Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmiany w muzycznym sklepie Nokii - oficjalnie

Zmiany w muzycznym sklepie Nokii - oficjalnie

sirmark 16 Września 2010 20:38

0 0

OVI Muzyka to nowa odsłona internetowego sklepu Nokii z muzyką - do tej pory zwanego Nokia Music Store. W nowej platformie m.in. usunięto zabezpieczenia DRM z plików i zaoferowane format MP3.

Od teraz pliki dostępne są w formacie MP3, a muzyka zapisana jest w jeszcze wyższej niż do tej pory jakości - 256 kbps. Pliki nie są już zabezpieczone systemem DRM, co pozwoli odtwarzać pobraną muzykę na różnych urządzeniach takich jak komputer, nowy telefon komórkowy czy inne muzyczne urządzenie przenośne różnych producentów.




Dostęp do muzyki został uproszczony. Do zalogowania się do sklepu można użyć dowolnej przeglądarki. Ovi Muzyka nie wymaga żadnego dodatkowego oprogramowania i może być dostępna zarówno z poziomu telefonu komórkowego jak i komputera PC lub Mac.

Nokia Ovi Muzyka oferuje bibliotekę ponad 6 milionów utworów artystów polskich i zagranicznych z każdego gatunku muzycznego, dostarczonych zarówno przez największe, globalne, jak i niezależne wytwórnie muzyczne. W sklepie wprowadzone zostały nowe kategorie cenowe zarówno dla pojedynczych piosenek, jak i całych albumów. Od teraz jeden utwór można kupić już za 2,49 zł, a cały album za 24,99 zł. Pozostałe kategorie cenowe to 2,99 i 3,49 za utwór oraz 29,99 i 34,99 za cały album. Użytkownik przed podjęciem decyzji o zakupie ma możliwość przesłuchania 30-sekundowego fragmentu każdego utworu. Muzyka w Ovi może być zakupiona za pomocą kart kredytowych. Dla chętnych, którzy chcą wypróbować serwis, przygotowano niespodziankę - ekskluzywną wersję albumu Davida Guetty "One Love’ można pobrać za darmo!

Źródło tekstu: Nokia     

Dodaj do:
w sumie: 21
  • 1

    2. ~hetman Jeremi  2010-09-16 21:08:51  host: 88-199-30-10.tktelekom.pl

    Muzodajnia się chowa, nokia ma zdecydowanie większą bazę utworów

  • 0

    4.  2010-09-16 21:12:34

    3@ a za mieszkanie płacisz ?

  • 0

    5. ~Jacek  2010-09-16 21:17:17  host: acvb51.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @3: Między innymi artyści za jej tworzenie. Kogo jeszcze zamierzasz opluć?

  • 0

    6. ~cfaniak  2010-09-16 22:02:39  host: awn5.neoplus.adsl.tpnet.pl

    3 zł za empetrujke? Koguś wzieło i pogieło?

  • -1

    7. ~Magister  2010-09-16 22:17:53  host: v05-15.opera-mini.net

    Ja kupuję legalnie, single w Empiku, całe bo i taniej wyjdzie. Ci co kradną poprzez Internet, powinni być surowo karani pieniężnie, iż jest to naruszenie praw autorskich.

  • 0

    8. ~  2010-09-16 22:46:58  host: 213-92-179-221.serv-net.pl

    myślę że to sprawa sumienia - każdego z osobna

  • 0

    9. ~Magister  2010-09-16 22:50:17  host: v05-15.opera-mini.net

    Pytanie - a kto teraz ma sumienie?

  • 0

    10.  2010-09-16 23:19:42

    Cena wg mnie nie powinna przekroczyć 2zł za utwór. Dobrze, że baza jest dość duża i nawet dużo metalu tam znalazłem. Do wszystkich piszących, że piracka muza jest "be": ściąganie muzyki nie jest nielegalne w tym kraju, pomijając indywidualne kwestie etyczne nikt nie łamie prawa robiąc to.

