Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znajdź grób za pomocą... GPS-u

Znajdź grób za pomocą... GPS-u

Q! 25 Lipca 2011 12:52

0 0

Znajdujący się w Sosnowcu cmentarz należący do parafii św. Barbary udostępnił system umożliwiający odnalezienie grobu za pomocą wbudowanego w telefon modułu GPS. Ale to nie wszystkie jego możliwości.

grobonet m Aby odnaleźć konkretny grób wystarczy zeskanować telefonem fotokod znajdujący się na elewacji kaplicy cmentarnej. Kod ten przenosi na stronę, na której należy wprowadzić imię i/lub nazwisko zmarłej osoby, aby dowiedzieć się w którym miejscu została pochowana.




Oprócz szczegółowych danych na temat osoby (data urodzenia, zgodnu, sektor, rząd i numer pochówku), system oferuje również inne dane. Wśród nich znalazł się podgląd zdjęcia nagrobka oraz możliwość zamówienia usług dodatkowych: sprzątania, zapalenia znicza lub możliwości opłaty za miejsce pochówku.

Źródło tekstu: rp.pl, ArtLook, wł     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • -2

    8.  2011-07-25 14:21:10

    To się nadaje na pajacyki.

  • 1

    10. ~uki  2011-07-25 15:10:26  host: unknown-69.nowanet.pl

    Przyznam, że brakowało mi tej funkcji w telefonie w pewien zeszłoroczny listopadowy wieczór...

  • 3

    12. ~  2011-07-25 15:13:14  host: public14999.cdma.centertel.pl

    To może i brzmi troszkę zabawnie, ale z drugiej strony jeśli sprawdza się w praktyce i pomaga ludziom, to chyba właśnie o to chodzi.

  • 0

    13.  2011-07-25 18:22:00

    No i super sprawa. Rakowice i Batowice powinny sie uczyc.

  • 0

    14. ~Lolek  2011-07-25 18:24:24  host: 212.160.172.70

    A mi się przypomina kazanie księdza "jeśli twoje dziecko słucha rocka,metalu...to wiedz że szatan jest blisko,jeśli nosi włosy na żel to wiedz że jest juz z nim coś nie tak" hahaha kościół-instytucja i tyle;) więc ejszcze troche i bedzie można telefonem wpłacac na tace poprzez NFC;)Amen;)

  • 0

    15. ~User  2011-07-25 19:45:23  host: 95-178-73-10.gorzow.hypnet.pl

    Dziwne, że dopiero teraz powstała taka aplikacja. Kiedyś sam już nad takim pomysłem myślałem :)

  • 0

    16. ~Wolsz  2011-07-25 21:57:36  host: h82-143-175-195-static.e-wro.net.pl

    Wolsztyn był pierwszy! Strona działa już chyba z rok. Polecam sprawdzić. Do tego miasto ma mobilną stronę, hot-spoty, serwis sms i jedyną czynną parowozownię... http://www.cmentarzwolsztyn.pl/

  • 0

    17. ~Wolsz  2011-07-25 21:58:48  host: h82-143-175-195-static.e-wro.net.pl

    Wyszukiwarka grobów jest też w wersji mobilnej w Wolsztynie!

  • 0

    18.  2011-07-26 01:11:25

    Uważam, że to całkiem pomocna usługa. Na łódzkich cmentarzach również by się przydała.

  • 0

    19. ~ZICO  2011-07-26 08:40:58  host: abju149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Niech zgadnę? Mój komentarz nr 9 obraził wyznawców innych religii lub niewierzących i nie wyznających życia pozagrobowego, że został skasowany. No bo chyba nie przez to, że mijał się z tematem, bo wówczas taka #2, #7, #8 a tym bardziej #14 powinny być skasowane. Dziwne i bardzo sldowsko-platformowskie obyczaje kierują administratorami tego portalu... Nie pierwszy już zresztą raz...

  • 0

    20. ~  2011-07-26 08:55:13  host: p14-04.opera-mini.net

    ZICO przypuszczam że były riposty głupie ale po co ty piszesz o religii i to nierzadko tego nie wiem

  • 0

    21. ~ZICO  2011-07-26 09:03:26  host: abju149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #20: Komentarz, który został skasowany nie miał akurat zbyt wiele wspólnego z religią i można powiedzieć, że był neutralny. Dziwi mnie natomiast, że taka #14 która zupełnie nie ma nic wspólnego z tematem i brzmi wręcz głupawo, nie została skasowana. Żadnych głupich ripost nie było.

  • 0

    22. ~majki  2011-07-26 09:14:00  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    Zdjęcie, drugi rząd, p.Janusz Kowalski - ur. 1800, zm. 1993 (!). Kozak.

  • 0

    23. ~ZICO  2011-07-26 09:22:09  host: abju149.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #22: To sobie facet pociągnął ;-) Pamiętał Kościuszkę, Piłsudskiego i jeszcze wielu innych ;-)

  • 0

    24. ~majki  2011-07-26 09:36:35  host: 81-210-123-94.ip.netia.com.pl

    #23. no ba. takiemu to się po latach na pewno gps przyda.

  • 0

    25. ~ZICO  2011-07-26 10:06:12  host: abjp197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #24: Ja myślę, że nie przypadkowo żył te 193 lata. Musiał pić Red Bulla ;-)

  • 0

    27. ~ZICO  2011-07-26 12:41:38  host: abjp197.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #26: Co dziś wąchałeś?

  • 0

    28. ~  2011-07-27 00:44:33  host: t14-13.opera-mini.net

    27, w tym momencie sam przyznałeś że tylko naćpany może w to wierzyć w to co ty wierzysz bo moja wiara wszystko za darmo niewiele się nie różni od twojej, twoja jest jedynie jeszcze bardziej bajeczna że będzie wieczny odlot 24h po śmierci

  • 0

    29. ~  2011-07-27 11:28:05  host: fgi126.internetdsl.tpnet.pl

    #28: Co to za dropsy, które łyknąłeś? ;p

  • 0

    30. ~  2011-07-27 12:04:26  host: t18-15.opera-mini.net

    możesz w końcu napisać czym się różni wszystko darmo od twoich żydowskich zabobonów? Widzisz naćpanych więc wiedz że inni też ciebie tak widzą. Lustro to moja jedyna broń na telepolis, nikogo nie obrażam bo nie muszę:-)

Dodaj swoją opinię