Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmiany dla klientów TP dotyczące wysyłania poczty

Zmiany dla klientów TP dotyczące wysyłania poczty

sirmark 11 Sierpnia 2009 13:19

0 0

Telekomunikacja Polska wspólnie z dużymi serwisami pocztowymi zainicjowała zmiany w funkcjonowaniu poczty elektronicznej. Zmiany mają zmniejszyć ilości spamu poprzez zmianę tzw. portów na których komunikują się programy pocztowe z serwerami.

Zmiany, które zakładają przeniesienie komunikacji mailowej z portu 25 na porty 587 i 465, są planowane na 1 grudnia 2009. Mają umożliwić zmniejszenie ilości niechcianej korespondencji mailowej. Zmiany dotyczą klientów korzystających z programów pocztowych, takich jak np. Outlook Express. Nie dotyczą one tych internautów, którzy wysyłają maile logując się do serwisu internetowego (strony WWW dostawcy poczty).




Przeniesienie komunikacji mailowej z portu 25 to kolejna inicjatywa zwiększająca bezpieczeństwo klientów korzystających z Internetu w ramach usługi "bezpieczny dostęp", którą TP wprowadziła w czerwcu ubiegłego roku. Dzięki niej, ograniczona zostanie możliwość nieświadomego wysyłania spamu, m.in. w efekcie działania wirusów lub innego oprogramowania szkodliwego.

TP oraz portale oferujące usługi poczty elektronicznej już teraz rozpoczynają akcję informacyjną, po to, aby dać wszystkim internautom wystarczająco dużo czasu na wprowadzenie odpowiednich zmian w ustawieniach programów pocztowych w swoich komputerach. Instrukcję można znaleźć na stronie www.tp.pl/cert/poczta . Wszyscy klienci TP otrzymają też informacje na temat planowanych zmian we wrześniu, razem z rachunkiem za usługi.

Źródło tekstu: TP     

Dodaj do:
w sumie: 31
  • 0

    12.  2009-08-11 14:12:08

    @11 dzięki za informacje :) Serce się raduje na wieść o mniejszej liczbie spamu.

  • 0

    13. ~  2009-08-11 14:33:09  host: v03-09.opera-mini.net

    Drastyczne i podstawa do zerwania umowy z drugiej strony dobry ruch

  • 0

    14. ~Anön  2009-08-11 14:36:46  host: 87-205-145-41.adsl.inetia.pl

    Gmail przez WWW oferuje szyfrowanie *logowania*. Szyfrowanie całej sesji jest dostępne od niedawna i jeśli się nie mylę, dalej domyślnie wyłączone. Oznacza to, że hasła nikt nie podsłucha, ale treść poczty już tak. Gmail przez SMTP/POP3/IMAP oczywiście obsługuje pełne szyfrowanie sesji — tak jak większość darmowych skrzynek.

  • 0

    15. ~Yalp  2009-08-11 14:48:58  host: 143-atm.krak.tke.pl

    #13 od ponad pół roku jest blackholing BGP w tepenecie, też drastycznie i jakoś nie słyszałem o zrywaniu umów.

  • 0

    16. ~  2009-08-11 15:21:23  host: 77-253-187-24.adsl.inetia.pl

    Zwykła kampania wizerunkowa &TP. Chcą pokazać jak dbają o nasze bezpieczeństwo gestami, które nie mają większego znaczenia.

  • 0

    17. ~kravitz  2009-08-11 15:27:03  host: public7600.xdsl.centertel.pl

    @16 wiesz, w ten sposób to można zdyskredytować każdą taką akcję. Może i zyskują na tym wizerunkowo (czy to coś złego?), ale jeżeli przy okazji wpłynie to na bezpieczeństwo kompów ich klientów, to chyba nie jest złe rozwiązanie

  • 0

    18. ~Jacek  2009-08-11 15:30:31  host: acvj208.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @14 "obsługuje pełne szyfrowanie sesji tak jak większość darmowych skrzynek" - z konia spadłeś czy co?

  • 0

    19. ~Jacek  2009-08-11 15:40:44  host: acvg134.neoplus.adsl.tpnet.pl

    TP robi zadymę. Ale dobrą. Powiem więcej, bardzo dobrą. Oczywiście nie z dobrego serca. Ot po prostu szukają metod na odciążenie szkieletu i pewnie opłat za dostęp do internetu (wyjście na świat). Polska jest w czołówce spamerów. Może od grudnia to się poprawi. Mam nadzieję, że darmowy hosting przy okazji rewolucji wprowadzi obowiązkowy SSL/StartTLS dla pop3/smtp/imap. Marzenie ściętej głowy. W końcu nie każdy aspiruje aby osiągnąć poziom zbliżony do usługi GMAIL.

