Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmiana numerów skróconych w prepaidach Ery

Zmiana numerów skróconych w prepaidach Ery

sirmark 30 Września 2008 17:47

0 0
Od 1. października w Erze zmianie ulegają numery skrócone w ofertach Tak Tak, Era Mix oraz Blueconnect starter.

Zmiany numerów skróconych oraz odpowiadających im zapisów w cennikach, dokonywane są ze względu na Plan Numeracji Krajowej. Zmiana polega na dodaniu przed tymi numerami gwiazdki "*" i dotyczy następujących numerów:
9797 zmienia się na *9797
9898 zmienia się na *9898
9602 zmienia się na *9602

Dotychczasowe numery będą jeszcze dostępne przez pewien czas. Numer 9797 będzie dostępny do 31. października. Pozostałe dwa numery działać będą do 31. grudnia.


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~skalarek  2008-09-30 20:10:15  host: nat10.siec.alfa.pl

    @darcio to się późno załapałeś bo 2-3 lata temu byli jeszcze lepsi :/

  • 0

    14. ~ukenamuniu  2008-09-30 20:13:00  host: 86-59-n1.aster.pl

    2#: W sieci PSTN numery 9XYZ to numery AUS (Abonenckich Usług Specjalnych). W sieci PLMN mogą być stosowane, ale dla uzyskiwania połączeń z abonentami sieci stacjonarnej, którym przydzielono AUS, np RADIO TAXI. Numery te nie mogą więc być stosowane do uzyskiwania usług wewnątrz sieci komórkowej. Wstawienie gwiazdki przed 9797 robi z tego *9797 czyli IMO numer wewnątrzsieciowy nie objęty PNK (Planem Numeracji Krajowej)i wszystko jest OK. Ze Szwabami przegiąłeś.

  • 0

    15. ~olo  2008-09-30 20:44:46  host: chello089074019051.chello.pl

    A moze w TT wreszcie by zaczęły działać numery na 0-800 i 0-801 które w np.w pre-paidach Orange działają bez zastrzeżeń!

  • 0

    16. ~tatar  2008-09-30 20:47:22  host: 77-254-56-24.adsl.inetia.pl

    Ta mapa to jaks kpina... wszedzie zasieg :)Tak naprawde to chyba jest mapa zasiegu Ery ale w terenie otwartym bez przeszkod terenowych :)U mnie w miescie mam wedlug ery umts i edge ale w budynkach tak naprawde nawet gsm nie ma zasiegu o umts moge zapomniec.

  • 0

    17. ~djF  2008-09-30 20:48:20  host: public-gprs39952.centertel.pl

    kto jest za T-Mobile ten hande hoch!!!

  • 0

    18. ~RafalG  2008-09-30 21:01:28  host: crowley-nat.greenlan.pl

    Dziwne, bo jak próbuj*ę zmienić wpis w książce to telefon (Samsung Z170) zmienia numer *9797 na 9797* (gwiazdka zmienia miejsce na koniec numeru). Też tak macie?

  • 0

    19. ~  2008-09-30 21:08:48  host: w3cache.wignet.pl

    News dnia xD

  • 0

    20. ~kwistas  2008-09-30 21:10:27  host: w3cache.wignet.pl

    Era jest i tak w 97% niemiecka więc o co wam chodzi??? Kwestia zmiany loga to czysta formalność.

  • 0

    21. ~mirekb  2008-09-30 21:34:49  host: apn-77-112-105-155.gprs.plus.pl

    @4 ciekawy komentarz..no cóz,jak sprawdzilem swoją okolice Kielc,na dlugosci 50 i szerokosci 100 km w praktyce z tym co ONI pokazują doznałem małego szoku..szkoda ze rzeczywista mapka zasiegu nie jest czescia umowy o swiadczenie uslug telekomunikacyjnych i podstawa reklamacji.urwałoby sie PTC,duzo by sie urwało.klientów..

