Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmiany w usłudze "Kapitał złotówek dla firm" w Orange

Zmiany w usłudze "Kapitał złotówek dla firm" w Orange

sirmark 21 Kwietnia 2009 11:49

0 0

Od 21. kwietnia w cenniku usług oferty Orange dla firm wprowadzone zostały zmiany dotyczące zasad funkcjonowania usługi "Kapitał Złotówek dla Firm". Zasady zmieniają się na gorsze.

Do tej pory w ramach usługi, niewykorzystane środki z poprzednich okresów rozliczeniowych były dostępne przez 6 okresów rozliczeniowych do wykorzystania jako pierwsze, przed środkami zawartymi w bieżącym abonamencie. Od 21. kwietnia niewykorzystane środki z poprzednich okresów rozliczeniowych będą dostępne dopiero po wykorzystaniu środków z bieżącego okresu rozliczeniowego.




Wprowadzona zmiana dotyczy wyłącznie klientów zawierających nowe umowy.

Zobacz: nowy cennik usług "Orange dla Firm"

Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 42
  • 0

    23. ~SS20  2009-04-21 13:01:33  host: dynamic-78-8-93-49.ssp.dialog.net.pl

    Proponuję ogłoszenie: Aaaaaa Zachomikowane minuty w Orange odstąpię w zamian za startet Play Fresh.

  • 0

    24.  2009-04-21 13:04:02

    Uwaga niniejszym informuje muszę się ukrywać przed forumowym, odręczycielem oredzycielem od tej pory występuje nie jako czytelnik.telepolis.telix ale jako czytelnik I tak pewnie malo kogo to interesuje, ale myślalem ze wypadalo sie przedstawić. Pzdr

  • 0

    25.  2009-04-21 13:05:31

    @WitekT: co do samej zmiany: tak, jest ona niekorzystna.. moj komentarz odnosil sie do ogolnonarodowego narzekania ;) Jezeli kogos naprawde stac na placenie wyzszego abo /zdecydowanie wyzszego niz faktycznie potrzebuje/ to jego sprawa - tu sie zgadzam, ale taka osobe naprewde rzadko kiedy bedzie interesowac, czy niewykorzystane zl/minuty, beda przechodzic przez m-c, rok, czy dwa lata, beda do wykorzystnia przed, czy po, czy tez beda przepadac od razu.. wiekszosc osob bierze wyzsze abo dla 'prestizu', mimo iz takiego w ogole nie potrzebuja, a pozniej chcieli by, zeby op najlepiej zwrocil niewykorzystana kwote na konto ;)

  • 0

    26.  2009-04-21 13:08:14

    @ 25 i tu sie mylisz bardzo czesto jest tak ze karta lezy jakiś czas w szufladzie, a na ostatni miiesiąc jest wyjmowana i rozmawia się tylko przez nią.

  • 0

    27. ~  2009-04-21 13:08:28  host: public-gprs123993.centertel.pl

    @1 Co do dawania tysiecy "tanich" minut ktorych nie wykorzystasz sa lepsi niz Orange. Poczytaj chocby ulotke 5Ciec. Ja dalem rade tylko strone. To lepsze niz Mumio. @5 Oferty prepaid juz od dawna sa korzystniejsze niz abo. Faktycznie jest to jak zauwazyl @15 papierowa strata natomiast o ile rozumiem intencje sluzy to bardziej powstrzymaniu odejsc niz oszczednosciom. Bo nie bedzie mozna wrocic na dotychczasowych zasadach.

  • 0

    28. ~mirekb  2009-04-21 13:12:53  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    jak tak dalej pójdzie to i w plusie zaczna srodki z abo przechodzic na tylko 2 kolejne okresy rozliczeniowe.w erze jest tak od dawna wiec tylko czekac takiego kroku

  • 0

    29. ~0  2009-04-21 13:45:36  host: cyl114.internetdsl.tpnet.pl

    "20" c6 internetdsl.tpnet.pl???? ,,, ze mam w firmie dsla? o co ci chodzi?

  • 0

    30.  2009-04-21 14:05:26

    @29.~0 cyl114.internetdsl.tpnet.pl - zebys wiedzial, ze o Ciebie chodzi, i tylko tyle :) /bo czasem sie zdarzy, ze jakis komentarz /spam albo obrazliwy/ jest pozniej usuniety i nr komenta sie nie zgadza :)

  • 0

    31. ~  2009-04-21 14:11:39  host: ama94.neoplus.adsl.tpnet.pl

    jak napisał sirmark w Dwie nowe promocje w Orange dla Firm - regulaminy " w efekcie bedzie tak: abonament biezacy -> kapital zlotowek -> pakiety ekstra minuty " - pozostawię to bez komentarza , bo . . . szkoda sensu

  • 0

    32. ~rogmaniek  2009-04-21 14:21:14  host: gdo178.internetdsl.tpnet.pl

    To gratulacje dla łorynży, co to w ogóle ma być?! Rozumiem, że takimi "udogodnieniami" chcą zachęcić nowych klientów i to, tzw. biznesowych?! Normalnie negatywny szoczek, bo rzeczywiście, jakbyśmy się przenieśli do, np. roku 2002!!!!

