Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zmiana na pozycji lidera?

Zmiana na pozycji lidera?

sirmark 26 Lipca 2006 18:13

0 0

Z dostępnych obecnie danych wynika, że Orange jest już liderem pod względem ilości klientów.

Z danych GUS wynika, że na koniec czerwca 2006 roku było w Polsce 32,458 mln abonentów i użytkowników telefonii komórkowej. Plus ustami prezesa Bauca informował, że na koniec czerwca liczba klientów Polkomtela przekroczyła 10,4 mln osób. W dzisiejszym raporcie Grupy TP podano, że liczba klientów PTK Centertel wyniosła 11,127 mln. Tak wiec z obliczeń wynika, że Era posiada 10,931 mln klientów..




Mogą to jednak nie być dane dość dokładne. Na oficjalne dane dotyczące Polkomtela trzeba poczekać, aż do opublikowania raportów jednego z udziałowców (Vodafone bądź TDC). Ciekawy jest też fakt ze w maju przedstawiciele Ery nieoficjalnie mówili o osiągnięciu poziomu 11 mln klientów.

Sieć

Liczba abonentów po 1Q2006

Liczba abonentów po 2Q2006

Przyrost

Era

10,498 mln

10,931 mln

0,433 mln

Orange

10,419 mln

11,127 mln

0,708 mln

Plus

9,781 mln

10,400 mln

0,619 mln

Razem

30,698 mln

32,458 mln

1,76 mln


Źródło tekstu: wł     

Dodaj do:
w sumie: 129
  • 0

    110. ~Arek  2006-08-01 15:51:10  host: ip163-c14.gl.digi.pl

    w erze np mi sie nie oplaca byc mam jedna osobe w erze no dobra fajnie 60 groszy ale zadne inne promocje juz by mnie nie tyczyly jak by zaproponowala era bo do innej sieci nie robia promocji np jakies pakiet tanszy

  • 0

    111.  2006-08-01 19:01:46

    a ja mam Orange tylko z uwagi na moją laskę z którą rozmawiam do 5400 minut za 15zł. Tak naprawdę to za 40zł, bo abonament istnieje tylko po to, aby można było wykupić Wybrany Numer, inaczej wybrałbym jakiś tani mix10. Uważam, że każda sieć ma swoje plusy i minusy. Orange jest a w zasadzie była dobra z bezlimitowością darmowych rozmów. Od czerwca skopali sprawę, ale ja nadal mam na starych zasadach. Wg mnie (dla osób które nie muszą 3h dziennie gadać z wybraną osobą), najlepsza jest era, drugie miejsce orange, a plus jest najgorszy. Plus jest rewelacyjnym operatorem, ale stacjonarnym (1069) a jako operator komórkowy jest żałosny. To była moja opinia

  • 0

    112.  2006-08-01 19:06:03

    Boshe ale wy pierdoły opowiadacie. Nie znacie się to się nie wpowiadajcie. Mam top firme 300 i chyba wiem, że oferta Orange mi najbardziej odpowiada i jest najkorzystniejsza. Największe gó--o to era bo plus to jeszcze jest niezły ale era to dno, wiec nie mowcie ze ta wiesniacka siec era jest taka dobra bo tak nie jest i ma mniej klientow niz orange a to o czyms swiadczy. Pozatym macie po 12 lat, telefony na karte i jakiegoś starego alcatela wiec co wy mozecie powiedziec ogolnie o sieci. Macie poczytajcie sobie to serwis dla was dzieciaczki: http://dziecineo.prv.pl/.

  • 0

    113.  2006-08-01 19:09:02

    Pozatym to się troche lepiej wypowiedzcie a nie era jest the best. Od razu widać że dzieci.

  • 0

    114. ~Kam  2006-08-01 20:03:47  host: aaf18.internetdsl.tpnet.pl

    Wlasnie rzucam orange, dzwonilem 5 razy do bok i mnie olali. Jak im rzucę wymowienie (na 6 tel) to moze sie obudza. Tak samo bylo z era, dopoki placisz i nic nie chcesz to ok, a jak chcesz podwyzszyc abn i kupic jakis fajny tel w fajnej cenie to spadaj. Wiec spadlem. Pozostana mi niedlugo tylko krotkofalowki ;)

  • 0

    115.  2006-08-01 22:52:37

    Kam, niestety, żadna z sieci komórkowych nie dba o klienta, tak jakbyśmy chcieli. No może orange dba o takich "byznesmenów" jak tomico, którzy płacą kilkaset złotych i nie używają starych alcateli :P

  • 0

    116.  2006-08-02 00:26:30

    sebastian pl, nie chodzilo mi o to zebys kogos ponizyc ani nic podobnego, poprostu sie zdenerwowalem bo takie dzieci tu czasami pisza kompletnie bez sensu i sie nie znaja. Jeśli kogos to dotknelo co napisalem to przepraszam. A sieci to prawda nie dbaja o klienta. Ale nie mozna napisac np. orange jest do dupy nie podajac przyczyny bo to dziecinne nieprawdaż

  • 0

    117. ~janczer  2006-08-02 16:04:24  host: dpl138.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no to prawda, dlatego napisze, że ostatnio jak dzwoniłem do biura obłsugi klienta orange to chyba z 6min mi wszytsko zajęło. Połowa czasu to było czekanie na zgłoszenie się operatora.

  • 0

    118. ~mioni  2006-08-02 16:20:00  host: dpn224.neoplus.adsl.tpnet.pl

    no jak ktos jest w orange....Ja mam super perfecto obsługe w Erze.