  • 0

    11.  2010-09-16 23:19:43

    issa - w Plusodajni rzeczywiście znaaacznie taniej jest, ale niestey plaiki są kompresowne w gorszej jakosci. w WMA niby jest 256 kbps, ale jak udowodniono, jakość plikó WMA jest znacznie gorsza od mp3 w tej samej częstości próbkowania (zwłaszcza powyżej 92 kbps jak pamiętam, bo do 92 jest nawet lepiej). Dają też co prawda mp4 (AAC dla audio) ale też 128 kbps. Ale w sumie do słuchania z telefonu czy zwykłego odtwarzacza i ze słuchawkami jakie większość ludzi używa wystarczy ;-)

  • 0

    12.  2010-09-16 23:21:11

    ~seba - ja płacę ;-) Nie mam w komputezre ani na półce ani jednego pliku/płyty nielegalnej ;-) Debil jestem, ale mi to nie przeszkadza.

  • 0

    13.  2010-09-16 23:26:49

    dodam, ze nie jest to 5 płyt ;-) Mam kilkaset płyt (do tego kilkaset winyli od lat leży w piwnicy) i jeśli ktoś pyta po co, odpowiadam - bo lubię ;-) Tak jak inni mają np. 4 samochody (po co?), kolekcję encyklopedii w salonie (po co?), 7 róznego rodzaju kosiarek itp. urządzeń do zieleni itd., itp. ;-)

  • 0

    14.  2010-09-16 23:27:56

    Plusodajni... muzodajni!!

  • 0

    15.  2010-09-16 23:29:09

    że nie wsponę o kolekcji butów,... po kiego 10 czy 20 par butów?

  • 0

    16. ~a_lex  2010-09-16 23:33:34  host: public-gprs120284.centertel.pl

    W porównaniu z Muzodajnią drogo. Tu baza może i większa, ale zawsze jakieś 25 kawałków na miesiąc z Muzodajni da się wybierać, jest tam dosyć różnorodna muzyka.

  • 1

    17.  2010-09-16 23:50:56

    3zl za utwór to zdecydowanie za dużo ... 3 grosze to ja rozumiem, pogięło cały sektor muzyczny, chcą za dużo to ludzie nie płacą, na szczęście jest internet i można wszystko ściągnąć, to nie kradzież, to nie są patenty itp., niech zarabiają na koncertach a za płyty i utwóry zadają sensownych pieniędzy, programów pirackich nie mam, choć i tu by można dywagować kiedy zaczyna się piractwo a kiedy przymus naszych czasów i zachłanność producentów, ale wróćmy do artystów, kto mi odda za te wszystkie filmy na które poszedłem do kina, a w których nie było nic więcej ciekawego niż to co w zajawce, nie mam żadnych skrupułów przy kopiowaniu muzyki czy filmów, nikt przez to nie straci bo i tak bym tego nie kupił a że ktoś zarobi mniej niż te miliony co sobie założył to już jego problem

  • 0

    18.  2010-09-17 00:20:35

    A ja pobrałem właśnie 3 albumy Rage Against The Machine za 24,99 !!! Niezłe jaja ten serwis jest ok

  • 0

    19. ~moe  2010-09-17 00:36:01  host: 87-205-138-88.adsl.inetia.pl

    Poważne pytanie do użytkowników - jak wygląda sprawa dowodu dokonania zakupu? Czym taka mp3-jka różni się od pirata - doczepi się do mnie Policja, czy inne BSA i w jaki sposób będę udowodnić, że to są legalne mp3-jki na które wydałem kupę kasy, a nie piraty?

  • 0

    20. ~Magister  2010-09-17 00:39:31  host: v05-15.opera-mini.net

    Nie ma nigdy pewności na 100%.

  • 0

    21. ~  2010-09-17 07:20:25  host: t05-12.opera-mini.net

    w tym kraju problemem nie jest łamanie prawa, problemem jest jego egzekwowania

  • 0

    22.  2010-09-17 07:20:35

    moe , dostajesz na maila potwierdzenie zakupu z kodem potwierdzenia, data i godzina potwierdzenia , 4 ostatnimi cyframi karty , nazwa utworu , wykonawca , kwota netto i podatkiem. Dodatkowo potwierdzenie bedzie na comiesiecznym wydruku z banku , jesli takowego nie dostajesz , w elektronicznej historii konta.

Dodaj swoją opinię