Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmiana prezesa UKE już wkrótce?

Zmiana prezesa UKE już wkrótce?

Q! 19 Grudnia 2011 09:51

0 0

Według nieoficjalnych informacji, już wkrótce Prezes UKE, Anna Streżyńska, ma stracić swoje stanowisko - informuje Puls Biznesu. Nową prezes miałaby zostać Magdalena Gaj.

Tak przynajmniej wynika z informacji Pulsu Biznesu, który powołuje się na cztery niezależne źródła. Według nich, premier Donald Tusk podjął już decyzję o zmianie Prezesa UKE, jednak wciąż jej nie ogłosił. Przyczyny takiego stanu rzeczy są przynajmniej dwie.

Po pierwsze przeszkodą jest sama postać Anny Streżyńskiej, uważanej za reformatorkę i żelazną damę polskiej telekomunikacji. Jej zdecydowanie i konsekwentne działania dotyczące regulacji rynku przyniosły jej bardzo dużą popularność.




Po drugie wymiana prezesa UKE wymaga zgody parlamentu. Ponieważ nie jest on przychylny zmianie na tym stanowisku, premier miałby podjąć próbę zmiany ustawy regulującej tryb wyboru Prezesa UKE.

Warto przypomnieć, że kadencja Prezesa UKE zakończyła się w maju 2011. Od tego czasu Anna Streżyńska zajmuje stanowisko pełniącego obowiązki Prezesa UKE. Szerzej o tym pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Puls Biznesu, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 6

    22.  2011-12-19 11:05:52

    No nic. Rudy wszędzie się pcha...

  • 0

    23. ~ool  2011-12-19 11:30:16  host: 82-160-108-130.tktelekom.pl

    dawac macierewicza mistrza :D on nam zrobi dokladne badanie sytuacji i stiwerdzi ze to przez sztuczna mgle do play mamy drozej ;D na powaznie to nie rozumiem dlaczego zmieniac kogos doskonalego..

  • 4

    32. ~  2011-12-19 12:25:03  host: torexit.cz2.william.ir

    Powołał ją Kaczyński i Tusk już nie może tego dłużej zdzierżyć.

  • 2

    33. ~  2011-12-19 12:37:13  host: public-gprs237898.centertel.pl

    Tusk zaczyna robić czystki. A ostatecznie stanowisko prezesa UKE da pewnie Palikotowi, żeby uzyskać jego poparcie.

  • 1

    34. ~  2011-12-19 12:46:07  host: z24-15.opera-mini.net

    Ta ryza malpa sp..przy wszytsko czego sie dotknie.

  • 2

    35.  2011-12-19 13:00:16

    Tusek już powołał Ministra Sportu. I co? I nico. Powołała komisję do Badania PZPN i stwierdziła że i tak im nic nie zrobi. Szkoda gadać nawet, jak się teraz kolesiostwo szerzy.

  • 3

    36. ~sllave  2011-12-19 13:01:22  host: 79-70-232-22.dynamic.dsl.as9105.com

    nie Kaczyński a Marcinkiewicz , Panie Premierze po co zmieniać coś co dobrze funkcjonuje ??????

  • 1

    37. ~  2011-12-19 13:10:59  host: t14-12.opera-mini.net

    Najlepszy ustrój był w 1988. Nie oglądało się idiotów w tv, nikt niczego nie kontrolował poza drobnymi wyjątkami jak broń, leki, media. szkoły i służba zdrowia też była a majątki można było zbijać. Dziś nie można bo państwo nie pozwala. A wy na każdym kroku państwo i państwo. Oni zabierają ale dają sobie. Naród ma taką władzę na jaką zasługuje a że 90% ludzi ma sprzeczne wewnętrznie poglądy to rządzą ludzie którzy sprzecznosci głoszą. obyczajowymi normami jest tylko to co robi większość, a jak nie robi to popiera kary więzienia za co popadnie. Większość nigdy nie będzie stała więc cyrk trwa.

  • 0

    38. ~  2011-12-19 13:22:44  host: t14-12.opera-mini.net

    Prawa natury są takie że drzewo się samo rozrasta a nikt nie będzie podcinał gałęzi na której siedzi i może posadzić a biorąc pod uwagę ślepote ludzi nic dobrego nas nie czeka. Połowa ludzi będzie robić a druga kontrolować na wszelkie możliwe sposoby.

