Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Złośliwe oprogramowanie w Android Markecie

Złośliwe oprogramowanie w Android Markecie

Ringu 3 Marca 2011 09:28

0 0

Użytkownicy pobierający programy na Androida z oficjalnego serwisu Market nie obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Wiedzą przecież, że zanim Google umieści aplikację w katalogu, sprawdza czy nie zawiera ona w sobie złośliwego oprogramowania. Okazuje się, że nie do końca tak jest. W Android Markecie wykryto ponad 50 różnych programów, których instalacja może zagrozić bezpieczeństwu danych w smartfonie.

Sprawa wyszła na jaw przypadakiem. Pewien użytkownik serwisu Reddit zauważył, że jeden z deweloperów aplikacji w Android Market oferuje pirackie, zmodyfikowane wersje popularnych programów. Przy bliższym przyjerzeniu się tym aplikacjom okazało się, że zawierają trojan DroidDream, który rootuje telefon i wysyła na zdalny serwer m.in. informacje o numerze seryjnym telefonu i karty SIM. W zmodyfikowanych aplikacjach wykryto także dodatkowy plik APK, dzięki któremu niepowołane osoby mogą uzyskać dostęp do innych danych w urządzeniu.




Oto lista niektórych aplikacji, w których wykryto malware DroidDream: Falling Down, Super Guitar Solo, Super History Eraser, Photo Editor, Super Ringtone Maker, Super Sex Positions, Hot Sexy Videos, Chess, Hilton Sex Sound, Screaming Sexy Japanese Girls, Falling Ball Dodge, Scientific Calculator, Dice Roller, Advanced Currency Converter, App Uninstaller, Funny Paint, Spider Man, Bowling Time, Advanced Barcode Scanner, Supre Bluetooth Transfer, Task Killer Pro, Music Box, Sexy Girls: Japanese, Sexy Legs, Advanced File Manager, Magic Strobe Light, Panzer Panic, Mr. Runner, Advanced App to SD, Super Stopwatch & Timer, Advanced Compass Leveler, Best password safe.

Zmodyfikowane programy zostały już usunięte z serwisu Android Market.

Źródło tekstu: mylookout.com, wł     

Dodaj do:
w sumie: 67
  • 0

    48.  2011-03-03 14:48:22

    @45 człowiek który robi w moim kierunku prostackie wycieczki osobiste w odpowiedzi na proste pytanie nie będzie mnie uczył kultury. Nie zacząłem się czepiać tylko zapytałem o KONKRETY. Ty jednak nic konkretnego do tej pory nie napisałeś.

  • 0

    49. ~levy  2011-03-03 14:51:59  host: revdns.bkkw.pl

    @46 wybacz chłopczyku ale to TY sie nie popisałeś argumentami "za" symbianem, ja nie musze nikogo przekonywać bo coraz więcej osób podziela moje zdanie:) i tak sie składa że mam urządzenie z symbianem:)a że symbian jest nic nie warty sam wywnioskowałeś czytając moje komantarze i korzystając z symbiana:) który: NIE MULI I JEST URZĄDZENIEM WIELOZADANIOWYM, mikser też jest urządzeniem wielozadaniowym i nie muli:)

  • 0

    50. ~levy  2011-03-03 14:54:28  host: revdns.bkkw.pl

    @48 odpisałem takimi samymi konkretami jakimi TY rzuciłeś, NIE MULI I JEST WIELOZADANIOWY więc dlaczego uważasz że jest irytujący?

  • 0

    51.  2011-03-03 14:58:05

    @49 a wiec teraz przechodzimy do "ataku"? "a że symbian jest nic nie warty sam wywnioskowałeś czytając moje komantarze i korzystając z symbiana:" Człowieku to co tu napisałeś jest co najwyżej żałosne. "który: NIE MULI I JEST URZĄDZENIEM WIELOZADANIOWYM, mikser też jest urządzeniem wielozadaniowym i nie muli:)" to wyrzuć telefon i kup sobie mikser. "wybacz chłopczyku ale to TY sie nie popisałeś argumentami "za" symbianem, ja nie musze nikogo przekonywać bo coraz więcej osób podziela moje zdanie:)" znaczy "ja nie muszę pisać argumentów bo mam rację a ty możesz pisać ale i tak racji nie masz"? Wiesz na czym polega dyskusja? Jak to widzę tak: denerwuje cię, że nie możesz podważyć nic co napisałem wiec się miotasz jak ranny pies.

  • 0

    52.  2011-03-03 14:59:47

    @50 łżesz... w wiadomościach skierowanych do innych osób pisałeś o tym, że jest do du** i nagle są one skierowane do mnie?

  • 0

    53. ~levy  2011-03-03 15:58:43  host: user-109-243-252-77.play-internet.pl

    @52&51 no użyłem twoich argumentów do opisywania zalet miksera bo takich samych można użyć:) wiadomości są skierowane do wszystkich a to że ty jesteś trollem i masz jakieś kompleksy to juz twoj problem:)

  • 0

    54.  2011-03-03 16:05:50

    @53 przyjrzyj się przebiegowi rozmowy: zaczynasz pisać o Symbianie, że jest zły. Ja stwierdzam, że to nie prawda, następnie pytam co z nim wg ciebie nie tak. ty mnie obrażasz a potem lejesz wodę. Zmieniasz zdanie kilkakrotnie i próbujesz wpierać, że czegoś nie napisałeś albo ja nie rozumiem co ty piszesz. I to ja trolluje?

