Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znajdź i wypożycz

Znajdź i wypożycz

sirmark 6 Grudnia 2007 10:38

0 0

zipcar gpsZipcar - wypożyczalnia na żądanie. Wystarczy, że znajdziesz odpowiedni samochód na ulicy i w drogę.

Zacznijmy od początku. Ten rewolucyjny system wypożyczania samochodów działa w dużych miastach USA i Kanady. Proces wypożyczenia jest bardzo prosty. Wystarczy, że dołączymy do klubu członkowskiego, wyrobimy sobie kartę Zipcar, zarezerwujemy samochód na parę godzin, podejdziemy do auta, przeciągniemy kartę i w drogę.

Najciekawszy jest jednak proces znajdowania samochodu. Mając telefon komórkowy wyposażony w GPS możemy znaleźć auto, które jest najbliżej nas. Następnie dokonujemy rezerwacji, korzystamy z auta (które jest już ubezpieczone i zatankowane), a na koniec wystarczy tylko odstawić je z powrotem.




Rezerwacja kosztuje mniej więcej 7-11 dolarów za godzinę, bądź 65-100 dolarów za dzień. Nie da się ukryć, że jest to naprawdę bardzo ciekawy i efektywny sposób na szybkie wypożyczenie samochodu.

gps24

Źródło tekstu: blogn.pl     

Dodaj do:
w sumie: 23
  • 0

    4.  2007-12-06 11:38:58

    a istnieje ford fiesta kombi?

  • 0

    5. ~Templariusz  2007-12-06 11:44:32  host: staticline23090.toya.net.pl

    Ale świetna sprawa! Ciekawe kiedy do nas dotrze taka forma wypożyczania samochodów :D

  • 0

    6. ~  2007-12-06 11:48:50  host: avf27.neoplus.adsl.tpnet.pl

    już niektórzy wypożyczają, tylko nie przeciągają kartą...

  • 0

    7. ~te`  2007-12-06 11:56:02  host: ztpnet-79-043.ztpnet.pl

    a jak nie wypozyczaja to przeciagaja, ale sasiadowi... kluczem :D

  • 0

    8. ~XXX  2007-12-06 11:57:08  host: 87-205-55-90.adsl.inetia.pl

    chyba z focusem pomylil :D

  • 0

    9. ~eSiK  2007-12-06 11:58:39  host: atropos.tpi.pl

    Dzięki za odpowiedzi :) Słyszałem jeszcze o jakiś tańszych opcjach z samochodami, które są całe obklejone reklamami ;) Wiecie coś może na ten temat?

  • 0

    10. ~polska  2007-12-06 12:37:14  host: aaz63.neoplus.adsl.tpnet.pl

    okleic samemu mozesz sobie reklamami samochod za 900 zl na miesiac, cos kumpel wspominal :)

  • 0

    11. ~eSiK  2007-12-06 13:00:18  host: atropos.tpi.pl

    Tylko że ja nie mam jeszcze swojego samochodu... a słyszałem że wypożyczenie takiego "obklejnego" auta jest znacznie tańsze ;)

  • 0

    12.  2007-12-06 13:24:58

    u Nas brakuje miejsca na parkingach bo i tych jest za mało... a jeśli są, to wszystkie płatne...

  • 0

    13. ~  2007-12-06 14:02:14  host: eurofire.europe.ppdi.com

    900 zeta za miesiac? A syrenki biora? ;-)

  • 0

    14. ~eSiK  2007-12-06 14:40:02  host: atropos.tpi.pl

    #13. - pewnie biorą wszystko co się rzuca w oczy ;)

  • 0

    15. ~ezin2  2007-12-06 15:11:48  host: adi59.internetdsl.tpnet.pl

    gdzie płacą 900 zł/miesiąc?

  • 0

    16.  2007-12-06 15:23:26

    Fian Panda już od 120zł/24h dostępny do wypożyczenia.

  • 0

    17.  2007-12-06 15:28:33

    NEWS NUMER 10'000 :D (wg numeracji z linka - a przeciez byly jeszcze usuwane newsy :) Gratulacje dla Telepolis - ze swojej strony zycze dotrwania do newsa przynajmniej numer 100'000, a najlepiej 1'000'000 :) (jak ten milion pisanek ;) Przez rok oznaczaloby to dwa newsy na minute, na szczescie Telepolis to nie huyah ;D

  • 0

    18. ~Maku  2007-12-06 15:47:51  host: gdr130.internetdsl.tpnet.pl

    U nas w wolsztynie koszt wypozyczenia auta to 150zl/doba za golfa3. z tymi oklejeniami swoich aut to jest tak ze dostajesz kase oczywiscie ale masz podpisana umowe ze musisz wyjechac iles km/mies... gdyby ktos mial pomysl okleic syrenke a nastepnie ja w krzakach postawic to pewnie ani grosza nie dostanie, raczej koszt naklejek bedzie musial pokryc

  • 0

    19. ~eSiK  2007-12-06 16:10:23  host: atropos.tpi.pl

    D@rio: a gdzie tak jest? może znacie coś w Warszawie i okolicach? :)

  • 0

    20. ~Templariusz  2007-12-06 17:33:26  host: 212.160.172.70

    O ludzie, ale macie problemy :P

  • 0

    21. ~poznaniak  2007-12-06 21:44:23  host: 213-238-102-206.adsl.inetia.pl

    Gratuluję - jest to post nr 10 000!

  • 0

    22.  2007-12-07 04:55:46

    poznaniak: nie zauwazyles mojego wpisu (#17) ? :))

  • 0

    23.  2007-12-07 05:54:26

    eSiK - Lublin, Kraków...

Dodaj swoją opinię