Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znamy już maksymalne ceny połączeń w roamingu w UE

Znamy już maksymalne ceny połączeń w roamingu w UE

WitekT 2 Czerwca 2010 07:10

0 0

Znamy już nowe, maksymalne ceny połączeń w roamingu w krajach Unii Europejskiej. Od 1. lipca wiele się, niestety, nie zmieni - a to ze względu na wahania naszej waluty względem euro, które były spore w ciągu ostatnich 2 lat.

W zeszłym roku, pomimo spadek cen w euro, maksymalne ceny w roamingu wyrażone w złotówkach wzrosły, co wynikało z faktu, że 2 lata temu euro było wyraźnie tańśze. Żaden operator - oprócz PTC w prepaidzie - nie odważył się podnieść stawek w roamingu, gdyż skutkować by to mogło możliwością wypowiedzenia umów przez klientów bez obowiązku zapłaty kary.




Od 1. lipca maksymalna cena połączenia wychodzącego będzie wynosiła 1,94 zł (taktowanie sekundowe po pierwszych 30 sekundach), przychodzącego 0,74 zł (taktowanie sekundowe), a SMS-a - 0,54 zł.

Operatorzy będą musieli dostosować niektóre swoje ceny do nowych maksimów:
Centertel i Polkomtel - wychodzące mogą pozostać na aktualnym poziomie (aktualnie 1,79 zł), przychodzące muszą spaść o co najmniej 0,11 zł (aktualnie 0,85 zł), SMS-y będą musiały spaść o co najmniej 0,03 zł (aktualnie 0,57 zł),
PTC - wychodzące mogą pozostać na aktualnym poziomie (aktualnie 1,81 zł), przychodzące muszą spaść o co najmniej 0,12 zł (aktualnie 0,86 zł), SMS-y będą musiały spaść o co najmniej 0,03 zł (aktualnie 0,57 zł). Trochę mniejsze spadki będą w prepaidach tego operatora, bo tam wychodzące rozmowy są tańsze o grosz (przychodzące) i 2 grosze (wychodzące).
P4 - wychodzące mogą pozostać na aktualnym poziomie (aktualnie 1,60 zł), przychodzące będą musiały spać o co najmniej 0,01 zł (aktualnie 0,75 zł), SMS-y będą musiały spaść o co najmniej 0,03 zł (aktualnie 0,57 zł).

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 24
  • 0

    5.  2010-06-02 08:27:13

    4: news jest o detalu i cenach dla klientów - hurt, co pokazują cenniki, ma nie tylko niewiele wspólnego z FAKTYCZNYMI stawkami hurtowymi, ale i jeszcze mniej wspólnego z detalicznymi...

  • 0

    6.  2010-06-02 08:30:06

    @4 proszę cię. Plus zasięg może i ma dobry ale za to w prepaidach wybieranie przez callback to najgorszy koszmar. Dodatkowo placi się za wychodzące a plus ponosi koszt przychodzacych.

  • 0

    7. ~walery sławek  2010-06-02 09:19:57  host: user-109-243-165-76.play-internet.pl

    Plus ma umowy z 4 operatorami tak samo jak Era, Orange i Play, więc cóż to za przewaga? Dodatkowo w TT, Heyah, czy PF wystarczy wykręcić nr tak jak w Polsce bez kombinowania jak w Simplusie.

  • 0

    8. ~ŁukaszRacibórz  2010-06-02 09:45:03  host: aakp226.neoplus.adsl.tpnet.pl

    To i tak zdecydowanie za drogo, jak na polskie warunki, stawka powinna być za przychodzące 30 groszy a za wychodzące 70 groszy wtedy na pewno dużo ludzi by korzystało z telefonu komórkowego zagranicą Polski. Smsy powinny kosztować 30 groszy

  • 0

    9.  2010-06-02 10:37:05

    a ja dostałem list od orange z informacjami o zmianach cennika roamingowego od 01/07.

  • 0

    10. ~DamieneKSW  2010-06-02 10:45:40  host: aais95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Ceny połączenia wychodzącego z Polski do Unii w Play kosztuję 2zł ale jeżeli dzwonisz z Unii do Polski Lub z Unii do Unii kosztuje faktycznie 1.6zł Sprawdźcie dokładnie cennik!!!

  • 0

    11.  2010-06-02 11:23:04

    A moim zdaniem akceptowalna, powtarzam akceptowalna stawka w UE, to 50 gr za minutę wychodzącego i 20 gr za minutę odebranego połączenia.

  • 0

    12.  2010-06-02 11:24:54

    DamienekKSW (10) - Wiemy tylko, że to jest news o aktualnych stawkach ROAMINGOWYCH.

  • 0

    13.  2010-06-02 11:26:11

    ukefake (9) - Naprawdę?! Puść w obieg skan na forum! ;-D

  • 0

    14. ~DamieneKSW  2010-06-02 11:33:32  host: aais95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    (12) No tak tylko że Polska też jest w Unii więc powinno być chyba tak samo? Chyba że się mylę

  • 0

    15.  2010-06-02 11:39:55

    DamieneKSW (14) - To o czym piszesz, to połączenia międzynarodowe, czyli z Polski do innego, obcego kraju. Ten rodzaj połączeń rozliczany jest niestety inaczej.

  • 0

    16. ~andiw  2010-06-02 11:40:55  host: dpt3.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Stawki ustala przecież KE. Prawda jest taka, że to słaby kurs złotego decyduję o wszystkim

  • 0

    17.  2010-06-02 11:44:07

    @13: nie mam tego pisma teraz pod ręką ale wieczorem wrzuce obrazek. sam byłem zaskoczony tym listem.

  • 0

    18.  2010-06-02 11:44:45

    ukefake (17) - Ja przecież żartowałem. ;-)

  • 0

    19. ~GG  2010-06-02 11:56:17  host: 94.254.163.128

    Ja też dostałem pismo od PLAY o zmianach w roamingu.

  • 0

    20. ~pkw  2010-06-02 15:50:38  host: 83-103-81-227.ip.fastwebnet.it

    Kwoty się nie zgadzają. Oficjalny przelicznik opublikowany wczoraj w Dz.U. to 4,0791

  • 0

    21. ~pkw  2010-06-02 15:54:24  host: 83-103-81-227.ip.fastwebnet.it

    Po przeliczeniu powinno być odpowiednio: 1,94 0,74 0,54

  • 0

    22.  2010-06-02 23:28:27

    w orange ceny połączeń wycodzących w strefie UE to 0,39euro+vat, przychodzących 0,15euro+va, sms bez zmian 0,11euro+vat. tak dobrze widac - ceny w euro :/. przelicznik na plny wg stawki z 01/06/2010 europejskiego banku centralnego

  • 0

    23. ~  2010-06-07 12:12:53  host: doh243.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Chyba nie ma co narzekać, ważne , że coś się dzieje. Operatorzy chyba bardziej skupili się na wprowadzeniu nowych ofert czy telefonów. U pomarańczowych widać dużo zmian , najpierw taryfy zwierzęce, potem nowości telefoniczne w ofertach dla firm. Może niebawem zmieni się też coś w roamingu..?

  • 0

    24. ~Adam  2010-06-08 14:33:41  host: rev-193.105.75.238.spec.waw.pl

    Czy powyższa zmiana jest podstawą do rozwiązania umowy z operatorem bez ponoszenia kar ? Jaka jest Wasza opinia ?

Dodaj swoją opinię