Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Znaczący wzrost użytkowników Opery Mini

Znaczący wzrost użytkowników Opery Mini

WitekT 25 Listopada 2009 21:48

0 0

W październiku z Opery Mini skorzystało 39,6 mln osób, o 11,3% więcej niż we wrześniu i aż o 155% więcej niż przed rokiem.

W październiku przy użyciu Opery Mini obejrzanych zostało 17,2 mld stron - o 14,8% więcej niż we wrześniu i o 238% więcej niż przed rokiem.




Serwery Opery przesłały użytkownikom 263 mln MB danych - przy założeniu kompresji na poziomie 90% oznacza to, że serwery te pobrały z sieci 2,5 petabajta danych, co stanowi wzrost o 233% względem października 2008 roku.

10 krajów z największą liczbą użytkowników to:
1. Rosja,
2. Indonezja,
3. Indie,
4. Chiny,
5. Ukraina,
6. RPA,
7. USA,
8. Wielka Brytania,
9. Polska,
10. Wietnam.

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14.  2009-11-25 22:45:16

    11 i 12 dziękuje za poinformowanie mnie o tych przeglądarkach, już ściągam i testuje.

  • 0

    15.  2009-11-25 23:12:20

    Uzywam namietnie Mini Opery. Nawet o wiele chętniej niż googolowskiego Chroma na Androidzie. Znakomita przegladarka, swietnie się na niej nawiguje, strony wczytuje kilka razy szybciej niż pełne przegladarki, bardzo dobrze zorganizowane Ulubione (zakładki) Strony, szybciutko się po nich lata i przemieszcza. Swietnie synchronizuje się zakładki na serwerze Opery i jak się zmienia telefon to bez problemu wszystko się importuje. Mini Opera 5beta jakos nie przypadła mi do gustu. 4.2 rządzi.

  • 0

    16.  2009-11-25 23:16:10

    Kwitas - też polecam Bolt.

  • 0

    17. ~:))  2009-11-25 23:25:09  host: 94.254.128.32

    niech ktoś mnie oświeci - czy wszystkie dane przechodzą przez jakiś serwer OPERY?

  • 0

    18. ~  2009-11-25 23:59:55  host: t03-02.opera-mini.net

    Wlasnie testuje opere rewelacja!!!

  • 0

    19. ~  2009-11-26 01:39:04  host: w3cache.dialog.net.pl

    17 tak w mini wszystkie dane przechodza przez serwery opery, gdzie sa obrabiane nie tylko kompresowane ale rowniez staraja staraja sie przerabiac na wersje dla urzadzen mobilnych

  • 0

    20. ~  2009-11-26 08:00:11  host: t04-03.opera-mini.net

    ad 19. Ciekawe czy jak sciagasz jakis plik za pomoca Opery Mini to czy tez kompresuje?

  • 0

    21. ~T~ Mobile  2009-11-26 08:15:44  host: 51.v47.interkam.pl

    19 A jak wyłączysz obrazki w operze na stronach internetowych też ci kompresuje?

  • 0

    22.  2009-11-26 09:28:41

    Ad 21. Też.

  • 0

    23. ~  2009-11-26 09:44:31  host: v05-05.opera-mini.net

    sam uzywam opery 5 z ktorej jestem b.zadowolony,w przeciwienstwie do opery mobile bety ktora strasznie muli telefony-jak narazie lepsze sa od niej skyfire czy ozone3 .Ale normalnie to wystarczy mi 5beta bo ma kompresje i oszczedza mi pakiet

  • 0

    24. ~  2009-11-26 09:51:19  host: v05-05.opera-mini.net

    jedynym udanym konkurentem opery mini moze byc TEA SHARK .Bolt tez jest ciekawy ale ma bledy.Ciekawi mnie jak wielkie maja Rosjanie czy Wietnamcy pakiety danych skoro tak namietnie uzywaja telefonow do netu..Kompresja kompresja ale tak i siak KB leca z ich kont-czyzby mieli jakies ekstra stawki;)?

  • 0

    25.  2009-11-26 10:36:45

    Do znawców innych przeglądarek czy też kompresują i tak szybko wczytują strony internetowe? Ludziska opera 5 jest dużo lepsza tylko trzeba ją poznać, barierą może być brak polskiej wersji:) najbardziej w 5 podobają mi się zakładki mogę porównywać wiadomości z dwóch stron(NOWA ZAKŁADKA * i STRZAŁKA W GÓRĘ,* i STRZAŁKA W PRAWO-chodzenie po zakładkach) po drugie można skopiować cały tekst strony, polecam chociaż wersja beta czasami się zawiesi:)

  • 0

    26.  2009-11-26 10:38:54

    a ja zachęcam do spróbowania opery mobile 10 (beta) bardzo fajnie chodzi :)

  • 0

    27. ~  2009-11-26 10:41:46  host: afim248.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @10. Kompresja to zysk dla użytkowników opery. Dla operatorów to spadek dochodów.

  • 0

    28. ~max  2009-11-26 10:52:21  host: 87-205-87-124.adsl.inetia.pl

    A jak się ma kompresja Opery mini do połączeń szyfrowanych? Wiadomo, że w 5 beta działa to bez problemu w porównaniu do poprzedniej wersji. Czy faktycznie te połączenia są bezpieczne skoro można je kompresować, o ile są kompresowane?

  • 0

    29.  2009-11-26 12:42:12

    @26. Może i bym próbował opery mobile 10 (beta), gdyby była ona dostępna na starsze telefony z javą. Niestety nie stać mnie ani na telefon z windows mobile ani na smartfon nokii.

  • 0

    30. ~Longman  2009-11-26 13:48:44  host: adcw234.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @darase(25), to zależy w jakim regionie jesteś. Opera ma ten plus, że jest marka globalną, więc jej serwery kompresujące dane znajduja się w róznych miejscach, a wybierany jest ten z najmniejszym pingiem. W przypadku Polski serwery znajduja sie w Polsce (kiedyś były używane norweskie). W przypadku UCWEBa są to Chiny i zdaje się Kanada, Bolta- USA, TeaSharka- nie wiem.

  • 0

    31.  2009-11-26 14:07:15

    Dzięki, czyli opera mini 5 jest nie do pobicia, w laptopie też mam operę turbo 10.10 przyśpiesza nawet czterokrotnie. Pakiety internetowe jeszcze są drogie, za 15zł powinno być 500mb. Pozdrawiam miliony operowców:)

  • 0

    32.  2009-11-26 16:22:17

    Dokładnie ostatnio dużą zaletą opery mini jest to, że serwery ich stoją właśnie w Polsce, zasilają, całą środkową i wschodnią Europę.

  • 0

    33. ~  2009-11-28 13:31:45  host: aefl126.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nie ma się co dziwić przecież coraz więcej osób ma telefon w symbianem lub windows phone (dawne windows mobile) i przecież opera mini to najlepsza przeglądarka na telefon jaki widziałem jest szybka, stabilna, bezpieczna i darmowa polecam każdemu

Dodaj swoją opinię