniach gwarantujących spodziewany profit. Firma zamierza osiągnąć zakładany wzrost poprzez wprowadzenie na rynek znacznej liczby innowacyjnych produktów z różnych segmentów, w tym urządzenia VoIP, a także zwiększenia aktywności na międzynarodowych rynkach. W celu właściwego pozycjonowania nowych produktów Gigaset na rynku, Arques będzie używał marki Siemens przez kolejne dwa lata.

Źródło tekstu: Siemens     

Dodaj do:
w sumie: 3
 • 0

  1. ~Hose  2008-10-03 18:17:43  host: ddo33.neoplus.adsl.tpnet.pl

  A już miałem nadzieje że ten złom zniknie raz na zawsze, jednak może nowy gigaset wreszcie zacznie przypominać telefon, czas pokaże.

 • 0

  2.  2008-10-04 10:12:39

  Nie narzekaj bo sa naprawde niezle. Sam mam w domu gigaseta i sprawuje sie dobrze. W jednej drugiej pracy korzystalem i korzystam z telefonow siemensa i dzialaja lepiej niz alcatele czy telefony panasonica

 • 0

  3. ~Hose  2008-10-04 13:14:10  host: dck166.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Jak kto lubi, od 9 lat każdego dnia gdy jestem w pracy mam styczność z często dzwoniącym siemensem, już kilka modeli gigasetów przeszło przez moje ręce, "ja" twierdze że są maksymalnie marne te telefony.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-166-141-12.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy wg Ciebie usługa Apple Pay odniesie w Polsce sukces?

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce

 

Zobacz wynik | Opinie (0)

Archiwum Ankiet