Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmienił się właściciel głównej siedziby Polkomtelu

Zmienił się właściciel głównej siedziby Polkomtelu

LuiN 21 Grudnia 2015 10:54

4 7
multimedialny dom plusa W.P. Carey przejął Multimedialny Dom Plusa, główną siedzibę Polkomtelu. Nowy właściciel to fundusz nieruchomości typu REIT, specjalizujący się w sprzedaży i leasingu zwrotnym dla klientów komercyjnych - czytamy na telko.in.

W transakcji uczestniczył w roli wyłącznego agenta BNP Paribas Real Estate Poland. Wartość transakcji sprzedaży sześciopiętrowego biurowca klasy A o całkowitej powierzchni biurowej 23 tys. metrów kwadratowych nie została podana.


Źródło tekstu: telko.in     
Źródło zdjęć: Eleks

Dodaj do:

Tagi: polkomtel

w sumie: 31
  • -3

    12.  2015-12-21 13:24:40

    7 - naiwny jesteś? A gdzie na świecie się to udało?

  • -3

    13.  2015-12-21 13:25:24

    9 - do jeszcze jest córka i syn ;-)

  • 2

    14. ~  2015-12-21 13:50:04  host: addu118.neoplus.adsl.tpnet.pl

    13, wcześniej pisałeś o zamianach mąż-żona, jak zwykle zaczynasz cudować.

  • 2

    15. ~Lee  2015-12-21 13:50:10  host: 5ade883e.bb.sky.com

    12@wlo w UK tak to dziala i ma sie dobrze

  • -2

    16. ~xxx  2015-12-21 15:26:16  host: user-94-254-192-14.play-internet.pl

    Jacy Polacy są strasznie biedni. Zewsząd wszyscy tylko kasę wyciskają z tego uciemiężonego narodu. Straszne ;-)

  • -2

    17. ~.aj  2015-12-21 15:26:56  host: gbedcz03fwb-global1.mmc.com

    Od razu zlodzieje. Chodzi o kase, ktora mozna obracac a nie mrozic. Wszedzie spisek. Co byscie powiedzieli na to, zeby firmy placily podatki efektywnie w okolicach zera, ale w zamian zeby walily do Polski drzwiami i oknami dajac prace ludziom za godziwe (*) pieniadze ? To (*) jeszcze w PL nie do konca dziala, ale tak np. dziala rynek irlandzki. Korporacje efektywnie placa tu grosze, co jest sola w oku KE, ale zeby te fikcje utrzymac daja tu prace calej masie ludzi. Zle ? Dodatkowo, jak firma oglasza plan utworzenia kilku (!) nowych stanowisk, to do niedawa jeszcze do takiej firmy przyjezdzal Premier lub Prezydent. I nikt nie weszy tu spisku, wyzyskiwania, ludzie naprawde z tego sie ciesza. Zycze tego samego Wam, drodzy weszyciele spiskow.

  • -1

    18.  2015-12-21 16:15:32

    14 - nie napisałem że o składki zusowskie chodzi, tylko domniemywałem, natomiast zostałem oskarżony o to, ze pianę biję bo nie wiem, ze 5 lat przerwy musi być. Więc dodałem, zresztą zgodnie z prawdą, ze firmą zawiaduje także córka i syn - teraz nawet tylko z matką, bo ojciec jest tylko właścicielem majątku i dzierżawi każdemu po kolei przez jakiś okres... Mnie nie obchodzi po co - ja nie księgowe usługi im świadczę ;-)
    15 - i firmy nie kombinują, żeby jeszcze taniej mieć?

  • 0

    19. ~  2015-12-21 16:43:58  host: user-94-254-147-20.play-internet.pl

    @5wlo pojaw się na wschód od Buga samochodem z polską lub zachodnią rejestracją to masz pewne zainteresowanie milicji lub innych band okradających

  • 0

    20. ~RobertX  2015-12-21 19:08:45  host: abfb210.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @17 to nie jest dobre myslenie! Znam sporo przypadków w Polsce gdzie rodzimy producent dobrze sobie radził na rynku europejskim i mogł konkurować cena dzięki niższym kosztom produkcji... Niestety na jedna ze specjalnych stref ekonomicznych sprowadził się konkurent z zachodu, dostał grunty, zwolnienia z podatków i zus - teraz to on miał przewagę cenową. Władze odtrąbiły sukces, głupi lud cieszy się bo są miejsca pracy a tymczasem, polski producent traci rynek i zwalnia ludzi, wpływy z podatku dochodowego i innych spadają .... Polacy to przedsiębiorczy naród, nie trzeba nam sprowadzać inwestorów, dajcie nam warunki do prowadzenia biznesu a sami postawimy fabryki!