  • 0

    33.  2009-04-21 14:34:42

    @29 chodzi to to co napisal 30, Dzieki 30, Pzdr

  • 0

    34. ~jacob  2009-04-21 14:39:51  host: doj172.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no niestety, trudno nie krytykować takiego rozwiązania. nie każdy miesiąc jest taki sam jeśli chodzi o ilość wygadanych minut, więc nie ma co naskakiwać na tych , którym się zostająty, tylko prędzej na sieć , która wraca do przestarzałych metod

  • 0

    35. ~ZICO  2009-04-21 21:01:53  host: 94.254.180.102

    Beznadzieja made by Orangutan. Mogli skrócić ten okres nawet do miesiąca ale tak żeby środki z poprzedniego okresu wykorzystywane były nadal w pierwszej kolejności, bo to co zrobili teraz to kompletna lipa.

  • 0

    36. ~  2009-04-21 21:26:29  host: public65286.cdma.centertel.pl

    a w pleju chyba kasa nie przechodzi na nastepny miesiac? czy przechodzi wie ktos jak to jest??

  • 0

    37.  2009-04-22 00:01:16

    @36 public65286.cdma.centertel.pl - nigdy nie przechodzila :) i nigdy tez na to nie narzekalem :P

  • 0

    38. ~taka prawda  2009-04-22 11:46:19  host: dcc37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Proponuję jednak Plusa biznes. Tu przechodzi na 6 miesięcy i wykorzystywane są te pierwsze niewykorzystane, a nie z ostatniego miesiąca.

  • 0

    39. ~taka prawda  2009-04-22 11:47:30  host: dcc37.neoplus.adsl.tpnet.pl

    c.d. No i Plus jest częściowo polską spółką, a nie całkowicie zagraniczną transferującą kasę do FT.

  • 0

    40. ~PLANET  2009-04-23 01:53:00  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    Niezaleznie od tego co sie dzieje teraz, posiadacze starych taryf chyba nie zmigruja za szybko :D Mnie sie diametralnie zmienil profil dzwonienia i teraz mam oszczedzone ponad 4k minut (do wszystkich... do Orange/stacjonarek 2,5x wiecej) i nic nie zapowiada zmiany stanu rzeczy... fakt, ze placony jest w tym konkretnym przypadku przedostatni abo (choc poza abo nie placone jest wiele, to jednak obnizka 40 % na rok juz sie skonczyla (12/30, choc ze sluchawka i jeszcze jedna opcja..)) i pewnie podczas ewentualnej migracji (o ile w ogole to teraz mozliwe) na nizszy abo zachowalbym jedynie czesc minut (wiem, ze bylo to mozliwe podczas negocjacji (a tu akurat daloby sie cos zrobic), ale aktualnie (tj. od momentu wejscia nowych taryf) pewnie nie jest, ze wzgledu na brak mozliwosci przejscia na stare taryfy - niewazne, czy wyzsze czy nizsze abonamentowo). W kazdym razie nie dosc, ze tylko na 6 miesiecy (vs w nieskonczonosc - Nieskonczony Kapital Sekund rzadzi :D), to jeszcze z inna kolejnoscia wykorzystania - coz, lipa. Widze tylko jeden sensowny powod aktywacji kolejnego SIMa w nowych taryfach - jesli pracownik dzwonilby TYLKO (no, prawie) do Orange - i to bardzo DUZO, poza tym na ROZNE numery (i raczej wiecej, niz 5 - cos okolo 10-15 co najmniej) - wtedy mozna by aktywowac nieskonczone rozmowy do Orange (czy jak to tam sie nazywa) - szczegolnie przy niskim abonamencie (ewentualnie od setki, bo wtedy abo za usluge jest nizsze) - i wtedy by sie to kalkulowalo. Ale ... to bardzo szczegolny przypadek, raczej malo realny, chyba ze przy jakims konkretnym profilu... coz.

  • 0

    41. ~PLANET  2009-04-23 01:55:05  host: host-193-39-71-13.dag.pl

    Niemniej jednak, konczac mysl, te oszczedzone minuty mozna wykorzystac, albo postawic FCT ;) Tak czy owak, po zmanie profilu (a kiedys to sie zapewne stanie), nie trzeba bedzie sie o to martwic ;) Stad tez nowe taryfy wydaja sie byc niezbyt atrakcyjne - przynajmniej pod tym wzgledem. SZCZEGOLNIE po zmianie typu rozliczenia.