Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmiany w ofercie Orange - oficjalnie

Zmiany w ofercie Orange - oficjalnie

orson_dzi 12 Kwietnia 2018 12:53

7 9

orange love telepolis

Od dzisiaj wchodzą w życie zmiany w ofercie Orange. Tym samym potwierdziły się wszystkie nasze wcześniejsze informacje.

Nowe Duety dla Planów Komórkowych

Rabat za łączenie usług w Orange dotyczy teraz wszystkich Planów Komórkowych, za wyjątkiem najtańszego w ofercie Planu Podstawowego (za 29,99 zł po rabatach). Posiadając jednocześnie pozostałe Plany Komórkowe - Standardowy (39,99 zł), Optymalny (49,99 zł), Wzbogacony (69,99 zł) i Premium (119,99 zł), wszystkie numery, poza najstarszym, otrzymają rabat w kwocie 20 zł. Abonamenty można ze sobą dowolnie łączyć.

Aby skorzystać z nowych warunków promocji należy, dla dowolnego numeru z konta, przedłużyć umowę, zmienić abonament na wyższy lub dokupić nowy numer.

Koniec Bezpiecznego Internetu

Klienci Orange, którzy dużo korzystali z Internetu często byli zaskoczeni dopłatą za automatyczne uruchomienie kolejnego pakietu Internetowego po wykorzystaniu podstawowego limitu Internetu. Teraz po wyczerpaniu limitu uruchomi się lejek - 16 kb/s dla Planu Komórkowego Podstawowego i Standardowego oraz 1 Mb/s dla Planu Optymalnego, Wzbogaconego lub Premium.




Nowe warunki obowiązują klientów, którzy podpiszą nową umowę, przedłużą istniejącą lub dokonają migracji abonamentu do wyższego planu.

HBO za darmo w Orange Love

Klienci oferty Orange Love 4U (telefon komórkowy, VOIP, internet przewodowy i telewizja) oraz Orange Love 4G z TV (telefon komórkowy, internet LTE i telewizja), którzy podpiszą nową umowę, przedłużą istniejącą lub dokonają migracji oferty, otrzymają darmowy pakiet HBO na okres 12 miesięcy. W skład pakietu wchodzą - HBO HD, HBO2 HD, HBO3 HD oraz HBO GO.

Po 12 miesiącach usługa zostanie automatycznie wyłączona. Na życzenie klienta będzie mogła zostać ponownie uruchomiona w wersji płatnej.

Tańsza Neostrada ADSL i VDSL

Klienci zawierający umowy dla najniższych prędkości Neostrady (oferty do 80 Mb/s) na okres 24 miesięcy będą mieli obniżoną opłatę aktywacyjną do 0 zł, a przy umowie na 12 miesięcy koszt aktywacji to 99 zł. Dodatkowo przy umowie na 24 miesiące abonament przez pierwszy rok wyniesie 39,99 zł, a przez drugi 69,99 zł. Cena abonamentu przy umowie na 12 miesięcy to 79,99 zł. W cenę abonamentu jest już wliczona opłata za utrzymanie łącza.

Dodatkowo klienci Neostrady do 10 Mb/s i do 20 Mb/s w dzierżawę otrzymają modem Livebox 2.0 w cenie 1 zł miesięcznie.

Źródło tekstu: Orange; wł     

w sumie: 50
  • 0

    31.  2018-04-12 16:38:57

    @30, pabloki - to była nazwa usługi :)

