Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmiany właścicielskie w Polkomtelu mogą nabrać tempa

Zmiany właścicielskie w Polkomtelu mogą nabrać tempa

WitekT 31 Sierpnia 2009 23:43

0 0

Bank inwestycyjny Nomura został wybrany jako doradca przy sprzedaży pakietu Polkomtela przez PKN Orlen. W październiku lub listopadzie Orlen spodziewa się pierwszych ofert kupna swojego pakietu - poinformował Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes PKN Orlen.

Jędrzejczyk dodał, że Orlen może sprzedać posiadany pakiet 24,39% akcji Polkomtela wraz z partnerem, ale jest też gotów sprzedać go sam.

PGE dał do zrozumienia, że być może byłby zainteresowany sprzedażą Polkomtela. Nasz łączny pakiet byłby interesujący dla inwestora branżowego - powiedział Jędrzejczyk. PGE ma 21,85% udziałów operatora.




Poza Orlenem i PGE akcje Polkomtela mają KGHM (24,39%), Węglokoks (4,98%) oraz Vodafone (24,39%).

W październiku-listopadzie mogą pojawić się pierwsze oferty, a we wrześniu będzie przygotowane info dla inwestorów. Chcielibyśmy przeprowadzić transakcję do końca tego roku i jeśli pojawią się dobre oferty jest to jak najbardziej możliwe - mówi Jędrzejczyk.

W sierpniu KGHM informował, że nie jest obecnie zdeterminowany, aby sprzedać posiadany pakiet Polkomtela, a wyjście będzie uzasadnione, jeśli miedziowy koncern będzie chciał sfinansować dużą akwizycję w podstawowym biznesie. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Źródło tekstu: PAP     

Dodaj do:
w sumie: 34
  • 0

    15. ~tomala  2009-09-01 10:02:26  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    13: PO juz chcialo robic lody - sprzedawac szpitale razem z ludzmi - afera z p. Sawicką

  • 0

    16. ~  2009-09-01 10:29:17  host: v01-03.opera-mini.net

    Co za głupie pytania niektórzy żądają! Kiedy Vodafone, kiedy... Szkoda Wam, że jeszcze nie cały majątek skarbu państwa jest rozsprzedany za bezcen przez głupoli, którzy biorą grubą kasę pod stołem? Co za ludzie!

  • 0

    17.  2009-09-01 10:40:04

    Dokładnie , niech Plus będzie w polskich rękach! Wejdzie Vodafone zdziwi sie że jest naliczanie sekundowe w Polsce od początku połaczenia w prepaidach... Mówimy stanowcze NIE dla białych kołnierzyków z zachodu którzy będą zbijać kase na Polakach. Nie sprzedawajcie Polkomtela!!!!!!!!

  • 0

    18.  2009-09-01 10:47:35

    17@ Żal... Wejdzie Vodafone i od razu poprawi się wizerunek tej firmy. Bauc i inni którzy są teraz w większości ją niszczą. Życzę powodzenia Vodafone w Polsce ;] Byc może wtedy powstanie 2gi profesjonalny operator po Erze.

  • 0

    19. ~e  2009-09-01 10:47:51  host: abll65.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A dlaczego w ogóle wszyscy chcą sprzedać akcje Polkomtela?

  • 0

    20. ~tomala  2009-09-01 11:23:58  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    Ja nie wiem czy Ty jestes z innej epoki czy jak? Vodafone to bedzie tylko znaczek, oczywiscie na wejscie wprowadza sporo promocji ale i tak zaplaci sie wiecej z zasieg juz nigdzie nie bedzie powiekszany w 2G, a sa rejony ze go nie ma w domu. Poza tym jak ktos slusznie zauwazyl, niech ta siec bedzie polska, chociaz jedna.

  • 0

    21. ~tomala  2009-09-01 11:24:31  host: 213-92-154-171.serv-net.pl

    powyzsze do Artur051

  • 0

    22.  2009-09-01 11:30:21

    Artur051: Mówisz o profesjonaliźmie Ery np. ze zmianą rególaminu parę lat temu? O dobrej ofercie w TakTaku? O czym Ty właściwie bredzisz? O sławnym zasięgu Ery?

  • 0

    23. ~nyczaj100  2009-09-01 12:16:09  host: 078088224018.kielce.vectranet.pl

    Zwróćcie uwagę, że banery nad gablotami w salonach Plusa juz od pewnego czasu są czerwone z białymi napisami. A to już wyraźne okolice Vodafone.

