Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości "Złote weto" bez TP

"Złote weto" bez TP

WitekT 12 Stycznia 2005 12:18

0 0

Na liście strategicznych spółek, w których obowiązywać ma tzw. złote weto, nie ma Telekomunikacji Polskiej - wynika z projektu ustawy, który rząd skierował do Sejmu. Jej miejsce zajął TP Emitel, spółka zależna telekomu.

Projekt ustawy o szczególnych uprawnieniach Skarbu Państwa oraz ich wykonywaniu w spółkach handlowych o istotnym znaczeniu dla porządku publicznego lub bezpieczeństwa publicznego, czyli o tzw. złotym wecie, trafił do Sejmu 28 grudnia.
W przypadku spółek znajdujących się na liście minister skarbu, według projektu, będzie mógł sprzeciwić się: ich rozwiązaniu, przeniesieniu za granicę, zbyciu lub wydzierżawieniu aktywów, zmianie przedmiotu działalności. Takie uprawnienia nie będą więc dotyczyć Telekomunikacji. To dobra wiadomość, bo znika ryzyko, że spółka w jakimś stopniu na stałe pozostawałaby pod wpływem Skarbu Państwa. Zwłaszcza dla inwestorów długoterminowych, którzy nabyli akcje Telekomunikacji przed tym, jak resort wpisał spółkę na listę. Gdy to robili, takie ryzyko nie istniało, więc plany resortu nie do końca były fair. Teraz wszystko wraca do normy - powiedział Krzysztof Kaczmarczyk, analityk DB Securities.

Źródło tekstu: Parkiet     

Dodaj do:
w sumie: 0


Nikt jeszcze nie wyraził swojej opinii.

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-81-105-205.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy uważasz, że Play zdąży pokryć własnym zasięgiem całą Polskę do 2020 roku?

Play ma 6000 stacji BTS

 

Zobacz wynik | Opinie (2)

Archiwum Ankiet