Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmiany w taryfach Mobile Vikings

Zmiany w taryfach Mobile Vikings

LuiN 28 Stycznia 2015 10:50

14 3

28 stycznia weszły nowe taryfy na rozmowy w Mobile Vikings. Spadły i ujednoliciły się stawki za połączenia.



Od teraz użytkownicy wszystkich taryf Mobile Vikings mogą dzwonić za 0,19 zł/min. Tym samym, w ramach dotychczasowych trzech propozycji doładowań o wartości 10, 19 i 29 zł do wykorzystania jest odpowiednio 52, 100 lub 152 minuty (plus rzecz jasna pozostałe środki na koncie). Do tego dochodzi kolejna nowość - nielimitowane SMS-y przy doładowaniu za 19 i 29 zł.

W najdroższym z planów taryfowych (uruchamianym po doładowaniu konta kwotą 29 zł) użytkownik otrzymuje teraz na miesiąc nie 3, lecz 4 GB transferu, a do tego doszły nielimitowane rozmowy z użytkownikami Mobile Vikings, Play oraz innymi operatorami działającymi w ramach sieci P4.




Klient przy każdym doładowaniu (za 10, 19 lub 29 zł) automatycznie uruchamia odpowiadającą doładowaniu taryfę. Środki na koncie ważne są przez cały rok, natomiast pakiety darmowych, dodatkowych usług przez 14 lub 30 dni (zależnie od doładowania). Po wygaśnięciu ważności pakietu internetowego lub wykorzystaniu przyznanych w ramach niego danych nie są naliczane dodatkowe opłaty, spada natomiast szybkość transferu do 32 kb/s. Standardowa stawka za SMS to 9 gr, a za MMS 50 gr.

Doładowanie

10 zł

19 zł

29 zł

Internet

300 MB

2 GB

4 GB

SMS-y

0,09 zł

nielimitowane

Połączenia

0,19 zł/min
(pobierane z dostępnych środków)

Darmowe rozmowy w
Mobile Vikings i Play

przez 14 dni

nie

przez 31 dni

Ważność przyznanych
usług dodatkowych

14 dni

31 dni

Ważność doładowania

1 rok


Jak oceniasz odświeżoną ofertę Mobile Vikings?

Bardzo atrakcyjna
25.98%
Atrakcyjna
34.02%
Mało atrakcyjna
18.35%
Bardzo mało atrakcyjna
17.32%
Nie mam zdania
4.33%

Wszystkich głosujących: 485




Źródło tekstu: Mobile Vikings, wł     

Dodaj do:

Tagi: mobile vikings

w sumie: 82
  • 1

    63. ~koks  2015-01-29 12:30:24  host: host-89-229-54-5.elk.mm.pl

    Ciekawe czy Virgin zareaguje jakoś na ich ofertę bo leciutko zostali w tyle. Niby powinni, ale ich ostatnie oferty wskazują że dążą do zwiększania ARPU a żeby zareagować musieliby trochę z tego zrezygnować.

  • 0

    64. ~lutke  2015-01-29 16:44:00  host: user-94-254-129-146.play-internet.pl

    tylko ,że w virgin sa dodatkowe pakiety minut uruchamiane kodem - nie cykliczne do tego. nie musze zaraz płacic 19 zł za pakiet cykliczny . i tak można uruchomic 30 lub 60 lub 90 minut i jezeli wiem ze dzwonie malo to odpale 60 minut za 10 zl. czyli miesiecznie kosztuje 10 zł. interent jest darmowy z lejkiem bo 32 kb/s i do sprawdzenia poczty czy wejscia na strony jakies opera wystarczy. moze ostatnie zmiany vikinga zmobilizuja virgin do zmian

  • 0

    65. ~amigo  2015-01-29 16:55:41  host: host-89-230-34-215.dynamic.mm.pl

    60 tego to nie wiedziałem, że Vikingi nie mają sekundowego rozliczenia jak tak to szkoda. Virgin Mobile pewnie nie odpowie bo od czasu wprowadzenia pakietów i potem ich spłaszczenia nic nie zaoferował. Jakby wprowadził to samo co Vikingi to już jest plus.

    Virginy mają minus ponieważ minuta po pakiecie to 0.29 gr, a nawet dokupując pakiet minut to on jest też pakietem i przepadnie po 30 dniach. Z której strony by nie zaszedł to lipa troche.

  • 0

    66.  2015-01-29 19:17:32

    @65
    Vikingowie mają rozliczanie sekundowe ale najmniejszą jednostką rozliczeniową jest 1 grosz, więc jeśli minuta kosztuje 19 groszy to można przyjąć, że realnie masz rozliczanie w cyklach po ok. 3 sekundy ;)

    Prosty, teoretyczny przykład:
    Jeśli wykonasz 60 połączeń trwających 1 sekundę każde to u Vikingów zapłacisz 60x0,01zł = 60 groszy, a u Dziewicy zejdzie ci z pakietu 60 sekund.

    W ogólnym rozrachunku to właśnie miał na myśli divhashmorex pisząc "1 gr to więcej niż 1 sekunda".

  • -3

    67.  2015-01-29 19:39:49

    BUCKS - co Ty kombinujesz? Rozliczanie jest co sekundę. Tyle, że połączenie musi być rozliczone i rozliczają do grosza. Nie ma żadnych realnych cykli czy impulsów!

