Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Złote Bloby i Zgniłe Gruchy w Play

Złote Bloby i Zgniłe Gruchy w Play

msnet 5 Stycznia 2018 15:28

8 3

play bloby gruchy

Rzecznik Play ogłosił konkurs, w którym należy wskazać najlepsze i najgorsze naszym zdaniem dokonania fioletowej sieci w 2017 roku.

Aby wziąć udział w typowaniu kandydatów do Złotych Blobów i Zgniłych Gruch, należy do końca tego tygodnia (czyli do 7 stycznia) napisać w komentarzu pod wpisem na blogu rzecznika sieci Play, co naszym zdaniem było w sieci Play dobrego w 2017 roku, a co trochę mniej (lub wcale). Swój komentarz można także zostawić w serwisie YouTube pod filmem, który dołączamy poniżej. Autor najciekawszego podsumowania z kandydatami do obu kategorii otrzyma smartfon HTC U Play.




Zobacz: inne filmy z kategorii Wydarzenia


Zobacz: Test telefonu HTC U Play

Źródło tekstu: Play, wł     

Dodaj do:

Tagi: play

w sumie: 72
  • 0

    55. ~Marcin.503  2018-01-06 22:47:38  host: 87-205-138-52.adsl.inetia.pl

    Pierwszy telefon kupiłem w zestawie simplus 99/2000 zasięg miałem wszędzie-chociaż wlo, mnie kiedyś za to rugał, cyt; że chyba w żłobku. Rok później kupiłem Idea-POP było taniej, ale przez pierwszy rok nie miałem zasięgu w domu, musiałem wychodzić przed dom na ul, nadal mam nr z Idea/Orange od17lat, oraz Play od8lat, pamiętam że był okres że telefon z play siedział cały czas w plusie później t-m, później zobaczyłem że mieli pomiędzy Play/T-M, ktoś tutaj nie pamiętam nick, poradził że mogę wyłączyć roaming krajowy, tak zrobiłem i od roku mam tylko Play, działa bez problemu, także spróbujcie jeśli nie pasuje Wam że przełącza.

  • 0

    56. ~Indianin  2018-01-06 22:50:27  host: user-94-254-173-60.play-internet.pl

    Przy automacie nie będzie uwięziony jeśli sygnały będą porównywalne bo istnieją jeszcze ustawienia operatorskie wedle których pierwszeństwo ma Play,dopiero potem W3. Wyprowadź mnie z błędu jeśli źle rozumuję.

  • 0

    57.  2018-01-06 23:12:41

    @56 Przy automacie telefon skakał jak głupi po roamingach i tracił baterię w oka mgnieniu. Ani to wygodne, ani praktyczne. Jeszcze 1 sieć roamingowa dała by się przeżyć. Ale skakanie po TM, Plusie i Playu jest mega irytujące. Testowałem i zrezygnowałem.

  • 0

    58.  2018-01-06 23:14:22

    A teraz jeszcze po Orange...

  • -1

    59. ~Sławków  2018-01-06 23:28:11  host: user-94-254-179-99.play-internet.pl

    @słoneczny. Można wyłączyć roaming przez kontakt z BOK.

  • 0

    60.  2018-01-06 23:46:14

    @59 Można też zmienić sieć. :-) Ja naprawdę nie chcę tu hejtować Playa. Wiele dobrego zrobił, ale trochę też ma za uszami. Nic nie narzekałem przez 10 lat. Teraz to się zmienia. I ten rok będzie decydujący. Jeśli Play w tym roku znacząco nie poprawi sieci macierzystej i roamingu, to będziemy się z nim żegnać.

  • 0

    61.  2018-01-07 09:35:53

    @48. W tamtym przypadku najpewniej przepadły środki bonusowe kolesiowi a on nie potrafi tego zrozumieć. Gdyby umieścił zrzut ekranu z historią doładowań wszystko było by jasne. A tak to jedynie wygląda na krzykacza. Wątek jest otwarty więc może się ustosunkuje. Ale jak na razie od miesiąca cisza. Tylko mnie ciekawi co ty taki chętny do "pomocy"? Zamiast człowiekowi pomóc zrozumieć w czym problem to spamujesz :(.

