Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmień datę i... zepsuj iPhone'a

Zmień datę i... zepsuj iPhone'a

orson_dzi 15 Lutego 2016 22:47

9 4

Od kliku dni w Internecie głośno jest o nowym sposobie na zepsucie iPhone'a. Wystarczy odpowiednio zmienić datę w ustawieniach smartfonu.



W celu zepsucia iPhone'a wystarczy cofnąć datę smartfonu do 1 stycznia 1970 roku i wyłączyć automatyczną aktualizację czasu. Następnie wystarczy urządzenie zrestartować i... na tym kończy się jego żywot. Jego ponowne uruchomienie nie jest możliwe. Dlaczego? Pośród wielu pomysłów Internautów najbardziej prawdopodobna wydaje się wersja, w której zmiana daty wywołuje wartość ujemną wewnętrznego zegara urządzenia, której następstwem jest bliżej nieokreślony błąd.

Problem dotyczy urządzeń Apple z 64-bitowymi procesorami, czyli Apple iPhone 5s, Apple iPhone 6, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6s Plus oraz Apple iPhone 6s działających pod kontrolą iOS 7 lub jego nowszej wersji.




Zobacz: inne filmy z kategorii Telefony


Podobno iPhone'y zaczynają działać po kilku godzinach, ale bardzo powoli. Mimo wszystko, przy odrobinie cierpliwości pozwala to na zmianę daty. Jednym z lekarstw ma być również wymiana karty SIM.

Apple już zapowiedziało, że najbliższa aktualizacja systemu upora się z tym błędem.

Źródło tekstu: 9to5mac; reddit; wł     

Dodaj do:

Tagi: ios 7 | apple | ios 8 | ios 9

w sumie: 24
  • 1

    5. ~Mexille  2016-02-15 23:12:20  host: 8.37.225.130

    Na szczęście nie grozi nam cofnięcie się w czasie, a ewentualna data w przyszłości 2070 to żaden z fonów nie dożyje.

  • -3

    6. ~  2016-02-15 23:15:34  host: aadm18.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Tylko, że nikt normalny nie cofa tak daleko.

  • 3

    7. ~Mexille  2016-02-15 23:21:55  host: 8.37.225.130

    Nikt normalny nie kupuje iPhonea ;-)

  • 1

    8. ~rrrr  2016-02-15 23:27:01  host: host-89-230-177-101.gdynia-laczpol.mm.pl

    Za dni trzy pojawi się news że się ogryzki zbuntowały i pozwały swojego Apple-a za błąd 53 ;P

  • 1

    11. ~Heyah banana wsadza mi banan  2016-02-15 23:45:21  host: user-94-254-226-37.play-internet.pl

    Naszły ciężkie czasy dla podróżników w czasie xd

  • 0

    12. ~xy  2016-02-15 23:48:57  host: 178235139041.warszawa.vectranet.pl

    Ktoś kupuje ten badziew jeszcze?

  • -1

    13. ~Heyah banana wsadza mi banana  2016-02-15 23:51:19  host: user-94-254-226-37.play-internet.pl

    Ja, ale to był przypadek xd

  • 2

    14. ~S  2016-02-16 00:02:45  host: ip-94-42-11-195.multimo.pl

    Apple nie przewiduje by data produkcji telefonu odbiegała zbytnio od daty obecnej ;) ale armia fanów będzie jeść suchary byleby kupić nowy model więc i tak ich postarzanie nie dotyczy.

  • 2

    15. ~ola  2016-02-16 00:06:16  host: user-94-254-242-172.play-internet.pl

    bylejakość tych produktów zaskakuje...

  • 2

    16. ~  2016-02-16 00:39:31  host: user-94-254-224-48.play-internet.pl

    APPLEFUN NA POMOC. RATUNKU - GDZIE JESTEŚ???????????

  • 1

    17.  2016-02-16 07:38:22

    http://tlp.is/915 tylko te śrubokręty . Lekko można się zdenerwować bo taki produkt powinien być dopracowany ale cóż zdarza się.

  • 1

    18.  2016-02-16 07:57:50

    Trzeba kupić nowego srajfona. Przez jakiś czas podziała.

  • -1

    19. ~  2016-02-16 08:08:01  host: user-31-175-229-91.play-internet.pl

    @11 zablokujcie tego trolla

  • 0

    20. ~przypadek  2016-02-16 08:34:47  host: n23-04-03.opera-mini.net

    bardzo mi sie podoba blokowanie telefonu odciskiem palca. Troche to klopot w komunikacji - pasazerowie moga sie przygladac- ale mozna sie przyzwyczaic robic "palcem" odblokowanie

  • -1

    21. ~Miki  2016-02-16 08:57:49  host: 192.40.89.12

    I juz hate golodupcow z telefonikami po kilka stowek rozpoczety -;))))

  • 2

    22. ~rezi  2016-02-16 09:06:31  host: 94.42.177.198

    Orson, żeby móc zmienić datę, trzeba NAJPIERW wyłączyć 'automatyczną aktualizację daty i godziny'... Nie bierz przykładu z Lunina w lipie przygotowań artykułów... Pozdrawiam Cię :)

  • 2

    23.  2016-02-16 09:06:34

    @21, co jest złego w posiadaniu telefonu za 200,300, a nawet 150zł? Lepsze jest wzięcie iPhona za 3k na raty (mimo, że nie stać), takie "zastaw się a postaw się"?

  • 1

    24. ~  2016-02-16 11:39:29  host: 188.146.130.99.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    @23: Nic złego. Ja kupuję telefony w cenie (detalicznej) do ok. 600-700zł. Nie pamiętam, kiedy miałem droższy.

  • 0

    25. ~  2016-02-17 22:18:25  host: dnd85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    21@ sam znam gołodupców, którzy poza najnowszym ajfonem niczego się w życiu nie dorobili. Natomiast mój były szef, właściciel firmy wartej ponad milion plnów używał Siemensa S65! Telefon nie jest wyznacznikiem bogactwa.

  • 0

    26. ~  2016-02-17 22:19:48  host: dnd85.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @ dodam że używał tego siemensa jeszcze rok temu :)

Dodaj swoją opinię