Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znając saldo konta wydajemy więcej

Znając saldo konta wydajemy więcej

LuiN 13 Kwietnia 2010 10:31

0 0

Aktualnie 72% z 4,6 miliarda abonentów telefonii komórkowej na całym świecie korzysta z usług płatnych z góry (pre-paid). Z analiz Ericssona wynika, że dzwoniliby oni więcej niż do tej pory, jeśli widzieliby na bieżąco swój stan konta.

Mając możliwość śledzenia, ile środków pozostało do wykorzystania, klienci usług pre-paid byliby bardziej skłonni do wydawania więcej także na mobilny Internet i wysyłanie wiadomości.




Ericsson wdrożył w Egipcie rozwiązanie, dzięki któremu można ten problem ominąć. Nowy system natychmiast przelicza transakcje dowolnego typu i udostępnia bieżące saldo zarówno klientowi, jak i operatorowi. System zwiększa także możliwości marketingowe firmy dzięki segmentacji klientów i szybszemu wprowadzaniu na rynek różnych kampanii promocyjnych.

Źródło tekstu: Ericsson     

Dodaj do:
w sumie: 37
  • 0

    18.  2010-04-13 16:26:03

    17 - Uwierz mi, że ja naprawdę przeczytałem tekst i przypuszczam, że w pełni go zrozumiałem. Mnie chodzi o co innego. Mianowicie o to, że to co jest w nim zawarte, to żadne "odkrycie Ameryki" i tak jak zauważyli już poprzednicy w Polsce możliwość kontroli stanu konta i innych usług / pakietów istnieje już od dawna. Podano za mało szczegółów. Być może to rzeczywiście jakiś nowatorski system, odmienny od tego co mamy w Polsce od zawsze.

  • 0

    19. ~m  2010-04-13 16:30:22  host: ip-83-142-117-76.enterpol.pl

    "dzwoniliby oni więcej niż do tej pory, jeśli widzieliby na bieżąco swój stan konta" co za "wiedzieliby"?? po jakiemu to? po polskiemu? Korektor, zgłoś się!

  • 0

    20.  2010-04-13 16:48:30

    Faktyczny stan konta i naliczanie rzeczywiste-czemu nie?Ale pamiętam jak bawiłem się simplusem,że tam naliczano po stawce podstawowej,dopiero później następował zwrot środków w ramach "rabatu za swojaki",brr,ciągle trzeba było wyłączać i włączać telefon-koszmar,nigdy więcej!Zdecydowanie wolę krótkie kody przypisane do klawiatury,np.cyfra"8"-stan minut z pakietu,cyfra "9"-status konta.Bardzo wygodne i praktyczne.

  • 0

    21.  2010-04-13 16:52:18

    Poza tym rozmawiam tyle,ile potrzebuję.Nie skracam rozmowy z obawy przed przerwaniem połączenia z powodu braku środków,ale też nie gadam o pierdołach,bo mam dużo kasy,czy minut,nawet tych darmowych.

  • 0

    22.  2010-04-13 17:20:56

    owszem simplus mial takiego cos, ale mocno niewygodne i bardziej dezinformujace niz pokazujace aktualny stan konta. tam wszystko odbywalo sie z opoznieniem i z rozliczaniem w czasie rzeczywistym mialo malo wspolnego. "wylacz i wlacz telefon" pamietaja? pobieranie oplaty za smsy/mmsy dopiero po przekroczeniu 2,5zl (a gdy sie nie przekroczylo to aktualizacja stanu konta nastepowala dopiero po 10 dniach) tez raczej nie bylo dobrym rozwiazaniem. podoba mi sie za to rozwiazanie w prepaidach orange. sms z raportem po kazdej rozmowie jest od kiedy pamietam, a pierwszy numer w popie jaki uzywalem byl z 1997/98 roku. a co do samej znajomosci stanu pienieznego to przerazal mnie TT, gdzie kupon byl z kwota brutto, a ladowalo na konto kwote netto... co za tegi mozg to wymyslil - do dzisiaj mnie zastanawia...

  • 0

    23. ~  2010-04-13 17:28:53  host: wap.plusgsm.pl

    klania sie stare AOC z simplusa ktore bylo bardzo fajnym rozwiazaniem ale nie dzialalo tak do konca na biezaco chociaz znam wielu ktorzy bronili sie jak mogli przed migracja z AOC.

  • 0

    24. ~Simplusowiec  2010-04-13 18:19:10  host: 116.2.rev.vline.pl

    Ad.23 ciekawy host, czyżbyś łączył się z internetem na APN WAP na jakiejś wgranej w telefon przegladarce www/wap? AOC rzeczywiście nie odzwierciedlało rzeczywistego stanu konta. Z tego co pamiętam po przejściu na nową platformę, stan konta uzyskany pod *100# był kilka złotych wyższy od konta na wyświetlaczu (AOC).

