Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmiany w regulaminach Ery

Zmiany w regulaminach Ery

LuiN 28 Października 2009 12:30

0 0
Od 2. stycznia zaczną obowiązywać nowe regulaminy Ery. PTC w październiku przesłała do swoich klientów informację o proponowanych zmianach. Umowy można zerwać, ale ponosząc karę umowną.

img img img img

Czterostronicowy dokument to pakiet poprawek wynikających ze zmiany obowiązującego prawa. Zgodnie z nową wersją ustawy Prawo Telekomunikacyjne z dnia 6. lipca 2009, wprowadzone przez PTC modyfikacje nie odbierają Erze prawa do zażądania od klienta kary umownej, w przypadku gdyby klient nie zgodził się na wprowadzone zmiany i chciał wcześniej rozwiązać umowę.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 33
  • 0

    14. ~sroka  2009-10-28 15:04:30  host: 212.160.172.70

    @12: jak np. masz płacić 2zł a nie 5zł to będzie na pewno na Twoja korzyść? Czy się mylę?

  • 0

    15.  2009-10-28 15:11:19

    Dziekuje za rade od osob w temacie jak sie z era obejsc ? Oto wiadomo ze Era 2-3lata temu zmieniala regulamin - slynne uzupelnienie - w sadzie sprawe przegrala - jednym slowem klienci mieli racje nie placac kar... Ja takze wtedy odszedlem i kary nie zaplacilem ... Teraz chcialem BC karte( goly sim bez sprzetu) na umowe nieokreslona (99pln aktywacja) a Era mi ze musze kaucje 750pln zaplacic bo u nich w systemie zalegam z kara za tamta uzupelnienie !!! Jaja jak berety - w Erze nie ma kryzysu ;) chce dac Erze zarobic a Oni mi ze Niee , jak ich podejsc by u nich w systemie bylem czysty - bo wiadomo era naliczyla kary bezprawnie ( zreszta sami ich nie dochodza) bo wiedza ze kary naliczone sa bezprawnie. Paranoja

  • 0

    16. ~Daniel  2009-10-28 15:21:22  host: cotel.pl

    Do 15. Bo jesteś wpisany na czarną listę ery. (myślałeś że ostatnim razem odejdziesz ot tak sobie od ery?? - oni zaznaczyli że odszedłeś jak nadarzyła się okazja). Powiedzmy sobie wszyscy, że rezygnujecie tylko dlatego, że możecie dostać nowe aparaty jak zakończycie umowę w związku ze zmianą regulaminu, ale sieci to wszystko zaznaczają.... Jeszcze czekamy na Orange aż też zmieni regulaminy

  • 0

    17. ~benny  2009-10-28 15:22:26  host: public-gprs58731.centertel.pl

    wszyscy zmienili regulaminy jak wiadomo. PTC dosyć szybko o tym informuję klientów

  • 0

    18. ~  2009-10-28 17:24:07  host: inet20909nb-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Do mnie wczoraj doszlo i w sumie nawet nie czytalem bo w zasadzie nie ma tam nic na moja niekorzysc. Zmienili bo musieli bo weszla nowelizacja prawa telekomunikacyjnego i tyle.

  • 0

    19. ~xxx  2009-10-28 18:07:20  host: 188.33.138.83

    Przypadkiem nie ma bledu w tej "aktualizacji regulaminu" ? Jest napisane obecnie ze mozna nie zgodizc sie z na przyjecia za co trzeba bedzie zwrocic wszystkie rabaty... ale przeciez w obecnym regulaminie jesli rezygnuje to rabatz oddaje proporconalne do okresu, ktorz pryetrwalem...

  • 0

    20.  2009-10-28 18:08:51

    xxx: to wynika z aktu nadrzędnego, jakim jest Prawo Telekomunikacyjne.

  • 0

    21.  2009-10-28 18:13:31

    Daniel jak tak to mam w nosie Ere :) Jutro biore Iplusa co sie bede z dziadowska Era spieral ze powinienem miec czyste konto - jak bym byl uparty jak Era to do sadu bym poszedl i sprawe wygral bo Era nie ma prawa mnie na jakies czarne listy wpisywac - powtorze z Era jestem rozliczony i nawet 1gr jej winny nie jestem , a umowe wypowiedzialem za zasieg a nie telefon - nie wrzucaj wszystkich do jednego worka.

