Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmiany w Radzie Nadzorczej TP

Zmiany w Radzie Nadzorczej TP

WitekT 26 Kwietnia 2005 22:16

0 0

Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Telekomunikacji Polskiej dokonało 26. kwietnia zmian w składzie Rady Nadzorczej TP.

Rada Nadzorcza, na wniosek Prezesa Zarządu TP Marka Józefiaka, powołała na stanowiska członków Zarządu Jean-Marca Vignolles oraz Jacka Kałłaura. W związku z wygaśnięciem w Radzie Nadzorczej TP mandatów Jana Kulczyka, Claudea Benmussa, Jerzego Drozda, Bożeny Dyjak i Elżbiety Pacuły oraz ze złożeniem rezygnacji przez Stefana Kawalca, do obsadzenia było 6 miejsc w składzie Rady.

Walne Zgromadzenie powołano na kolejną kadencję w Radzie Jana Kulczyka, Claude Benmussa i Jerzego Drozda. Jednocześnie do składu Rady powołani zostali: Timothy Boatman, Tadeusz Han oraz Krzysztof Ners.

Decyzją Rady Nadzorczej TP na stanowiska członków Zarządu TP powołani zostali Jean-Marc Vignolles, Jacek Kałłaur oraz ponownie Roger de Bazelaire, któremu kończyła się kadencja.

Jean-Marc Vignolles, Dyrektor Generalny PTK Centertel regularnie uczestniczący w pracach komitetu wykonawczego Grupy TP, został formalnie dokooptowany do składu Zarządu TP, w związku z realizacją strategii budowy operatora zintegrowanego.
Jacek Kałłaur zastąpi dotychczasowego członka zarządu ds. zasobów ludzkich - Wojciecha Romana, którego kadencja dobiegła końca. Wojciech Roman od 1 czerwca br. rozpocznie pracą jako Partner w Dziale Doradztwa Finansowego Deloitte&Touche w Warszawie.

Życiorysy nowych członków Zarządu TP.

Jean-Marc Vignolles jest absolwentem Ecole Normale Superieure i Instytutu Nauk Politycznych w Paryżu. Od 25. marca 2005 r. stoi na czele Polskiej Telefonii Komórkowej Centertel, gdzie sprawuje funkcję Dyrektora Generalnego. Pracując w Zarządzie PTK Centertel od 4 lat. Świetnie zna firmę oraz złożoną problematykę polskiego rynku telekomunikacyjnego. Od kwietnia 2001 r. piastował funkcję Wiceprezesa Zarządu PTK Centertel, a od kwietnia 2004 r. także objął stanowisko Dyrektora Generalnego spółki. Od 2001 r. nadzoruje działalność operacyjną spółki w zakresie całościowej oferty sieci Idea i relacji z klientami, a zwłaszcza piony: Marketingu, Sprzedaży, Obsługi Klienta, Techniki, Informatyki oraz HR. Od stycznia 2000 r. do kwietnia 2001 był Wiceprezesem ds. Strategii w France Telecom Central Europe. Od połowy 1994 zajmował stanowiska Wiceprezesa ds. Europy Środkowo-Wschodniej i CIS w Dyrekcji Rozwoju Międzynarodowego France Telecom. Aktywnie uczestniczył w projektach dotyczących zadań FT w Europie Środkowej i Wschodniej, w szczególności w inwestycjach w telefonię komórkową (w Polsce, Rumunii, Mołdawii i na Słowacji) oraz prywatyzację Telekomunikacji Polskiej, którą zajmował się w latach 1999/2000.
Jean-Marc Vignolles rozpoczął pracę we France Telecom w 1983 r. Od 1983 do 1989 zajmował kierownicze funkcje w Dyrekcji IT France Telecom, póżniej, od 1990 do 1994, w Dyrekcji Kluczowych Klientów.

Jacek Kałłaur ukończył studia wyższe na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, a następnie na Wydziale Zarządzania UW. Pracował m. in. w PHZ Polservice, w tym w latach 1987 - 1991 w biurze tej firmy w Algierii. Po powrocie do Polski podjął pracę w Coopers & Lybrand Management Consultants jako konsultant przy projektach sponsorowanych m.in. przez Unię Europejską i Bank Światowy. W 1993 r. podjął pracę w firmie Kraft Foods Polska na stanowisku Dyrektora ds. Personalnych, Członka Zarządu odgrywając aktywną rolę w kluczowych projektach firmy takich jak integracja ZPC Olza w Cieszynie, przejęcie, a następnie sprzedaż Zakładów Kraft Chorzele oraz przejęcie i integracja firmy Stollwerck Polska.

Źródło tekstu: Telekomunikacja Polska     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-111-185.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Najlepszy smartfon do 2000 zł to:

Polecane smartfony - wakacje 2018

 

Zobacz wynik | Opinie (1)

Archiwum Ankiet