  • 0

    25. ~  2010-04-13 18:40:55  host: 078088008023.bialystok.vectranet.pl

    W play abonamencie są kody rozpoczynając od *101# 102,103... pokazują wszystko co sie tylko da, kwoty, ilosci danych, smsow, minut, faktur nieoplaconych itp. Super sprawa

  • 0

    26. ~maki  2010-04-13 19:12:28  host: egw37.internetdsl.tpnet.pl

    Jakimi kodami sprawdzamy stan konta w polskich sieciach? Wiem, że w Orange jest *124*#

  • 0

    27.  2010-04-13 19:38:24

    Alfabetycznie: Era: *101# , Heyah: *108#,Play: *101#,Plus: *100#.Zresztą na stronach każdego Opa,jest to podane.

  • 0

    28. ~  2010-04-13 19:46:59  host: wap.plusgsm.pl

    simplusowiec - mam pakiet na wap i www aktywowany jeszcze w 2005 roku :) Lacze sie przez wap bo lepszy takt i konwersja danych dzieki czemu mniejsze zuzycie danych :) A telefon to N95 i przegladarka standardowa nokii.

  • 0

    29.  2010-04-13 20:37:42

    No ja tam nie wiem - ja jak wiem że mam np. 50 zł to raczej nie dzwonię - po co mam wykorzystać te 5 dych skoro nie mam potrzeby - bez sensu by to było - kiedyś jak się sprawdzało stan konta a np w TT była "superniska" stawka 3,66 za minutę to zdarzało się że przerwało połączenie ale to nie było trudne przy ówczesnych cenach połączeń:-) także ja nie odczuwam wzmożonej potrzeby zużycia kasy z konta,którego stan znam :)

  • 0

    30. ~  2010-04-13 21:10:13  host: public61542.cdma.centertel.pl

    17- masz rację, ja np jak nie sprawdzam stanu konta to sobie dzwonie a potem jak zobaczę to przychodzi otrzeźwienie i trzeba trochę przystopować :)

  • 0

    31. ~  2010-04-13 21:55:05  host: 212.2.101.63

    Heh, dochodzimy do wniosku że wszędzie mamy możliwości kontroli środków.

  • 0

    32. ~Simplusowiec  2010-04-13 22:20:47  host: 116.2.rev.vline.pl

    Ad.28 Pakiet internetowy ważny 5 lat? :) Nie możliwe...Chyba że jakiś abonament z odnawialnym co miesiąc pakietem...? Zainstaluj sobie Mini Operę na N95 to zobaczysz jak fajnie się surfuje;)

  • 0

    33. ~zz  2010-04-13 22:23:57  host: public417.xdsl.centertel.pl

    w sami swoi do tej pory (a przynajmniej w kartach kupionych rok temu)widac stan konta na wyswietlaczu- ten sam system co w simplusie- fajny, ale miejscami niewygodny. Dodam, że zaletą- czego nikt do tej pory nie napisał- było to, że stan konta mozna było obserwować podczas trwania rozmowy i widzielismy jak schodzi nam kasa z konta, to bylo naprawde dobre. Gdyby poprawic ten system tak aby działał w czasie rzeczywistym (mam na mysli smsy, promocje i inne), to byłby czad.

  • 0

    34. ~  2010-04-13 22:34:28  host: wap.plusgsm.pl

    simplusowiec - mozliwe mozliwe. To byla taka oferta specjalna dla wybrancow ;) a ze z netu w komorce korzystalem juz od noki 3330 to sie zalapalem jako grupa docelowa :) Zmieniam taryfy ale pakiet jest wciaz aktywny i oczywiscie odnawia sie co miesiac. Chcialem tylko podkreslic ze pakiet stworzony 5 lat temu wciaz jest dla mnie bezkonkurencyjny. Mam opere mobile i mini tez ale mimo wszystko wole standardowa przegladarke. APN wap to dla mnie podstawa i to jest najwazniejsze w tym pakiecie.

  • 0

    35. ~Simplusowiec  2010-04-13 22:42:17  host: 116.2.rev.vline.pl

    Ad.34 To teraz powiedz jaka taryfa i jaka sieć:) Czy może jesteś z przyszłości i masz już sieć 4G ? :)

  • 0

    36. ~Simplusowiec  2010-04-13 22:43:24  host: 116.2.rev.vline.pl

    Ad.34 To że masz Plusa to wiemy, ale jaki pakiet i za ile zł?;)

  • 0

    37. ~  2010-04-14 19:24:17  host: wap.plusgsm.pl

    simplusowiec - czemu z przyszlosci i zaraz 4G? Pakiet jest niewielki bo 50 MB za 20zl ale ze wykorzystuje go po apn wap (takt co 10kb i mniejsza ilosc danych) to spokojnie wystarcza. Nawet te najnowsze pakiety iPLUS zeby miec 50 MB po wap trzeba kupic ten 500 MB i jest drozszy.

Dodaj swoją opinię