  • 0

    24.  2009-09-01 12:48:09

    piotrM (22) Idea jest już od paru lat Orange i w tej chwili ma znacznie lepszą ofertę w prepaidzie niż Era, która jeszcze nie jest T-Mobile. ;-)

  • 0

    25.  2009-09-01 13:43:06

    Cóż... Polkomtel, przez ostatnie miesiące, zaliczył kilka "wpadek". Ale zawsze będę wolał markę Plus, niż komunistyczną czerwień Vódkafone hehe! Nikt mi gwarancji nie da, że po rebranding'u, czyli "zniszczeniu" marku Plus, będzie taniej i lepszej jakości usługi. Przecież Vodafone, będzie chciało odzyskać kasę, którą wpompują w odkupienie udziałów od polskich "właścicieli" Polkomtela. Idea też potrafiła być konkurencyjna. Podejrzewam, że wystarczyłoby, aby dalej była ta marka, a byłoby i tak taniej, niż obecne stawki. Chociaż muszę uczciwie przyznać, że jak żabojady chcą, to mogą w swoich dwóch pre-paid'ach wprowadzić niższą stawkę, do prawie "wszystkich" i zachować bonusy do poręczy;) Reasumując, niech zostanie marka Plus i oczywiście Era oraz "wróci" Idea- pomarzyć zawsze można i warto;) Teraz nazwa Plus Liga jest świetna, a jak będzie Vódkafone, to nie mogę sobie jakoś tego wyobrazić, tym bardziej, że nie będę klientem vódki haha!

  • 0

    26.  2009-09-01 13:45:08

    nyczaj100: Jak był ten miesiąc w salonach Plusa, czy jak to się tam nazywało, to było strasznie czerwono, ale jakoś tak mi bardziej podchodziło pod róż hehe! Na szczęście, np. na E-BOK'u nadal są piękne barwy- przeważa zielony z ciemnym niebieskim i bardzo bym chciał, aby tak zostało, oby jak najdłużej!!!!

  • 0

    27. ~  2009-09-01 13:52:30  host: host3-162.btk.net.pl

    Może w końcu wyleją tego destruktora Buca.

  • 0

    28.  2009-09-01 15:50:49

    @10 a to dziwne, bo wiekszosc osob ktore spotkalem w Irlandii miala telefon wlasnie w vodafone ;) darmowe rozmowy w sieci za 20 euro miesiecznie robily swoje ;)

  • 0

    29.  2009-09-01 17:48:23

    ~jass - to kup coś - jeśli jesteś Polakiem oczywiście i pozostajesz w Polsce ;-)

  • 0

    30. ~Shaggy  2009-09-01 18:17:51  host: chello087206058113.chello.pl

    @ 27. a ty chory z nienawiści ale za to anonimowo wielki bohaterze

  • 0

    31. ~  2009-09-02 01:19:36  host: v03-12.opera-mini.net

    @18: Krew mnie zalewa jak czytam takich debili! Zastanów się co wypisujesz sprzedawczyku jeden! Aż trudno uwierzyć, że ktoś naprawdę może myśleć w ten sposób...

  • 0

    32. ~jass  2009-09-02 10:19:21  host: 188.33.31.163

    @28 ale w anonamentach powyzej zdaje sie 75 euro to sa darmowe

  • 0

    33. ~impassive  2009-09-02 17:59:25  host: ip-89-174-122-69.multimo.pl

    18. Artur051 , Era profesjonalna. Chyba w wysyłaniu SPAMÓW ESEMESOWYCH, osobom, które ZASTRZEGŁY, że NIE CHCĄ otrzymywać wiadomości marketingowych i reklamowych.

  • 0

    34. ~  2009-09-02 22:19:26  host: 94.254.189.141

    Naiwność niektórych (jak #18) jest porażająca. Nie będzie nic lepszego, a będzie jeszcze drożej, bo będzie mega transfer kasy do spółki-matki. Poza tym nie mogę zrozumieć jak można cieszyć się, że nie będzie już nic polskiego. Założę się, że taki Artur051 nie ma więcej jak 18 lat, ale nawet w takim wieku powinien już myśleć bardziej racjonalnie.

Dodaj swoją opinię