Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Złamano zabezpieczenia DRM w Windows Phone Marketplace

Złamano zabezpieczenia DRM w Windows Phone Marketplace

Ringu 30 Grudnia 2010 11:10

0 0

Każdy płatny program pobrany z Windows Phone Marketplace jest zabezpieczony przez specjalny system, który uniemożliwia korzystanie w pełni z aplikacji, która nie została opłacona. Ten system został właśnie złamany - przez jednego programistę w... 6 godzin.

Free Marketplace - tak nazywa się program, dzięki któremu można pobrać dowolny program z Windows Phone Marketplace, odbezpieczyć go i zainstalować bezpośrednio na swoim własnym smartfonie z Windows Phone 7. Wszystko odbywa się w ciągu kilku chwil, co można zobaczyć na wideo poniżej:


Program nie zostanie udostępniony publicznie, podobnie nie zostanie ujawniony mechanizm jego działania. Autor nie chce szerzyć piractwa, a jego dzieło ma za zadanie pokazać jedynie słabości systemu Microsoftu.

Źródło tekstu: WPCental, wł     

Dodaj do:
w sumie: 6
 • 0

  1.  2010-12-30 12:16:27

  Tak oto po raz kolejny została udowodniona bezsensowność systemu DRM. Podobna rzecz spotkała jakiś czas temu DRM Ubisoftu wydany wraz z grą Silent Hunter 5, który został złamany po 24h. Producencie, zamiast wprowadzać coraz bardziej wymyślne zabezpieczenia, które prędzej czy później i tak zostaną złamane, powinni raczej obniżyć ceny swoich programów - to znacznie szybciej by spowodowało zmniejszenie piractwa...

 • 0

  2.  2010-12-30 13:16:17

  on złamał to w 6h i nie chce go propagować, ktoś inny też złamie w 6h, ale może już nie być tak "moralny". Swoją drogą o czym oni w Microsofcie myśleli wpadając na taki pomysł żeby wypuszczać pełne programy zabezpieczone do czasu zapłaty, przecież było to logiczne że ktoś to złamie

 • 0

  3.  2010-12-30 13:37:38

  ciekawe ile falszywych zainfekowanych plików free_market_place.* powstanie...

 • 0

  4.  2010-12-30 13:52:20

  Moralny? Gościu liczy na fuchę w M$ to się popisuje. Z reszta musieli by być idiotami, żeby go nie przyjąć.

 • 0

  5.  2010-12-30 14:49:09

  jakby mieli przyjmować każdego który umie złamać ich zabezpieczenia musieliby zatrudniać prawie każdego informatyka na świecie. Facet pewnie bardziej boi się procesu niż promuje się do pracy.

 • 0

  6. ~  2010-12-30 15:38:21  host: dct198.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Należy bojkotować DRM w interesie nas klientów

Dodaj swoją opinię

Do prawidłowego działania formularza wymagana jest akceptacja plików cookie.

host: ec2-54-198-195-11.compute-1.amazonaws.com


Serwis TELEPOLIS.PL zastrzega sobie prawo redakcji, skrótów, bądź usunięcia opinii zawierającej treści zabronione przez prawo, wulgarne, obraźliwie lub w inny sposób rażąco naruszające zasady współżycia społecznego. Komentarze są opiniami czytelników, za które ponoszą oni wyłączną odpowiedzialność. Nie są oficjalnymi opiniami serwisu TELEPOLIS.PL i jego redakcji. Jednocześnie przypominamy, że osoba zamieszczająca opinię może ponieść za jej treść odpowiedzialność karną i/lub cywilną.
Usuwane będą także komentarze zawierające oferty handlowe, numery telefonów, adresy e-mail czy komunikatorów oraz komentarze mocno odbiegające od treści wiadomości.

Najpopularniejsze

Ankieta

Czy płacisz smartfonem lub zegarkiem zbliżeniowo?

Garmin Pay dla klientów PKO BP

 

Zobacz wynik | Opinie (13)

Archiwum Ankiet