  • 1

    32. ~Spike  2018-04-12 16:53:43  host: 221-37.hukot.net

    Każda oferta jest dobra gdy jej nie ma u Nas.Gdy już mamy możliwość przetestować a do tego mamy wymagania jeżeli chodzi o parametry ping/jitter to nagle się okazuje ,że nie wiele firm spełnia te minimum dla Nas.
    Na przykład z Orange Światłowód moglibyśmy mieć na odcinku 550km 2ms opóźnienia ale tak nie jest ponieważ firma ta ma problem z dzieleniem się ruchem oraz korzysta z umów ,które dają najniższe koszty utrzymania czyli niski priorytet pakietów nadawanych podczas rozgrywki online jest nieubłagany i przez to do tych 550km musimy dorzucić kolejne milisekundy z powodu wyżej wymienionego.Tu zdarza się często sytuacja ,że pakiety wędrują o wiele dłuższą drogą jak jest w linii prostej do serwera.
    Kolejna sprawa UPC ma tak małą ilość punktów styku ,że w wielu sytuacjach robi Nam się z 550km już 2tys.km a do tego trzeba dorzucić kolejne 8-10ms jakie dostajemy dodatkowo gratis do ping na końcowym odcinku do klienta z powodu zastosowania kabla koncentrycznego.UPC ma to do siebie ,że w niektórych częściach Polski ich łącze się zapycha i przez mogą zdarzyć się sytuacje zwłaszcza w godzinach między 16 a 23 ,że ping potrafi osiągać pierwszy tysiąc milisekund.
    Lokalni sprzedawcy fajna sprawa tylko od dawna są wykupywani przez duże ryby i nie jest już ich tak dużo a ze względu na niskie obciążenie sieci z powodu ilości osób korzystających z ich łącz możemy osiągać o wiele lepsze jakości połączeń od molochów.Jednak zdarzają się sytuacje ,że także ich pakiety potrafią wędrować po całej Europie jak chcemy połączyć się z serwerem ,który znajduje się w Holandii lub Niemczech.
    Jak dużo jest w Polsce do poprawienia niech świadczy fakt ,że w takich Czechach ping do gier jest o 20ms niższy albo więcej gdy korzystasz z łącza światłowodowego.

  • 0

    33.  2018-04-12 17:19:00

    Nie ma co narzekać. U nas infra jest jeszcze na przyzwoitym poziomie. Np. na Wyspach praktycznie standardem jest zwykłe DSL. Jak jest VDSL to też tyłka nie urywa. Druga sprawa to jest taka, że nie można mówić, że Orange to bee a np. Vectra czy inne są super. Wszystko to zależy od lokalizacji. Moi teściowie mają np. 13MB synchro na DSL a ja mam światłowód 600. Oczywiście poza samą synchro pozostają jeszcze punkty styku i ilość połączeń na każde z nich. Czasami więc lepsze jest bardzo stabilne i szybko reagujące złącze 20MB niż niejedno co ma 150. O komórkowym internecie do zastosować poważniejszych to można zapomnieć. Albo nie ma zewnętrznego IP (za które trzeba zapłacić) albo nie ma stałego IP. No i niestety na radiu zawsze będą ginęły paczki (stałe utrzymanie stabilnego połączenia VPN). Uniemożliwia to praktycznie stosowania takich rozwiązań do np. telefonii. Następna bardzo ważna kwestia to upload. Oczywiście rzeczy o których pisze są ważne dla kogoś do profesjonalnych zastosowań (albo jak chce grać online) natomiast dla przeciętnego człeka 20MB Neo jest w sam raz.

  • 1

    34.  2018-04-12 18:25:24

    Inaczej by Orange ćwierkało, gdyby cena była proporcjonalna do faktycznej prędkości, tj. pełna opłata ponoszona przez użytkownika, gdy osiągana prędkość byłaby równa deklarowanej, a mniejsza prędkość odpowiadałaby PROPORCJONALNIE mniejszej opłacie. Wtedy to dopiero firma musiałaby ruszyć swoje opasłe dup.sko i zacząć modernizować sieć na zadupiach, bo mało kto płaciłby nominalną opłatę. A tak, czują się pomarańczowymi królami życia, bo pozornie nikt im nie zagraża. Też tak miałem przez lata. Jednak możliwość uzyskania unijnej dotacji podziałała na niektórych inwestorów mobilizująco. W prawie każdej okolicznej miejscowości wokół mojego miejsca zamieszkania wybudowano po słupach energetycznych linie światłowodowe zapewniające sporej liczbie ludności dostęp do najszybszego możliwie internetu światłowodowego. To budujące, że są w Polsce ludzie, którzy nie patrzą na pozorną niemoc uzyskania znakomitych rezultatów, tylko biorą sprawy w swoje ręce, nieprzejmując się zupełnie dotychczasowymi molochami i działają z żelazną konsekwencją. Tym, którzy nie mogą się doczekać nowoczesnych rozwiązań proponuję ruszyć swoich radnych i miejscowych speców od elektroniki. To naprawdę daje rezultaty! Samo narzekanie niewiele zmieni. Bo filozofia Orange to mniej więcej : "minimum nakładu, maximum zysku". Niezależnie od tego ile te nakłady mają już lat.

