Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Złamano zabezpieczenia DRM w Windows Phone Marketplace

Złamano zabezpieczenia DRM w Windows Phone Marketplace

Ringu 30 Grudnia 2010 11:10

0 0
Każdy płatny program pobrany z Windows Phone Marketplace jest zabezpieczony przez specjalny system, który uniemożliwia korzystanie w pełni z aplikacji, która nie została opłacona. Ten system został właśnie złamany - przez jednego programistę w... 6 godzin.Free Marketplace - tak nazywa się program, dzięki któremu można pobrać dowolny program z Windows Phone Marketplace, odbezpieczyć go i zainstalować bezpośrednio na swoim własnym smartfonie z Windows Phone 7. Wszystko odbywa się w ciągu kilku chwil, co można zobaczyć na wideo poniżej:Program nie zostanie udostępniony publicznie, podobnie nie zostanie ujawniony mechanizm jego działania. Autor nie chce szerzyć piractwa, a jego dzieło ma za zadanie pokazać jedynie słabości systemu Microsoftu.

Źródło tekstu: WPCental, wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  1.  2010-12-30 12:16:27

  Tak oto po raz kolejny została udowodniona bezsensowność systemu DRM. Podobna rzecz spotkała jakiś czas temu DRM Ubisoftu wydany wraz z grą Silent Hunter 5, który został złamany po 24h. Producencie, zamiast wprowadzać coraz bardziej wymyślne zabezpieczenia, które prędzej czy później i tak zostaną złamane, powinni raczej obniżyć ceny swoich programów - to znacznie szybciej by spowodowało zmniejszenie piractwa...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  2.  2010-12-30 13:16:17

  on złamał to w 6h i nie chce go propagować, ktoś inny też złamie w 6h, ale może już nie być tak "moralny". Swoją drogą o czym oni w Microsofcie myśleli wpadając na taki pomysł żeby wypuszczać pełne programy zabezpieczone do czasu zapłaty, przecież było to logiczne że ktoś to złamie

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  3.  2010-12-30 13:37:38

  ciekawe ile falszywych zainfekowanych plików free_market_place.* powstanie...

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  4.  2010-12-30 13:52:20

  Moralny? Gościu liczy na fuchę w M$ to się popisuje. Z reszta musieli by być idiotami, żeby go nie przyjąć.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  5.  2010-12-30 14:49:09

  jakby mieli przyjmować każdego który umie złamać ich zabezpieczenia musieliby zatrudniać prawie każdego informatyka na świecie. Facet pewnie bardziej boi się procesu niż promuje się do pracy.

 • Ten komentarz został ukryty.

  0

  6. ~  2010-12-30 15:38:21  host: dct198.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Należy bojkotować DRM w interesie nas klientów

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-184-73-21-29.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Ankieta

Czy darmowy streaming muzyki zachęci cię do podpisania umowy?

Orange zachęca do oferty abonamentowej darmowym dostępem do Spotify

 

Zobacz wynik | Opinie (4)

Archiwum Ankiet