Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmierz natężenie pola elektromagnetycznego

Zmierz natężenie pola elektromagnetycznego

sirmark 2 Marca 2007 22:39

0 0

cell sensor Specjalnie dla osób, które cenią sobie świadomość wpływu urządzeń elektrycznych na organizm, zaprojektowano miernik natężenia pola elektromagnetycznego, emitowanego m.in. przez telefony komórkowe.

Detektor o nazwie Cell Sensor mierzy natężenie fal radiowych i pola elektromagnetycznego, wytwarzanego przez urządzenia elektroniczne, m.in. telefony komórkowe. Moc fal radiowych mierzona jest w mW/cm², natomiast oddziaływanie pola elektromagnetycznego podawane jest w miliGaussach. Urządzenie jest wyposażone w system wizualno - dźwiękowego alarmowania w przypadku przekroczenia określonych norm natężenia fal elektromagnetycznych.




Urządzenie Cell Sensor dostępne jest w sprzedaży internetowej, w cenie ok. 40 USD.

Źródło tekstu: 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 26
  • 0

    7.  2007-03-03 16:05:41

    #6#: a dlatego, że to na wsiach zwykle odbywa się najwięcej protestów, przeciw budowie nowych BTS'ów :-)

  • 0

    8. ~prezeswk  2007-03-03 19:13:27  host: c230-150.icpnet.pl

    D@rio, pamietaj, że te wiejskie BTS-y maja zazwyczaj większą moc niż te miejskie. :)

  • 0

    9.  2007-03-03 19:51:43

    no właśnie, a więc korzystnie ;)

  • 0

    10. ~pepe  2007-03-03 20:17:17  host: aajw76.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Myśle że jak wyłączymy wszystko co jest zasilane na prąd to i tak będzie promieniowanie elektromagnetyczne z głupich mózgów debili......

  • 0

    11. ~ganc2  2007-03-03 22:10:50  host: nat6.gress.com.pl

    Mierzy wat na kilogram ciała... a to ciekawe... hehe

  • 0

    12. ~Marek  2007-03-03 23:01:21  host: c56-154.icpnet.pl

    A gdzie to można kupić w Polsce ? U mnie w mieszkaniu wszystkie sieci wykazują max. zasięgu we wszystkich pomieszczeniach, więc podejrzewam, że nieźle sieją.

  • 0

    13.  2007-03-04 01:23:26

    Studiując na politechnice zastanawiam się nad dokładnością tego urządzenia... Jaki to ma błąd graniczny pomiaru, jeśli to kosztuje tylko 40 USD. Swoją drogą to jednostki (z tego co się w tych zagadnieniach orientuję) też chyba nie są najszczęśliwiej dobrane. Kolejny bezsens stworzony, żeby z ludzi kasę wyciągnąć...

  • 0

    14.  2007-03-04 13:33:35

    13. cos jak z tanimi alkomatami, nic nie pilem a mi pol promila pokazalo :)

  • 0

    15. ~r  2007-03-04 14:01:43  host: chello087207181018.chello.pl

    #14: jak ktoś chce dokładny alkomat to sobie musi zarezerwować odpowiednie fundusze tj. ok. 5000zł A jak się kupuje zabawkę za 100-200zł to i potem ma sporo zabawy i kupę śmiechu :)

  • 0

    16. ~r  2007-03-04 14:04:16  host: chello087207181018.chello.pl

    #13: dokładność ma na pewno większą niż te świecące diodki flash, które się nakleja telefon ale ogólnie to gdzieś na poziomie wskaźnika czyli jest promieniowanie lub nie ma :)

  • 0

    17. ~arek  2007-03-04 14:23:05  host: polsl2-65.rybnet.pl

    ~prezeswk, a Ty pamietaj ze moc BTS-a wysyłana w czasie rozmowy do telefonu nie może być wieksza od mocy wysyłanej przez ten ze telefon do BTS-a. To jest warynek wzajemnej obustronnej "widzialności". Moc telefonu to max 2 waty. Z jednego sektora BTS mozna na jednym kanale obsłużyć max 7 rozmów jednocześnie (o ile się nie mylę). Sektorów jest 3 lub 4 (średnio). To max moc wypromieniowana z BTS to 56 W. To jeden nadajnik TV może mieć od 100W do 500kW. Wiec o czym my rozmawiamy? ;)Najwiekszym źrógłem promieniania jest sam telefon, który trzymamy przy głowie. Im dalej BTS tym bardziej grzeje nam mózg-większa moc w celu osiągnięcia bezproblemowej transmisji.

  • 0

    18. ~Ekolog  2007-03-05 07:42:30  host: 193.111.174.150

    Jako wskaźnika pola używam świcącego serduszka dodawanego jako gadżet od czasu do czasu za free. A dla zdrowotności nie trzymam fona przy łbie ino używam bluetootha emitującego znacznie słabiej niż sam fon albo suchaweczki na kabelek. Taki jezdem higieniczny elektromagnetycznie. O!

