Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmiana w strukturze akcjonariatu Polkomtela

Zmiana w strukturze akcjonariatu Polkomtela

sirmark 23 Grudnia 2008 20:07

0 0
W dniu 19. grudnia w księdze akcyjnej Polkomtela ujawniono zmiany w strukturze akcjonariatu spółki będące następstwem transakcji przeniesienia akcji z TDC Mobile International A/S (TDC A/S) na dotychczasowych akcjonariuszy: KGHM Polska Miedź, PKN Orlen., Vodafone Americas Inc., PGE Polska Grupa Energetyczna, Węglokoks oraz na nowego: Vodafone International Holdings B.V.

W związku z wyjściem TDC Mobile International A/S ze składu akcjonariatu, Henrik Scheinemann i Nikolaj Salling złożyli rezygnację z funkcji członków Rady Nadzorczej Polkomtela.


Źródło tekstu: Plus     

Dodaj do:
w sumie: 25
  • 0

    6. ~k_9  2008-12-23 23:45:46  host: dynamic-78-8-86-212.ssp.dialog.net.pl

    Do 5.: Nie, na razie nie jest możliwe.

  • 0

    7. ~Simplusowiec  2008-12-24 00:05:41  host: 116.34.rev.vline.pl

    Panie Boże, broń Simplusa przed Vodafone, zlikwidują rozmowy po 5 groszy, tanie pakiety internetowe rozliczane co 1 bajt!! Akcje protestacyjna ogłaszam przeciwko białym kołnierzykom z Zachodu!!!

  • 0

    8. ~  2008-12-24 00:28:37  host: f96-013.opera-mini.net

    Do 6: no ale kraza plotki ze wlasnie to robia... Ale zobaczymy od stycznia jak to bedzie, moze poprostu zmieniaja nadajniki na te o wiekszej przepustowosci(o ile sa takie) bo ostatnio masakra z tym zasiegiem:/

  • 0

    9.  2008-12-24 01:07:29

    @5: jasne że możliwe. Przykładem jest Solina. Wiocha ma 200 mieszkańców i 3 nodeB wkoło zalewu ;-)

  • 0

    10. ~  2008-12-24 02:28:38  host: 77-254-145-143.adsl.inetia.pl

    Solina chlopcze w sezonie + okoliczne plaze to kilkadziesiat tysiecy osob. Mieszkam w Lesku i czesto jezdze do Soliny i wiem co mowie. Jasne ze teraz zima, to jest tam pusto. Lesko ma 6,5 tys mieszkancow a mamy zasieg 3G ERY, wiec to jak najbardziej mozliwe!

  • 0

    11. ~dechomenon  2008-12-24 04:07:52  host: 212.67.159.28

    #10 to jest zależne od lokalizacji danej miejscowości, nadmorskie miasta też mają zasięg 3G, a poza sezonem liczba mieszkanów wynosi np. 1000osób

  • 0

    12. ~  2008-12-24 07:38:03  host: f96-033.opera-mini.net

    Ooo:) to w okolicy 10 km jest tu kilka miejscowości, przykładem jest Skorzecin:) w sezonie kolo 25000 osob w weekendy tam przebywa:D No i w sumie Slaby zasięg 3g orange juz mam wiec moze plus tez idzie tym torem... Mam nadzieje:D

  • 0

    13. ~  2008-12-24 07:38:52  host: f96-033.opera-mini.net

    Miejscowości turystycznych oczywiscie;) i baza wojskowa w Powidzu;)

  • 0

    14. ~Maq  2008-12-24 10:06:52  host: 213.199.238.50

    Ja jakoś u siebie (Oborniki Śląskie - 8k mieszkańców) jak narazie udało mi się złapac zasięg 3G z dwóch nadajników Plusa, telefon znalazł mi także UMTSa na nadajniku Orange. Więc jest to możliwe.

  • 0

    15. ~djfafa  2008-12-24 10:52:21  host: eht162.internetdsl.tpnet.pl

    Będzie mięzynarodowo, będziemy światowi, Orange, T-Mobile, Vodafone, a że będzie drożej i gorzej niż w Idei, erze i Plusie to inna sprawa

  • 0

    16. ~ZICO  2008-12-24 12:08:18  host: 94.254.159.45

    Ta sytuacja powinna być taką chwilą refleksji dla polskich akcjonariuszy. Powinni oni wspólnie siąść do stołu i poważnie zastanowić się nad swoją przyszłością w Polkomtelu. Z jednej strony prezesów Orlenu i PGE kusi sprzedaż akcji, gdyż polscy akcjonariusze znajdują się w niezwykle korzystnej sytuacji. Z drugiej jednak strony mają oni teraz bezwzględną większość głosów na WZA a Vodafone nie ma w tej chwili nic do powiedzenia. Polkomtel jest teraz bardziej polski niż kiedykolwiek wcześniej-powiedzieć można, że nawet całkiem polski:-) Myślę, że takiej sytuacji nie powinno się marnować, bo Polkomtela, jak każdą inną firmę sprzedać można tylko raz, a co jak co, ale sektor telekomunikacyjny jest takim sektorem, który nawet w czasie kryzysu przynosi zyski-doskonale rozumie to Prezes KGHM Mirosław Krutin, który wielokrotnie zaznaczał, że KGHM będzie długoterminowym akcjonariuszem Polkomtela. Wspominał również, że będzie rekomendował aby pozostali polscy akcjonariusze nie sprzedawali akcji Piolkomtela. Oby tylko udało mu się do tego przekonać prezesów Orlenu i PGE. Tym bardziej, że wszyscy akcjonariusze dostają regularne i pokaźne dywidendy od Polkomtela. Jeśli dodamy do tego, że Polkomtel rośnie w siłę i wyprzedził on już prawdopodobnie Orange to perspektywa niższych ale za to długoterminowych i stabilnych wpływów z dywidendy powinna być bardziej kusząca niż jednorazowy przychód ze sprzedaży akcji Polkomtela.

  • 0

    17. ~przemas  2008-12-24 13:17:47  host: aedx29.neoplus.adsl.tpnet.pl

    co się podniecacie, zajmijcie się świętami barany

  • 0

    18. ~  2008-12-24 14:28:03  host: 77-254-145-143.adsl.inetia.pl

    masz cos do mojego nazwiska ;) :P

  • 0

    19. ~  2008-12-24 16:07:18  host: p10-06.opera-mini.net

    Dzis niektóry w plusie właśnie skończyli prace.im szczególnie zycze wesołych świat.pozdr for all

  • 0

    20. ~  2008-12-24 18:51:38  host: aaug117.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy chodzi o tych członków rady nadzorczej co abdykowali?

  • 0

    21. ~simplus  2008-12-25 17:49:04  host: 94.254.237.42

    a to pech :/

  • 0

    22. ~  2008-12-25 20:09:47  host: w3cache.wignet.pl

    Lepiej żeby Vodafone nie kupował Plusa bo przede wszystkim nic polskiego nie będzie.

  • 0

    23.  2008-12-25 22:41:21

    do 5. Tak jest możliwe. Ja mieszkam w miejscowości o statusie miejskim która ma 1300 mieszkańców i ja mam UMTS i HSDPA z Orange , z Ery i z Plusa(Z plusa z HSDPA korzystam i mam czasami 2 mb/s a raz 2,7 mb/s. Tyle że ja mieszkam nad morzem i dlatego pewnie wprowadzili HSDPA. Dla zainteresowanych mieszkam przy końcu - ok. 15-16 km mam do granicy- Mierzei Wiślanej

  • 0