  • 1

    35. ~Kawał ch.ja7  2018-04-12 21:27:23  host: user-94-254-131-94.play-internet.pl

    Coraz gorsze oferty opowie mają:-D

  • 1

    37.  2018-04-12 23:32:01

    @wlo
    Zapomniałeś dodać ile płacisz za usługę telefoniczną i jaką masz z niej korzyść, bo z tego co pamiętam utrzymanie łącza w Geopromocji I to jakieś niecałe 30PLN :/.
    A na temat starych kabli to samo mogę powiedzieć o Orange które założyło mi mój były już telefon na przełomie lat 80. i 90.
    Swoją drogą czy to odosobniony przypadek że Orange pcha się ze swoimi światłowodami jako trzeci czy czwarty dostawca broadbandu ? Podkreślam że chodzi o broadband, czyli coś czego nie można zapewnić żadnym ADSLem, a VDSL spełnia warunki konieczne, ale nie zawsze wystarczające.

  • 0

    38.  2018-04-12 23:55:06

    @34 toms to jest korpo. Mój brat akurat pracuje więc trochę tam się nasłuchałem. Każde łącze ma swoją opłacalność inwestycji. Więc tak jak wspomniałem. Moi teściowie mają DSL 13. I nie ma alternatywy. Więc nie będą tam szybko modernizować bo nie ma konkurencji. Simple. To jest moloch. Masz rację, że się da. Najlepiej jak jest np. nowa ulica. Wtedy na bank ciągną od razu światło. Albo jak jest blok. Jak jest stara ulica z domami to im się nie opłaca bo jeden budynek to potencjalnie jeden klient a nie jak w bloku kilkanaście/dziesiąt. Ja mam dosłownie 8 metrów dalej światło Orange. Jest on w bloku a jam mam po drugiej stronie dom. "Nie ma możliwości technicznych" albo 2000zł za metr światła. Całe szczęście, że mam lokalną kablówkę dla której nie było problemem (zwłaszcza, że mają już 10 lat temu wykopany kanał do mnie ze wspomnianego bloku). I tutaj następna dobra sprawa, że są właśnie takie małe, lokalne firmy. Można iść i dogadać co ci potrzeba. Ja np. potrzebowałęm stałe IP (x3) oraz duży upload. I nie było problemu. W molochach (Orange, Vectra itp.) jest cennik i tyle. Nie ma personalizacji zamówienia. A jeśli chodzi o cenę to sprawa dyskusyjna. Owszem to co proponujesz byłoby super ale nie słyszałem o takich rozwiązaniach. 70zł za Neo to nie są jakieś masakryczne pieniądze. Tak jak wspomniałem teściowie wzięli konwe za 90zł i jest Neo+komórka no limit+TV (podstawowy pakiet ale podobny kosztuje około 50zł w kablówkach/Nc/Polsat). Ja płacę za swoje prawie 400zł miesięcznie i też nie narzekam. Tylko ja używam tego do pracy i mam spersonalizowaną umowę 600/100 (z gwarancją przepustowości i latency)+5xIP+czas reakcji w razie awarii do 1h+ochrona łącza. Ale wracając do Orange to faktycznie jest mega durne, że DSL kosztuje tyle samo co światło. DSL to powinien być tak na prawdę dzisiaj za 20zł. W tej formie co jest sprzedawany.

  • 0

    39.  2018-04-12 23:59:13

    Dla mnie DSL to jak dawniej Dial-up (ci z roczników poniżej 75 będą wiedzieli o co chodzi). Q...wa ale jestem stary :) Jeszcze pamiętam jak Internetu i komórek nie było :)

  • 1

    42.  2018-04-13 00:33:21

    @JackLondon
    Mam okazję na własnym podwórku obserwować rozwój oferty światłowodowej. We wszystkich blokach w których Orange do tej pory zaoferowało światłowód jest już trzech innych usługodawców. A później Wojtek Jabczyński prezentując dane dwoi się i troi aby ukryć fakt, że na Orange Światłowód nie rzuciło się nawet 10% tych którzy mają taką możliwość.

