Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Złodziei kołpaków zdradził SMS

Złodziei kołpaków zdradził SMS

sirmark 8 Stycznia 2009 18:23

0 0
Wczoraj policjanci ze Starogardu Gdańskiego rozbili kilkuosobową grupę przestępczą, która zajmowała się kradzieżami kołpaków samochodowych. Złodzieje wpadli przez SMS-a.

Podczas przesłuchania podejrzanego o kradzieże, na jego telefon przyszła wiadomość o treści: Jedziemy dziś na kołpaki? Nadawca i odbiorca wiadomości zostali zatrzymani. Jak się później okazało, najmłodszy przedstawiciel tej grupy ma 15 lat natomiast najstarszy 24 lata. Są oni również podejrzani o kradzieże rowerów, paserstwo oraz posiadanie amunicji. Część z zatrzymanych osób przyznała się już do przedstawionych zarzutów.


Źródło tekstu: KGP, wł     

Dodaj do:
w sumie: 32
  • 0

    13. ~MooNTER  2009-01-08 20:24:08  host: public-gprs100609.centertel.pl

    dodam,ze to dzieciak (21 l.) i moge sie zalozyc ze jak bym postal pod jego domem to w krotkim czasie bym go spotkal

  • 0

    14. ~  2009-01-08 20:24:56  host: bum128.neoplus.adsl.tpnet.pl

    11 przeczytać news jeszcze raz, albo i z pięć razy na spokojnie i pomyśl, czy dobrze zrozumiałeś tekst? Kiedyś OBOP podawał dane, że ponad 70 % ludzi nie wie o czym mówiono w wieczornych wiadomościach, które przed momentem ww. osoby oglądały, więc nie ma co się dziwić. A co do tematu, pewnie policja sama wzięła komórkę, i zaczęła smsować, i się umówili w wyznaczone miejsce hehe :)

  • 0

    15.  2009-01-08 20:28:49

    Mi pasuje, bo mam rodzinę w Starogardzie. Trzeba tępić złodziei. Brawo dla policji :)

  • 0

    16. ~Wieszak  2009-01-08 20:37:12  host: host-81-190-139-203.olsztyn.mm.pl

    Pewnie na przesłuchaniu tak mu wpieprzyli, że aż mu wszystkie kredki z piórnika wypadły...

  • 0

    17. ~kwistas  2009-01-08 21:40:07  host: w3cache.wignet.pl

    To już wiem dlaczego gówniarze taks się rozglądają po kołach aut. Dobrze tępić to gówniarstwo mi kiedyś też zgarnęli kołpaki, akurat mieli pecha bo próbowali je sprzedać mi.

  • 0

    18.  2009-01-08 22:44:23

    Jaki morał z tego artykułu ? - jak idziesz na kołpaki,nie wysyłaj SMSów do wspólnika ,bo mogą was drogo kosztować,oj,drogo :-))))

  • 0

    19.  2009-01-08 22:51:36

    Joł, jak idziesz na kołpaki umawiaj się listownie :-D

  • 0

    20. ~nick  2009-01-08 23:19:19  host: ehz81.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Czy gdyby sms miał treść 'jedziemy dziś na baraki' to by ich oskarżyli o próbe morderstwa Obamy? Czy gdyby sms przyszedł od kaczogrodów to by pozamykali prezydenta i premiera? żenada...

  • 0

    21.  2009-01-08 23:27:29

    #20. no nie zostali zamknieci za tresc SMS-a. On byl tylko elementem, ktory sprawil, ze zaczeli ich dociskac, i sie w koncu chlopcy posypali..

  • 0

    22. ~przykro mi  2009-01-09 00:59:19  host: host-83.2.142.253.tvksmp.pl

    ZLodziejstwo po prostu żenua.. dwa lusterka w aucie mi zakosili ,teraz tylną wycieraczke, za kilkanascie zlotych,, naprawde zenujące. Tak wyglada margines polskiego spoleczenstwa-nie masz idz wez drugiemu. Naprawde przykre to :( Ciekawe jak by sie poczul ten gostek jak by nonstop ktos cos podbieral :|

