Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmiany taryf internetowych w Sferii

Zmiany taryf internetowych w Sferii

sirmark 31 Stycznia 2008 11:51

0 0

Od 1. lutego Sferia upraszcza cennik internetowy i wprowadza dwie nowe taryfy: tranSFER mega oraz tranSFER giga. Dodatkowo zostają zmienione podziały w strefach transferowych i system zarządzania prędkością ze względu na porę.

W godzinach od 9:00 rano do 1:00 w nocy, użytkownicy nowych taryf będą mogli korzystać z prędkości do 3,1 Mb/s w Strefie 1 ( WWW, e-mail, transmisje strumieniowe) oraz do 16 kb/s w Strefie 2 (P2P oraz FTP). W godzinach od 1.00 w nocy do 9.00 rano prędkość w Strefie pierwszej nie ulega zmianie, lecz w drugiej przyspiesza do 256 kb/s.

Nowe opłaty abonamentowe:
Czas trwania Umowy / TaryfatranSFER mega tranSFER giga
Czas nieokreślony101 zł121 zł
12 miesięcy81 zł101 zł
24 miesięce61 zł81 zł
Podane ceny są cenami brutto.




W lutym będzie obowiązywać promocja na opłaty abonamentowe. W zależności od taryfy na jeden lub dwa pełne okresy rozliczeniowe w umowie na 24 miesiące opłata wyniesie 1 zł brutto. Koszt aktywacji wyniesie również 1 zł brutto. Dodatkowo suma przetransferowanych danych będzie rozliczana w okresie 30 dniowym.

Zobacz: cennik nowych taryf internetowych (plik PDF; 135 kB).

Źródło tekstu: Sferia     

Dodaj do:
w sumie: 20
  • 0

    1. ~pawel1611  2008-01-31 12:05:15  host: 87-205-247-108.adsl.inetia.pl

    no to bomba, kto nie kupi ten trąba hahahaha

  • 0

    2.  2008-01-31 13:00:52

    brakuje mi tutaj informacji czym różni się oferta "mega" od oferty "giga" (oprócz ceny oczywiście, bo to widzę)

  • 0

    3. ~ahan  2008-01-31 13:07:42  host: inet20909nb-1.eranet.pl

    *Rafał - limitem transferu :)

  • 0

    4.  2008-01-31 13:22:31

    Hehe, 16kb/s. Gorzej niż w dial-up :P

  • 0

    5.  2008-01-31 13:24:26

    Idiotyczny podział na strefy, cena niezbyt atrakcyjna, limity danych. Tę ofertę kupi chyba ten kto nie ma już innego wyjścia...

  • 0

    6.  2008-01-31 13:27:45

    O ile oferta Sferii na telefony jest ciekawa (standart CMDA) o tyle net... widać mają takie ograniczenia technologiczne i już.

  • 0

    7.  2008-01-31 13:29:29

    Paweł: CDMA2000 zarządza pasmem zdecydowanie lepiej niż WCDMA. Szkielet też mają dobry. Problem w tym, że mają przydzielone efektywnie węższe pasmo częstotliwości niż typowe sieci 3G...

  • 0

    8.  2008-01-31 14:19:57

    16 kb/s co to ma byc? przeciez to nawet zadna strona sie nie otworzy chyba ze to jakis zart

  • 0

    9. ~  2008-01-31 14:27:46  host: 82.160.4.8

    Żenujące, chcę coś zgrać z FTP i mam 16kb/s, 12 lat temu miałem szybciej:)

  • 0

    10.  2008-01-31 15:20:07

    Mam to dziadostwo juz 12 miesiecy i powiem jedno - KATASTROFA - chodzi mi glownie o predkosc i jakosc polaczen, za jakis miesiac bede zrywal umowe i zaloze net z kablowki. Nie polecam internetu Sferii !

  • 0

    11. ~niko  2008-01-31 15:29:29  host: as1-198.poleczki.dialup.inetia.pl

    a kto tu komu co poleca?? ps mega= limit 1GB a giga= limit 4GB a od 1.00 do 9.00 sa szybsze predkosci :)

  • 0

    12. ~matt  2008-01-31 15:29:30  host: 212-87-13-73.sds.uw.edu.pl

    chyba 16kB/s

  • 0

    13. ~lol  2008-01-31 15:55:01  host: bfz117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    padaczka ta oferta tylko to jedno nasuwa mi się tę czytając wiadomość :)

  • 0

    14.  2008-01-31 16:11:04

    Ja mam jeszcze stara promocje w ktorem mam 1giga tygodniowo i to mi wystarcza ale predkosci realne mam ok 20 -40 kilobajtow...

  • 0

    15. ~tabletki  2008-01-31 16:13:56  host: bfz117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    do tej "promocji" dorzucają jakieś tabletki na uspokojenie?

  • 0

    16. ~  2008-01-31 17:55:37  host: 213-238-75-143.adsl.inetia.pl

    znajomy to ma niby 3,1 a chodzi wolniej niż moje 1mega

  • 0

    17. ~dobi  2008-01-31 19:44:33  host: 193.238.13.70

    oferta tego niby operatora ma sie jak stan przygotowan do euro 2012, DNO:-)

  • 0

    18. ~ratler11@gmail.com  2008-02-10 00:49:23  host: evdo-78-30-96-24.subscribers.sferia.net

    Wydaje mi się że jesteście uprzedzeni jakoś... Obraziłem się na TPSA, wziąłem sferię i mam codziennie ok 1gb świeżego downloadu na dysku. za 24 zeta miesięcznie uważam że to jak za darmo. Może macie coś źle ustawione?

  • 0

    19. ~DarW  2008-02-21 02:02:14  host: evdo-78-30-75-198.subscribers.sferia.net

    Po prostu porażka. Jak zmienili taryfy to od razu spadł transfer i teraz jest poniżej wszelkiej europejskiej normy :-(

  • 0

    20. ~DarW  2008-02-21 02:08:09  host: evdo-78-30-75-198.subscribers.sferia.net

    Zastanawiam się czy można bez konsekwencji finansowych (opłaty karnej) zerwać umowę w przypadku zmiany taryfy przez operatora.

Dodaj swoją opinię