  • 0

    22. ~Piko  2008-09-30 21:35:31  host: public-gprs108897.centertel.pl

    Ta interaktywna mapa zasięgu to naprawdę jakiś fotoplastikon , no chyba że tak by Era chciała by wyglądał zasięg a jest zupełnie inaczej .

  • 0

    23. ~kwistas  2008-09-30 21:59:26  host: w3cache.wignet.pl

    Era nie umie porostu stawiać przekaźników miałem w Erze to wiem jakie czasami są problemy w dość oczywistych miejscach(w budynkach nie ma zasięgu w centrum LBN) oczywiście pisałem o tym do nich jak zwykle zgonili że telefon zepsuty, ale ja używałem tej karty w 3 i co może trzy telefony zepsute???

  • 0

    24.  2008-09-30 22:02:11

    Ta mapka to pokazuje tylko jak może wyglądać ich zasięg w przyszłości :P heeh. Ale co z tego..., jak maja zezwolenia na nowe anteny skoro ich i tak nie stawiają a czas sobie leci. Hehe, pamiętajcie odpowiedź Ery - nie gwarantują zasięgu w budynkach...

  • 0

    25.  2008-09-30 22:18:26

    #14 - zasadniczo masz rację z tymi AUSami, ale one i tak za niedługo zmienią w 19XYZ. Pozwoli zlikwidować zero w "zero-kierunkowy" bo zniknie "konflikt" numeracji AUS z SN 91, 94 i 95.

  • 0

    26. ~ukenamuniu  2008-09-30 23:22:51  host: 86-59-n1.aster.pl

    Przemolog: pamiętam, że zmiana 919 na 9191 trwała dwa lata. Jeszcze firmy taxi nie zorientowały się, co je czeka. Teraz znów zmiana np z 9191 na 19191. Do tego zepsują się "złote" AUS typu 9797, czy 9595. Ciekawe, czy i kiedy przez protesty taksówkarzy akcja zostanie wstrzymana. Gdzie jechać?

  • 0

    27. ~  2008-09-30 23:32:57  host: f96-036.opera-mini.net

    Kwistas a Twój złodziejski orangutan jest polski (należy do PTK Centertel), ale i tak frajerzy płacicie 1,6% zysku za nic, tzn. za tą gównianą nazwę. Ty wiesz co to jest przekaźnik?

  • 0

    28. ~Ja  2008-10-01 00:31:46  host: 219.210.200.89.otvk.pl

    #27: A nie przypadkiem 1,6% obrotu rocznego? Według mnie procent od obrotu jest dla Francuzów korzystniejszy. Po 1: Obrót jest z zasady większy od dochodu, po 2: Nawet jeżeli firma przynosiłaby stratę i tak musiałaby płacić, ponieważ obrót ma zawsze.

  • 0

    29.  2008-10-01 05:51:13

    #28: poza tym, chyba dochód to nie to samo co zysk?

  • 0

    30. ~remek  2008-10-01 09:12:34  host: dqb181.neoplus.adsl.tpnet.pl

    W moim przypadku (płd Warszawy) mapka się sprawdza, nawet lepiej niż ta Plusa, która troszkę nagina rzeczywistość. Zaś wprowadzenie gwiazdek jak jest napisane w newsie wynika z wprowadzenia Planu Numeracji Krajowej i tyle

  • 0

    31.  2008-10-01 10:08:39

    ale zmiana :P z 9797 na *9797 - mam tylko nadzieję że rzesze userów nie zwichną sobie psychiki przez to :-)

  • 0

    32. ~jojo  2008-10-01 10:58:09  host: efl93.neoplus.adsl.tpnet.pl

    A tak poza tym, to (nie wiem zresztą czemu) ale Era znowu zmieniła nazwę serwisu dostępnego pod *9797. Kiedyś inaczej to się nazywało, do dziś był to "System Administracji Kontem Systemu Tak Tak i Era Mix", od dziś obowiązująca nazwa to "Biuro Obsługi Użytkownika"...

Dodaj swoją opinię