  • 0

    22.  2009-10-28 18:19:13

    Teraz Era u mnie po wielu latch czekania 2 stacje uruchamia , wiec mowie sobie wezme BC bez zobowiazan a tu zooonk - Widac Era ma za duzo klientow i klient swiadomy jest niemile widziany , w Plusie takze skorzystalem z swoich praw i umowy wypowiedzialem - tylko podejscie Plusa bylo inne - chcieli rozmawiac , w Erze natomiast jak " baranow" traktowali swiadomych klientow - slynne uzupelnienie nie byla zmiana ...Dobre ;)

  • 0

    23.  2009-10-28 18:28:43

    Pół roku po zmianie ustawy!! To zwykły skandal, UOKiK powinien nałożyć konkretną karę za taką politykę. Celowo przeciągają moment wprowadzenia nowego regulaminu.

  • 0

    24. ~impassive  2009-10-28 18:28:46  host: ip-89-174-40-162.multimo.pl

    Ciekawe, czy dalej będą słali spamy o mercedesach i inne tym, którzy zastrzegli, że nie chcą otrzymywać wiadomości marketignowych? Nie będę miał jak sprawdzić, bo już dałem kopa tym bezczelnym spamErom.

  • 0

    25. ~  2009-10-28 19:01:56  host: inet20909nb-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Jezeli ktos wyslal na konkurs to w sumie normalne ze pozniej wysylaja informacje co i jak. Ja tez mam wylaczone informacje handlowe i nie przyszedl mi z Ery zaden sms:)

  • 0

    26. ~zcris  2009-10-28 21:18:13  host: chello087207132106.chello.pl

    do Szalony: w Plusie jeśli ciągle nie masz umowy aktualnie to też może być zonk bo jak sprawdzają przy podpisaniu umowy czy nie masz zadłużenia u innych opów to wyjdzie że masz zadłużenie w Erze i też mogą ządać kaucji , bo opy zgodnie z prawem wymieniają nr pesel dłużników , pozdrwiam

  • 0

    27.  2009-10-29 19:44:36

    @11: Bo żaden operator nie zmienia warunków warunków na lepsze w trakcie ważności umowy, a mojemu bratu był potrzebny tylko telefon, który traktował na początku jak gadżet, a później mu się oczywiście znudził. Teraz znowu chce telefon :-/. Ojciec wziął abonament za 45 zł na 3 lata oraz telefony Nokia 3110 classic i Sagem my220X. Mój brat korzysta miesięcznie z usług na kwotę parę złotych, więc dużo lepszym rozwiązaniem w jego przypadku jest prepaid.

  • 0

    28. ~sz  2009-10-30 20:51:25  host: apn-95-41-179-125.dynamic.gprs.plus.pl

    I mam Iplusa karte sama z umowa na rok z kara 100zl - czyli tak naprawde jak umowa nieokreslona - limit 6gb za 60zl :) Mam w nosie Ere jak ona ma w nosie mnie :)

  • 0

    29. ~Urko  2009-11-01 21:13:21  host: azs114.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Do 27 ale co to ma do mojego pytania o abo?

  • 0

    30.  2009-11-02 18:52:06

    @29, Urko: Bo żaden operator nie zmienia warunków warunków na lepsze w trakcie ważności umowy, a w prepaidzie zawsze można zmienić ofertę i operatora na tego, który daje najlepsze warunki. A telefon często bardziej się opłaca kupić poza salonem operatora niż brać z abonamentem.

  • 0

    31. ~Łukasz  2009-11-03 12:28:12  host: 80.54.60.15

    to mozna rozwiazac umowe bez kary umownej czy nie mozna? juz mi sie znudzil telefon umowe milem na 36 miesiecy wiec mi jeszcze rok został...

  • 0

    32.  2009-11-03 12:31:48

    Łukasz: nie można. O tym, że telefon może Ci się znudzić, powinieneś pomyśleć 2 lata temu, podczas podpisywania umowy.

  • 0

    33. ~Urko  2009-11-11 17:11:23  host: azu88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @30 Ja pytałem w kontekście konkretnego przykładu: 15zł za 60 min. IMHO to bardzo dobra zależność i tańszej nie widzę. Ofc dochodzi do tego smycz na 18mcy ale powtarzam: czy dostanę gdzieś taniej (przy podobnej ilości minut)?

Dodaj swoją opinię