  • 0

    119.  2006-08-02 22:14:04

    tomico, telefonią interesuje się m.in. młodzież. Część z tych osób rozwija swoje zainteresowania i sposób wypowiadania się. Niektóre osoby nauczyły się uzasadniania swoich opinii (np. zamiast "orange do d..., era the best", piszą "w orange nie podoba mi się to to i to... a w erze jest lepiej gdyż ..."). A telefonia jest dla wszystkich, dla "dzieci" też. Część tych dzieci bardzo szybko uczy się ekonomii, inni dają się kolejny raz wpuszczać w maliny kolejnej reklamie kolejnego operatora.

  • 0

    120. ~tipex  2006-08-03 10:09:46  host: ip-85-198-236-213.broker.com.pl

    Niestety ciągle wybieramy mniejsze zło, każdy dobiera oferte która aktualnie jest dla niego najbardziej korzystna! Ale fakt jest jeden żaden operator nie jest idealny i każdemu z nich bardzo brakuje do normalniej ofery utrzymaniowej klienta oraz jego normalnego traktowania wobec składanych reklamacji. A dobre wyniki Orange w pozyskaniu klientow to raczej efekt sprawniejszego dzialu reklamy niz u konkurencji w budowaniu wizerunku operatora.

  • 0

    121. ~  2006-08-03 11:16:29  host: abcy71.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Witam,wszystkich zadowolonych i niezadowolych z usług telefoni komórkowej, tak się składa że zajmuje się obsługą firm w sieci era i tak na dobrą sprawę czytając Państwa wypowiedzi muszę przyznać że (pomijając szalone wypowiedzi)jeżeli chcecie Państwo krytykować oferty utrzymaniowe to trzeba się z nim dokładnie zapoznać,jeżeli chodzi o ceny aparatów (chodzi o dobre modele) to niestety skończyły się czasy że kupimy je za darmo.Naprawdę warto czasmi poświęcić wiecej czasu na rozmowę z doradcą firmy który przyjedzie na miejsce,niż załatwwiać sobie standart przez BOA,pomyślcie Państwo o takiej formie załatwienia swich problemów z telefonami
    Pozdrawiam
    Doradca Biznesowy sieci Era

  • 0

    122. ~kinga  2006-08-03 14:20:26  host: dpi103.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Wielkie mi Hallo, Orange właściwie dopiero dołączył do peletonu, a na starcie każdy ma powera. Zobaczymy kiedy ludzie znudzą się nowym logo i... prysną z tej tak naprawdę słabej sieci. Liczy sie jakość usług, a tu przoduje Era.

  • 0

    123.  2006-08-03 17:18:55

    W jakości usług to przoduje ale nie Era tylko Plus jak coś. Erze to brakuje bardzo wiele. Jest zacofana wiele lat świetlnych niż Plus. Nawet Orange jest lepszy niż Era.

  • 0

    124. ~tf  2006-08-04 01:25:11  host: 213-192-115-50.softlab.gda.pl

    Nic zlego w tym ze niektorzy sa dziecmi nie ma. Tu glos ma kazdy kto ma telefon, mial telefon albo bedzie mial. Znam wiele opinii klientow. Zasada jest jedna kazdy narzeka bo takim jestesmy narodem. Zdanie moje to nie zdanie jednej osoby ktora ma telefon, to przekaz powiedzialbym dziesiatek tysiecy osob (powaznie). Nie ma sieci najtanszej, bo kazda jest tansza w innej sytuacji. Moge jednak powiedziec ze najwiecej glupich problemow jest w Idei (bo problemy powazne to raczej zawsze ma plus, a to raczej nie wina co brak szczescia). Na ere ciezko jest narzekac, choc czasami tez mozna, to jednak do piet nie dorasta Oryndzowi w niedopatrzeniach Opa.

  • 0

    125. ~tf  2006-08-04 01:27:11  host: 213-192-115-50.softlab.gda.pl

    Tomcio: kiedys sie mowilo, ze plus jest drogi, ale ma wysoki poziom. Idea tania, ale to badziew bo sie psuje. A era jest droga bo jest wszedzie. Czasy sie zmienily i plus napewno przestal byc najlepszy pod wzgledem jakosci.

  • 0

    126. ~Marti  2006-08-04 11:09:26  host: 80.48.194.69

    Siemka :) Widze że nie którzy mówią "era the best" bo tylko w tej sieci mieli telefon ;) Ja np. miałem w Orange i Plus i powiem że wole Orange tańsze sms/mms akurat na tym mi zależy i co mnie denerwuje w plusie to to że po wysłaniu paru sms-ów przychodzi wiadomość aby wyłączyć i włączyć telefon a mnie to strasznie drażni ;) A co do ery się nie wypowiem bo nie byłem użytkownikiem tej sieci i nie moge nic porównywać :) Jak dla mnie orange jest lepszy od plusa a era narazie stoi pod znakiem zapytania ;)

  • 0

    127. ~  2006-08-04 12:44:28  host: nat-192-34.globalconnect.pl

    tak na marginesie- posmigałem sobie trochę po stronach i widzę ,ze p4 cholernie duzo wniosków składa o budowe stacji w kraju! to dobrze rokuje:)

  • 0

    128.  2006-08-05 00:06:02

    Dobrze rokuje, tylko czy wyrobia finansowo.

  • 0

    129. ~t-fi  2006-08-05 22:07:20  host: eex243.internetdsl.tpnet.pl

    witam, jak myslicie poczekać na nową promocję w erze (10 urodziny), czy teraz brać za 75 PLN 160 min. do wszystkich + z jednym nr gratis (2000 min. miesięcznie) z telefonem se d750i za 99 PLN ???

Dodaj swoją opinię