  • 0

    39. ~andruszka82  2011-12-19 14:15:22  host: apn-77-114-159-78.dynamic.gprs.plus.pl

    a moze by jakas petycje napisac o to by akurat Ta Panią Prezes zostawic w spokoju na stanowisku chociaz na nastepne 4-5L? czy i tak pan tusk by mial taka petycje w d.... ? miejmy wiec nadzieje ze sa to tylko spekulacje

  • 0

    40. ~ttt  2011-12-19 15:53:09  host: 77-253-248-89.adsl.inetia.pl

    Proszę napiszcie jeszcze, co obecna p.o. prezes UKE zrobiła dobrego na rynku pocztowym, który też podlega pod nadzór UKE.

  • 0

    41. ~MarYouSh  2011-12-19 15:57:35  host: drb88.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Głosujcie na mnie - ja będę świetnym prezesem UKE!

  • 0

    42. ~  2011-12-19 16:01:34  host: z35-02.opera-mini.net

    41. Możesz być świetny, a i tak Cię mogą wywalić - taka polityka.

  • 0

    43. ~andruszka82  2011-12-19 17:36:11  host: apn-77-114-159-78.dynamic.gprs.plus.pl

    40.. a po co miala cos robic.. tyle jest teraz prywatnych przedsiebiorstw ze wogole mogli by juz zlikwidowac urzedy pocztowe. i tak czlowiek idzie list wyslac a tam sznur babc i nie tylko oplaca rachunki - to dopiero jest tragedia bo przeciez do tego jest wiele innych miejsc jak np sklepy gdzie szybciej mozna to zrobic przy zakupach juz nie wspomne o tranzakcjach internetowych z szacunku dla starszych

  • -1

    45. ~  2011-12-19 18:35:44  host: 77-253-241-215.adsl.inetia.pl

    18 dokładnie tak było w sprawie dopalaczy

  • 0

    46.  2011-12-19 19:27:24

    44,45 - dopalacze to była w pełni trafiona decyzja. Czasami należy naginać prawo, aby chronić imbe... obywateli. Tutaj mamy sytuację, gdy chce zmienić coś przydatnego, tylko dlatego, że w to miejsce chce wsadzić kogoś "po znajomości".

  • 0

    47. ~Octopus  2011-12-19 20:23:53  host: ip-195-242-254-202.catv.net.pl

    Wnoszę o stanowisko dla Ojca Rydzyka. Skoro umiał wyciągnąć od ruskich pasmo wojskowe.. to u nas ze wszystkim sobie poradzi :))

  • 0

    48. ~  2011-12-19 21:45:10  host: t19-13.opera-mini.net

    @46 czołgi na ulice też można wysłać żeby chronić obywateli.Akcja"dopalacze"była niezgodna z prawem.

  • 0

    49. ~ZAWIEDZIONY!!!  2011-12-20 12:28:19  host: host199-221.kaskada.net

    Pani TO WŁAŚCIWY CZŁOWIEK NA TYM STANOWISKU. Niezwykle kompetentna, odpowiedzialna, nie waha się podejmować trydnych i odpowiedzialnych decyzji.No, ale to chyba nie człowiek PO! Panie Tusk długo jeszcze pan bedzie tak mącił w kraju? Po co szukać jakiegoś nieudacznika, byle tylko z PO? Doś takiej polityki!!!

  • 0

    50. ~e  2011-12-20 14:04:17  host: host116.opteris.pl

    Oby jak najszybciej ktos inny zajal to stanowisko i przestal wiecej szkodzic rynkowi. Bo tyle ile napsula obecna prezes, to nikt inny przez dekady by nie napsul. Wygrala jedynie TP i pasozyty, a reszta... reszta zdycha, dzieki sz. p. prezes. Łot, konkurencja i "walka z monopolem", ktory to monopol jedynie utrzymal swoje przywileje i rynek... Gawiedzi wystarczy rzucic haslo i gawiedz wszystko lyknie, nie dostrzegajac faktow.

Dodaj swoją opinię