  • 0

    43.  2018-04-13 08:22:17

    Leszek1979 - czepasz się widzę... Mam aktywny numer. Potrzebuję stacjonarnego do odbierania ciągle - firma ;-) Płacę za całość 57,76 zł brutto, w tym 27,90 zł netto (34,32 zł za telefon z jakimś pakietem minut nawet). Cena za 10 Mbps jest noska... Nie o tym mówię tak naprawdę. Mówię o tym, ze jeśli już to wolę 10 Mbps, pewne, niż niepewną usługą od kablówki, mimo tego, że przeliczając na te 10 Mbps - tańszą.
    Po drugiej stronie ulicy - 100 m od mojego bloku- powstaje nowe osiedle... Mają od Orange 600 Mbps. I Vectra nawet nie myśli tam swojej sieci dostarczać ;-)

  • 0

    44. ~Punk  2018-04-13 12:48:59  host: apn-31-2-20-117.dynamic.gprs.plus.pl

    U mnie Orange jak położyło swój kabel w latach 70-tych tak do tej pory tego kabla nie wymienili i nic nie zmodernizowali.
    Za to lokalny ISP w tej chwili oferuje mi internet od 50 MB/s za 55 zł do 200 MB/s za 85 zł przy umowie na 24 miesiące.
    Orange nie myśli nic inwestować w infrastrukturę, tylko potem kupuje gotową siec poprzez przejęcie lokalnych ISP.

  • 1

    45. ~ckir  2018-04-13 14:19:12  host: 188.146.234.255.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

    Ja rezygnuje z Neostrady bo place za cały pakiet 89 zł a ledwo chodzi 10 Mb/s w t-mobile mam za 59 zł mam 60 Mb/s

  • 0

    46. ~Ceris  2018-04-14 18:14:56  host: abgu228.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Coś czuje tu skrupulatną podwyżkę - teraz za neostradę płacę cały czas 39,90, a w nowej ofercie po przedłużeniu od 13 miesiąca 69,99zł?

  • 0

    47. ~uzi  2018-04-15 17:06:56  host: 109.95.236.106

    @46 Coś czuję Ceris, że pleciesz głupoty - wytłumacz nam, jakim to sposobem teraz płacisz 39,90 (cena bez POTS lub utrzymania łącza) żeby później abo wzrosło Ci do 69,99 (cena z utrzymaniem łącza) Zestawiasz kwote bez UŁ z kwotą z UŁ ? ładnie to tak kłamać w internecie ?

  • 0

    48. ~mariusz  2018-04-15 18:05:07  host: agnp214.neoplus.adsl.tpnet.pl

    nic nie plecie i nie klamie.ja tez place 39,90 plus 9,90 za liveboxa.i te zbede za jakis rok musial placic 20zl wiecej.a zamiast oplaty lacza oplacam za 32 zl z pakietem minut tel.stacjonarny w netii.wszystko sie zgadza.

  • 0

    49.  2018-04-26 15:11:52

    nigdy więcej orange z ich bandyckimi cenami, praktykami, olewaniem reklamacji sposobie ich rozpatrywania. banda złodziei i tyle! omijać ich szerokim łukiem! a ich pseudo-internet LTE działa 100x gorzej niż w play, a na światłowód można latami czekać bo w du*** mają podciągnięcie go do 10 piętrowego bloku w centrum miasta!

  • 0

    50. ~deco  2018-05-05 17:59:55  host: 89.238.186.244

    Ja to przeniosłem się do Aero2 i po prostu płace 30 zł za 30 gb i jak wykorzystam to następne, jakos bardziej się opłaca przy moim korzystaniu.

  • 0

    51. ~oli  2018-05-06 10:35:39  host: 89.238.186.246

    Kiedyś miałem u nich BDi czyli jedyny darmowy w Polsce, teraz też przerzuciłem się na 30/30 bo to jak za darmo.

  • 0

    52. ~bolo  2018-05-07 15:16:47  host: 212-7-222-109.lukman.pl

    @51 co 30/30?

  • 0

    53. ~Bari  2018-05-12 01:35:18  host: no-mans-land.m247.com

    Zastanawiam się czemu Aero2 serwuje damrowy internet a inne sieci jakoś nie mogą... to powinno być powszechne.

Dodaj swoją opinię