  • 0

    19. ~arek  2007-03-05 13:41:19  host: polsl2-65.rybnet.pl

    Słuchawka bluetooth to super wynalazek:)

  • 0

    20. ~Marek  2007-03-05 14:20:00  host: c56-154.icpnet.pl

    ~arek To nieprawda, na stacjach jest z reguły po 6 sektorów (3xGSM/DCS + 3xUMTS) + do tego conajmniej 1 radiolinia, jeden sektor wywala około 20W, radiolinia podobnie to wychodzi około 140W na jeden BTS ~Ekolog - słuchawki Bluetooth promieniują jeszcze bardzej niż sam telefon, ponieważ wkładasz słuchawkę bezpośrednio do ucha, więc promieniowanie jest bliżej mózgu, polecam zestaw słuchawkowy, ale przewodowowy Więcej informacji o szkodliwości komórek na stronie www.utmsno.de

  • 0

    21. ~arek  2007-03-05 17:29:49  host: polsl2-65.rybnet.pl

    ~Marek Wszystko ok ale nie uwzgledniłes że radiolinia nie promieniuje na obszar zasięgu komórki tylko w ściśle określonym kierunku drugiej anteny radiolinii więc praktycznie odpada z wpływu na nasze pole. te 6 sektorów+UMTs to duże miasta jak narazie, tam jest duże zagęszczenie BTS a ich moce znacznie mniejsze. A nawet jakby to wszystko poszumować to są śmiesznie małe moce w porównaniu z nadajnikami RTV. Natężenie pola od bliskiego BTS jest wielokrotnie mniejsze od natęzenie pola z Radiowotelewizyjnego centrum nadawczego oddalonegoo kilkadziesiątkilometrów. Bluetooth to znikoma moc. Bardziej promieniuje rozrusznik serca:)

  • 0

    23. ~Marek  2007-03-05 20:57:18  host: c56-154.icpnet.pl

    ~arek Zgadzam się co do radiolinii, jednak nie jest to tak do końca jak piszesz, otóż radiolinia promieniuje w postaci balonów i przenika przez np. dach budynku, na którym jest umieszczona jeszcze przez kilka pięter. Z reguły pracuje na 38 GHz. Takie promieniowanie jest szkodliwe głównie dla oczu. U mnie w promieniu 0,5 km są 4 BTS'y (2xEra, 1xPlus, 1xOrange). Łącznie zainstalowane jest 20 sektorów GSM/DCS, 7 sektorów UMTS oraz 9 radiolinii ! Aż strach tutaj mieszkać. Mieszkam w nowo wybudowanym bloku, który powstał już po budowie jednego z BTS'ów ERY. Maszt tego BTS'a jest za nisko przez co, jeden z sektorów UMTS Ery jest dosłownie wycelowany w okna mojego mieszkania. Orange w tym czasie grzecznie usunął swój stary maszt i zbudował znacznie wyższy ponad wysokość bloku.

  • 0

    24. ~arek1  2007-03-06 06:44:42  host: polsl2-65.rybnet.pl

    Ja tam chcę żeby BTS-sy były jak najbliżej mnie. Wiem ze dzięki dobremu sygnałowi mój decydujący promiennik czyli słuchawka działa na najmniejszej mocy. A sygnał z BTS-ów spada wraz z kwadratem odległości (wg innej teorii w 3 potędze) i nie maja zadnego znaczenia w porównaniu z nadajnikiem w aparacie komórkowym, który jest bezposrednio przy głowie. Mam nadzieje że da to do myślenia osobom majacym w planie oprotestowanie planowanych BTS-ów i kto ich do tego namawia. Jakoś zawsze są to te same osoby... Dziwne... Dzwine jest że nikt nie oprotestowuje kilkuset albo kilkutysięcznie mocniejszych nadajników TV.

  • 0

    25. ~Hiup  2009-02-06 09:49:25  host: 81.15.160.75

    (...) Moc fal radiowych mierzona jest w mW/cm², natomiast oddziaływanie pola elektromagnetycznego podawane jest w miliGaussach. (...) Po pierwsze w Polsce: - mówimy o gęstości mocy podawanej w W/m2 lub równoważnie o natężeniu pola elektrycznego w V/m - mG to jednostka spoza układu SI i dotyczy indukcji pola magnetycznego - w polskich przepisach mówimy o A/m - jednostce natężenia pola magnetycznego Już z tego widać, że przeciętny zjadacz chleba nic nie zrozumie z tego, co ma na wskaźniku.

  • 0

    26. ~olsztyn dworcowa  2014-09-29 15:25:03  host: gvk210.internetdsl.tpnet.pl

    zaczalem mierzyc centrum olsztyna kilkugodzinne przekroczenie 9 krotne normy ... nie przebywać na stale powyżej 100microT ______a mamy w polowie wysokości wieżowca sygnal dochodzący do 700!!!!!! w mieszkaniach spółdzielczych ???WTF (dla przypomnienia w naturze mamy 30-60 tak zgrubsza, 700 to glowa w glosniku -żyletki fruwają)

  • 0

    27. ~olsztyn dworcowa  2014-09-29 15:28:44  host: gvk210.internetdsl.tpnet.pl

    to jak linia (wysokiego napięcia) 400 kiloVolt w odległości 5 metrow od głowy człowieka a nawet bliżej bo to f potęgowa

    http://tlp.is/419

Dodaj swoją opinię