  • -2

    21.  2015-12-21 19:16:59

    19 - być może dlatego jeżdżą na ukraińskich numerach? Nie wiem. Mówię tylko co widziałem ;-)

  • -2

    22.  2015-12-21 19:21:57

    20 - a u mnie, w strefie wypasionej we wszystko co trzeba przez miasto, polska firma, lokalny przedsiębiorca, chociaż marka już ogólnopolska i zdaje się już europejska, nową fabrykę buduje ponad setka ludzi na początek będzie zatrudniona ;-)

  • -1

    23.  2015-12-21 19:22:43

    *****Robi się to tak, buduje się siedzibę spółki, materiały budowlane, koszt budowy etc.etc., odlicza się od podatku bo to koszty uzyskania przychodu etc., jak już się odliczy podatek - minie rok, dwa,trzy.. - sprzedaje się tę nieruchomość firmie leasingowej, albo bankowi, i potem bierze się ten budynek w leasing - potem raty leasingu odliczamy sobie ponownie od podatku który musielibyśmy zapłacić, jak już leasing się skończy, odkupujemy nieruchomość za symboliczną kwotę... :)

  • 2

    24. ~  2015-12-21 19:33:28  host: n23-03-10.opera-mini.net

    A Polkomtelu gdzie sie przeniosl?

  • -1

    25.  2015-12-21 19:43:50

    23). Widzę, że żonka nie tylko dobrze gotuje
    :-)

  • 0

    26. ~p  2015-12-21 20:54:59  host: public-gprs353659.centertel.pl

    @23 a o amortyzacji słyszałeś? Nie da się całości nakładów wrzucić w koszty naraz. A jak sprzedajesz od razu to podatku nie płacisz od przychodu? Bzdury wypisujesz

  • 0

    27. ~Mierzw  2015-12-22 06:58:54  host: host-142-40.jkns.pl

    Biurowiec jak biurowiec, na jakość połączeń z Plusa nie wpłynie ani zmiana jego właściciela, ani brak zmiany. A ta (jakość znaczy) jest naprawdę wysoka.

  • 0

    29. ~.aj  2015-12-22 10:48:52  host: gbedcz03fwb-global1.mmc.com

    20: Dlaczego uwazasz, ze to nie jest dobre myslenie ? Lepiej miec podatek na drzewie czy prace dla ludzi w garsci ? Zgadzam sie co do przypadku ktory opisujesz - warunki powinny byc rowne dla wszystkich, ale ja nie mialbym nic przeciwko temu aby wladze likwidowaly podatki gdy w zamian wchodzilyby nowe stanowiska pracy za godziwe pieniadze dla pracownikow. No, ale wtedy nie byloby tak latwo ludzmi hustac. Wesolych swiat.

  • 0

    30.  2015-12-22 18:09:00

    26. ~p : Czy ja coś napisałem o wrzucaniu całości nakładów w koszty ?! Przeczytaj ze zrozumieniem to co napisałem, bo sam bzdury wypisujesz :P

  • 0

    31.  2015-12-24 10:59:11

    Bill Carey mocno siedzi w branży spirytusowej. Pracowałem w jednej ze znanych hurtowni napojów alkoholowych, mających kilkanaście filii w całej Polsce. Odkąd firma została wykupiona przez niego, ludzie pracujący w niej zarabiają średnio o 200 złotych netto mniej niż w czasie, kiedy firmą zarządzali jej polscy założyciele. A że dziadkom po blisko 25 latach zachciało się iść na emeryturę, no to odsprzedali ją Cypryjczykowi, który szuka wszędzie oszczędności, najlepiej na zwykłych robolach.

  • 0

    32.  2015-12-28 09:16:03

    Tak się zastanawiam... Dlaczego wszyscy piszą o "głównej siedzibie"? Jak dla mnie główna siedziba mieści się pod adresem rejestracji firmy.

Dodaj swoją opinię