  • -2

    68.  2015-01-29 21:23:05

    Viking jak i Virgin mają bardzo dobre oferty. Nie ma sensu przekrzykiwać się kto lepszy. Żadna oferta nie jest idealna. Zawsze ktoś znajdzie jakieś mankamenty. Moim zdaniem te 2 MVNO mają spore szanse przetrwać. A na pewno są markami dużo bardziej wiarygodnymi niź Izzi, Vectone czy Klucz.

  • 2

    69. ~lutke  2015-01-29 22:14:54  host: user-94-254-129-196.play-internet.pl

    at68. mam od roku klucz i jest tam samo wiarygodny lub i nie jak virgin czy viking. a co do vectone ... to o jakiej tu wiarygodnosci mówimy jezeli ta siec nie istnieje? chyba ze o wiarygodnosci ducha a ktorego nikt nigdy nie widział. nie rownałbym czegos co nie istnieje do izzi czy klucza

  • -1

    70.  2015-01-29 23:38:23

    @69 To, że jesteś zadowolony to jedno, a wiarygodność - budowanie marki to drugie. Virgin jakoś z mozołem buduje tą markę, udostępnia w szerokiej sprzedaży startery i doładowania, reklamuje się w mediach, buduje stacjonarne punkty sprzedaży. Viking widzę, że coś tam łoży na reklamę i artykuły sponsorowane w internecie, O Kluczu słyszę tylko i wyłącznie na Telepolis. Lubię kolekcjonować i testować małe sieci, ale Klucza w stacjonarnej sprzedaży jeszcze nie widziałem. To samo tyczy się reklamy.

  • 3

    71. ~lutke  2015-01-30 01:17:18  host: user-94-254-193-120.play-internet.pl

    startery klucza sa dostepne w punktach ruch też . i tam kupiłem swój . ale np w moim 150 tys miescie w zaledwie dwóch punktach sa dostepne. oni na swojej stronie podaja adresy gdzie mozna kupic ich starter. fakt ,ze mało sie reklamuja. ich strona internetowa też jakby...uboga. ale nie to istotne jest tu - a najnizsza cena połaczenia w ue i 19 gr w polsce. jedna karta sim klucz i dzwonie tanio wszedzie bez pakieciarstwa / kombinowania z kartami sim róznych operatorów. rzeczywiscie virgin ma wieksza popularnosc bo bardziej do tego sie przykładaja. istnieja w reklamach i to w róznych mediach. na tym polu viking nie wykazuje sie. miejmy nadzieje ze virgin tez cos zmieni w ofertach wzorem vikinga

  • 1

    72. ~amigo  2015-01-30 10:17:51  host: host-89-230-34-215.dynamic.mm.pl

    Prawde mówiąc to trzeba byc chyba troche idiotą, żeby markę telekomunikacyjną nazwać klucz. Jak ja słyszę o tej marce to odrazu kojarzy mi się z dorabianiem kluczy, a nie z telefonią komórkową.

  • -2

    73. ~Bralczyk  2015-02-02 06:54:12  host: a10-09-04.opera-mini.net

    @72 oczywiście lepiej nazwać ją dziewica :)

  • 3

    74. ~lutke  2015-02-02 13:30:29  host: user-94-254-192-19.play-internet.pl

    a co jest zle z klucz nazwa ? lepsza jest /była np: lebara , albo virgin czy lyca czy jakies izzi ? zawsze obco brzmiace to cuda na kiju a to co znane jest bee ? no własnie

  • -2

    75.  2015-02-02 18:15:43

    Na razie jestem w starej taryfie Virgin, ale jak mi się znudzi net 3G i będę chciał skorzystać z LTE, to oferta Vikingów ma największe szanse.
    Na iPhone najbardziej potrzebuję szybkiego internetu, a rozmowy i SMS to usługi drugorzędne.

  • 1

    76.  2015-02-02 19:53:03

    @67 wlo
    jak nie rozumiesz tego co napisałem to przeczytaj jeszcze raz, a jak nie to przyjdź z matką wtedy pogadamy :P

  • -2

    77. ~amigo  2015-02-03 20:36:02  host: host-89-230-34-215.dynamic.mm.pl

    Klucz nie pasuje po prostu do operatora komórkowego. Te inne przynajmniej nic innego podświadomi nie znaczą. To mogli nazwać firmę Telefon. To tak samo by było do kitu. Jak już ktoś się tak mocno upiera przy tym kluczu to bym przerobił to na Klucznik ale dalej taka nazwa nie powala.

  • 0

    78. ~sheva_7  2015-02-04 14:44:23  host: agbj5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @up a nazwy PLUS, PLAY, ORANGE itp. niby lepsze. W jaki sposób się to kojarzy z rozmową czy telefonem? Także tak sobie można gdybać. Każda nazwa jest dobra bo tak na prawdę nie ma znaczenia. Można nazwać firmę DNO i dać najlepsze warunki w stosunku do innych operatorów i pomimo, że to DNO to będzie na topie :P

  • -2

    79.  2015-02-04 16:26:01

    nie srajcie się tak z tym roamingiem za grosze już niedługo Klucz będzie musiał mocno poprawić ofertę bo zniknie roaming :)) to wtedy warto zaopatrzyć się w no limit z dużą paczką danych i można śmiało jechać za granicę

  • 3

    80. ~lutke  2015-02-05 09:39:49  host: user-94-254-193-194.play-internet.pl

    at77. a ześ sie czepił tej klucz nazwy jak rzep psiej d... . jeszcze raz napisze tak samo dobra nazwa jak wszystkie inne. twoja absurdalna podswiadomość winna byc przedmiotem eksploracji przez biegłych psychiatrów a nie tu na telepolis z tym wyjezdzasz

  • 0