  • 0

    62.  2018-01-07 11:32:53

    @słoneczny ich wina, ale jak wcześniej karty trzymały szczątki play to ludzie marudzili. Teraz jak trzyma w roamingu i rzadziej wraca do play to ludzie marudzą. Można wyłączyć sobie RK, wiele ludzi tak zrobiło i korzystają tylko z play. Ja sam chyba zablokuję t-m a zostawię Orange i plusa na wszelki wypadek.

  • -1

    63.  2018-01-07 12:05:10

    @61 przecież facet podkreślał tam kilkukrotnie, że nie mówi o środkach bonusowych...

  • 1

    64. ~654465  2018-01-07 13:59:44  host: 188.241.27.242

    @62. Pół roku temu po prosiłem o całkowite wyłączenia roaming krajowy, lecę tylko na macierzystym, na wschodzie i południu woj.Śląskiego jest ok.

  • 1

    65.  2018-01-07 14:49:24

    64 - dzisiaj przy niedzieli nie będę im głowy zawracał, ale jutro zweryfikuję to co napisałeś, bo sam mam dość ciągłego wbijania się w roaming, pomimo bardzo dobrego LTE i 3G Play.

  • 0

    66.  2018-01-07 16:29:04

    @65 Wyłączałem już u siebie w ustawieniach roaming danych i niestety wtedy dopiero widać, że Play jest dziurawy jak ser szwajcarski. Owszem, zasięg często jest, ale nadal jest sporo dziur. Jak chcesz to testuj. Może u Ciebie zda egzamin.

  • -2

    67.  2018-01-07 17:20:46

    Słoneczny a co ma jedno z drugim? Roaming danych w ustawieniach dotyczy roamingu międzynarodowego. Ta opcja nie ma nic wspólnego z RK.

  • 0

    68.  2018-01-07 17:46:39

    @67 Mylisz się. Telefon nie odróżnia roamingu krajowego od międzynarodowego. Dla niego roaming to roaming. Wyłączysz "dane w roaming" będąc w Play - ryzykujesz brakiem Internetu poza miastem.

  • 0

    69.  2018-01-07 17:48:18

    66- w moim mieście są 4 btsy Playa, jak i pozostałych z W3. DIL który mi śmiga w modemie, trzyma Playa cały czas bez problemu. Za to telefony głupieją i wkurza to, bo HD voice na którym mi najbardziej zależy znika, po wejściu w roaming krajowy. 67 - nie tylko. Jest podział na roaming krajowy, jak i zagraniczny.

  • 0

    70.  2018-01-07 19:05:04

    Może w android. U mnie na iPhone roaming krajowy z roamingiem w ustawieniach nie ma nic wspólnego, mogę go wyłączyć a roaming krajowy normalnie działa. Jedyna opcja to wyłączyć w BOK.

  • 1

    71.  2018-01-07 19:12:32

    @67 Tak jak już pisali wcześniej. W androidzie jest podział na roaming i roaming krajowy. Wystarczy odznaczyć co komu pasuje.

  • 0

    72.  2018-01-07 20:05:04

    @61. Co gość napisał a jaki był stan faktyczny to najwyraźniej dwie różne sprawy. Z odpowiedzi BOK przytoczonej przez niego wynika, że miał taryfę RedBull darmowe GB po doładowaniu, a tam jest właśnie bonus jak i środki złotówkowe na koncie. Ale aby mieć ze złotówek 300GB to musiałby tam mieć 3 tys. złotych.

  • 0

    73.  2018-01-07 20:08:50

    erratum: powyżej to do komentarza 63.

  • 0

    74. ~  2018-01-10 00:17:53  host: 45.63.122.50.vultr.com

    1,5Mb/s w roamie latem 2017, skandal nad skandale i grucha dożywotnia!!!

Dodaj swoją opinię