  • 0

    23. ~mirekb  2009-01-09 07:52:53  host: hii126.internetdsl.tpnet.pl

    @22 dla takich typów to abstrakcja którą moze kiedyś zrozumieją

  • 0

    24. ~vari  2009-01-09 08:54:02  host: ejp77.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Miałem kiedyś na samochodzie antenę, przerobioną z anteny CB na inne pasmo. Z wyglądu - popularna antena CB (w mojej była usunięta cewka i antena pracowała na mid-bandzie). Zakosili. Mam tylko tę satysfakcję, że się złodziejowi lub temu co ją kupi - nie będzie stroić na pasmie CB. Pewnie pójdzie do jednego "specjalisty" do drugiego a tu klops. Ale z drugiej strony to dziś na autach ludzie mają takie ogryzki, że przy tym moja antena jako niedopasowany rezonansowo kanał druta to i tak hi-tech. Jeśli kupi ją współczesny amator "antymisków" to pewnie nie zauwazy różnicy wobec "rewelacyjnych anten" sprzedawanych obecnie jako "anteny" CB. Przypomniał mi się przy okazji pomysł. W miejscu gdzie np grasują kieszonkowcy, dac się okraść z portfela wypchanego fałszywymi (na dobrej drukarce kolorowej) dwusetkami. Może będzie chciał wpłacić w banku...... Szkoda tylko, że miny tego cwaniaczka nie da się zobaczyć.

  • 0

    25.  2009-01-09 09:04:10

    tak - koszt portfela - 9,99 - mina zatrzymanego przez Policję złodzieja w banku - BEZCENNE za resztę innych rzeczy zapłacisz kartą .. ;-)))

  • 0

    26. ~togom  2009-01-09 09:10:57  host: 77-242-225-22.net.pbthawe.eu

    mnie się włamano do garażu.siedzziałem pół godz. w radiowozie tłumacząc sie kto ja jestem,co robie itp a z bramy nawet nie sciągnięto odcisków.

  • 0

    27. ~  2009-01-09 11:23:58  host: f96-054.opera-mini.net

    17, kwistas czy jak Ci tam... Jak mogli Ci kolpaki ukraść jak masz góra z 15 lat? No chyba, że miałeś przy rowerze :-))) hahahahaha

  • 0

    28. ~  2009-01-09 15:00:28  host: f142-120.opera-mini.net

    @26 - Pewnie zaintrygowało ich skąd masz garaż? Przeciętny obywatel garażu nie ma i niestety trzyma auto "pod chmurką". Ciebie potraktowali jak burżuja. xD

  • 0

    29. ~nick  2009-01-09 16:27:40  host: adpy202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    21. SirmarK - ale co ma gówno do tworogu? To było przesłuchanie czy bawienie się telefonem przesłuchiwanego? Jeżeli ci zatrzymani będą mieli dobrych obrońców to sprawa zostanie umorzona z powodu nielegalnego uzyskania dowodu zatrzymania. Właściwie to bdb sposób. Zakabluje na kogos i gdy będą go przesłuchiwać wysle na jego tel smsa o treści 'jedziemy dzis zabić prezydenta?'. Oczywiście wysle sms z jednorazowego prepaida ze szczerego pola conajmniej 100km od miejsca zamieszkania, prepaida od razu zniszcze a miejsce opuszcze. Reasumując takie cos nie może być powodem zatrzymania bo można kogoś wrobić.

  • 0

    30.  2009-01-09 18:25:24

    nick: zapoznaj sie najpierw z uprawnieniami Policji wzgledem podejrzanych, w tym o mozliwosciach rewizji. Dalsza Twoja teoria na zakablowanie nie ma tu nic do rzeczy. News opisuje przypadek bardzo skrotowo i kompletnie nie opisuje calego dochodzenia, ktore prowadzila Policja wczesniej oraz pozniej po otrzymaniu feralnego SMS-a.

  • 0

    31. ~nick  2009-01-10 00:15:14  host: adpy202.neoplus.adsl.tpnet.pl

    30. SirmarK - ma do rzeczy, gdyby w sms zamiast kołpaki było grzyby to jak Ci sie wydaje by zareagowali gliniarze? HA HA HA przesłuchujemy kumpla wariata który w zimie chce wybrać sie na grzyby! A gdyby było ryby to by było przesłuchanie głupka który chce łowic pod lodem mimo że temperatura oscyluje wokolo zera i lód jest cienki. Treść sms przesądziła o zatrzymaniu więc na 100% teoria ma wiele do rzeczy.

  • 0

    32. ~magcon  2014-10-31 19:59:25  host: h-87-199-79-29.dolsat.pl

    łapy odcinac jak w sredniwieczu i to bylby skutek

Dodaj swoją opinię