  • 0

    20. ~  2009-08-11 16:28:54  host: ip-89-174-122-203.multimo.pl

    11, nie będą się w stanie podszywać? Ha ha ha! Mogę Ci wysłać maila z obama@whitehouse.gov. Każdy robak wysyłający spam nie robi tego przez program pocztowy, tylko przez własny miniserwer SMTP. | Ja nie mam problemu ze spamem, u mnie wszystko co przychodzi z adresu innego niż z końcówką .pl (poza paroma wyjątkami), jest kasowane automatycznie na poziome serwera.

  • 0

    21.  2009-08-11 16:33:21

    "poprzez zmianę tzw. portów" - bez "tzw.". Tak samo nie mówi się np. "na tak zwanym gorącym uczynku" tylko po prostu: "na gorącym uczynku".

  • 0

    22. ~Zbyszek  2009-08-11 17:24:55  host: acve121.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @20 Jesteś w błędzie i nie masz pojęcia na jakiej zasadzie działa usługa submission (587). Poproś też znajomego informatyka aby wyjaśnił Tobie jak wygląda polityka dot. nagłówków poczty w przypadku większych providerów.

  • 0

    23. ~  2009-08-11 17:30:41  host: ip-89-174-122-203.multimo.pl

    22. ~Zbyszek, sam jesteś w błędzie. Mogę w każdej chwili wysłać maila z DOWOLNEGO adresu.

  • 0

    24. ~  2009-08-11 17:32:15  host: v03-15.opera-mini.net

    Brawo! Porządną firmę poznaje się po takich akcjach! Jakoś Netia nie zajmuje się bezpieczeństwem użytkownika, a tp ma często takie akcje! Albo program antivir gratis, albo coś innego. Mam Neo i jestem zadowolony z tej usługi. A czy Wasza 'tania' osiedlowka tak dba o bezpieczeństwo i wygodę?

  • 0

    25. ~pduncz  2009-08-11 17:45:04  host: borzoi.net.icm.edu.pl

    @24 - tratatata, też mi bezpieczeństwo i wygoda. z punktu widzenia regularnego klienta TP niewiele się zmieni, bo robale co mają mu wleźć na komputer wlezą niezależnie od wyblokowania portu 25. Różnica będzie taka, że tym robalom nie uda się wysłać SPAMu. Będą musiały zająć się czym innym ;-P @20 - cieszę się, że nauczyłeś się podmieniać nagłówki i wycinać pocztę według statycznego wzorca (heh), ale uwierz mi że tu rozmowa toczy się o czymś nieco innym. zachęcam do dalszej edukacji!

  • 0

    26. ~informatyk  2009-08-11 17:45:50  host: 188.33.56.165

    po ludzku, bez komplikowania; w promilowym ułamku będzie mniej spamu w skrzynkach i to też raczej teoretycznie, ale kampania, taka, jak gdyby TPSA mogła ograniczyć spam o 50% haha, podobne, tego typu i bardziej zaawansowane działania należą do rutynowych działań na świecie, ale nie odnotowałem z tego powodu kampanii, cóż...

  • 0

    27. ~gosc  2009-08-11 17:54:19  host: 81-dzi-4.acn.waw.pl

    człowieku, gdzie Ty masz kampanie?? to po prostu informacja prasowa.

  • 0

    28. ~  2009-08-11 17:55:21  host: ip-89-174-122-203.multimo.pl

    26. ~informatyk 2009, to miłe, że mój wpis dostarczył Ci tyle radości.

  • 0

    29. ~  2009-08-11 17:55:46  host: ip-89-174-122-203.multimo.pl

    Sorry, to wyżej to było do 25. ~pduncz.

  • 0

    30. ~zzz  2009-08-11 17:59:02  host: 80.53.118.237

    ale to niewiele zmieni bo port 25 i tak bedzie musial zostac otwarty

  • 0

    31. ~  2009-08-11 18:30:34  host: ahj108.neoplus.adsl.tpnet.pl

    #30 - Zmieni i to _bardzo_ dużo.

Dodaj swoją opinię