  • 0

    55. ~levy  2011-03-03 16:46:19  host: user-109-243-46-182.play-internet.pl

    Nie zmieniam zdania.. nadal uważam ze jest zly.. tymbardziej ze uzywaja go ludzie ktorych argumentami jest to ze jest wielozadaniowy i nie muli:) a Ty na serio masz jakis problem z czyteniem ze zrozumieniem.. i wmawiasz Ciocia czego nie napisalem..

  • 0

    56. ~Pest  2011-03-03 16:52:30  host: 87-204-165-158.ujscie.net

    @levy & @maniiiek - powymieniajcie się numerami gg... Oby ta sprawa była dla google nauczką. Lepsza duża ekspozycja niż ogromny śmietnik.

  • 0

    57.  2011-03-03 17:11:47

    @levy przekręcasz cudze wypowiedzi, obrażasz, nie udzielasz odpowiedzi na pytania, do tego łżesz w żywe oczy i przeczysz temu co napisałeś. Jak nauczysz się dyskutować to pogadamy a na razie zjeżdżaj dziecinko.

  • 0

    58.  2011-03-03 17:13:08

    cdn. 57 Pest ma racje. Za duży śmietnik tu zrobiliśmy.

  • 0

    59. ~levy  2011-03-03 17:52:36  host: user-109-243-46-182.play-internet.pl

    Daj gg. To pogadamy dalej... @57 fakt faktem sorry za smietnik

  • 0

    60.  2011-03-03 18:02:19

    @59 napisałem Ci już co o tobie myślę. no i jakoś nie uśmiecha mi się zostawiać numer gadugadu w miejscu publicznym.

  • 0

    61. ~levy  2011-03-03 18:05:22  host: user-109-243-46-182.play-internet.pl

    Tak myslalem ze braklo argumentow:) pozdrawiam

  • -1

    62.  2011-03-03 19:05:18

    7, cytuje: "napisał użytkownik upadającej z "hukiem" nokii i jej symbiana;)" zgadza się. Tyle że prędzej wolę windows, czy ios niż ten bądziewiasty android. Jak to zwykle bywa - jakość google czyli żadna. Kiedyś wyszukiwarka pomagała autorom wirusów, dziś google wspiera ich dzięki marketowi. Nikt nie jest idealny, ale użytkownicy tego systemu tyle razy obrazili "mój" system, że pora im się odpłacić

  • 0

    63.  2011-03-03 19:12:55

    @Ringu: Popraw, bo razi w oczy ;) "Sprawa wyszła na jaw przypadakiem."

  • 0

    64.  2011-03-03 20:38:27

    @61 znów śmietnik zaczynasz? Daruj sobie.

  • 0

    65. ~Singel  2011-03-04 14:31:21  host: apd185.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Polacy maja to do siebie,żeby każdy to co ma było najlepsiejsze.Pytam po co?Potrzebujecie się dowartościować?Lubię Windowsa,to ten jest the best.Mam telefon z Symbianem,to ten jest The best.Może odrobina obiektywizmu?Jestem użytkownikiem Samsunga Galaxy S i9000 i nie uważam,żeby był najlepszy na świecie.Po cichu wzdycham do iPhona 4,ale mnie nie stać :(Samsung schrzanił system plików na Galaxy.Powinien był użyć szybkich jak rakieta EXT4.Jako linuksiarz jestem rozczarowany Androidem na Galaxy S.Gdybyście popracowali na moim Ubuntu,zrozumielibyście dlaczego.Android na Galaxy S lubi zamulić.Nie reaguje tak jak rasowy Linux.Podobno HTC Desire(ma EXT4) płynniej chodzi,ale ma kiepski wyświetlacz w porównaniu z Galaxy.Poza tym Android jest fajny.Jest tak elastyczny,że można na nim nawet konwertować filmy,obrabiać zdjęcia,wykrywać kable w ścianach,mierzyć hałas otoczenia etc,etc.Słowem cuda na kiju.Jeśli chodzi o wirusy,to jest to Linux i jeśli sami nie zainstalujemy zainfekowanej aplikacji,to nic nam nie wejdzie.Jest kilka ciekawych programów antywirusowych,które skutecznie wykrywają wirusy.Są też aplikacje oceniające,który program może być zagrożeniem.Telefon z Androidem to mały komputer,telefon z Symbianem to po prostu urządzenie do dzwonienia i wysyłania SMS.Ktoś tam napisał,że nie umiał zamknąć Opery.Myślałeś,że zamkniesz ją krzyżykiem jak w Windows XP?:)))Jak ktoś chce dzwonić,to prosta słuchawka z klawiaturą.Jak chcemy pooglądać TV,skatalogować muzykę(8G na Galaxy S),fotki,poserfować po internecie,to smartfon z Androidem lub iPhone.Niedługo aktualizacja do Androida 2.3,który już korzysta z EXT4,więc będzie szybciej :)

  • 0

    66. ~L-L  2011-03-05 21:03:10  host: 87-99-0-244.internetia.net.pl

    Android to Linux, właśnie w związku z tym wp______a energię jak głupi.

  • 0

    67. ~6020  2011-03-06 19:33:43  host: public-gprs64445.centertel.pl