Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zimbabwe bez Internetu

Zimbabwe bez Internetu

WitekT 21 Września 2006 19:08

0 0

Zimbabwe nie będzie miało dostępu do Internetu, gdyż jedyna firma zapewniająca afrykańskiemu państwu łączność satelitarną wycofała się ze współpracy.

Jak informuje Washington Post, powodem do zerwania umowy między usługodawcą, firmą Intelsat, a państwową spółką TelOne, było niewywiązywanie się tej ostatniej ze zobowiązań finansowych. Według szacunków, TelOne zalega z kwotą w wysokości 700 tys. dolarów.




Zaistniała w Zimbabwe sytuacja wydaje się być niedopuszczalną w obecnej erze komunikacji, jednak dla państwa zmagającego się z inflacją rzędu 1200% , stopą bezrobocia 70%, niedoborami zagranicznych walut oraz podstawowych środków do życia, dostęp do Internetu nie wydaje się sprawą priorytetową.

Źródło tekstu: The Inquirer, 4Press     

Dodaj do:
w sumie: 18
  • 0

    1. ~haha  2006-09-21 19:11:02  host: 128-dom-3.acn.waw.pl

    Ok, jadę sprawdzić jak to jest na prawdę na miejscu :)

  • 0

    2. ~  2006-09-21 19:25:55  host: tor-proxy

    Uuuu... Jak to dobrze że mieszkamy w Polsce :-)

  • 0

    3. ~  2006-09-21 19:37:53  host: aatg66.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Spoko, spoko. Bliźniaki wkrótce zrobią nam z Polski drugie Zimbabwe...

  • 0

    4. ~  2006-09-21 19:52:27  host: pa28.turek.sdi.tpnet.pl

    ale bol bez neta..

  • 0

    5.  2006-09-21 20:13:44

    Trudno, może ich autorytarny przywódca będzie treaz miał więcej czasu na sprawy kraju...

  • 0

    6. ~  2006-09-21 20:35:47  host: dkw46.neoplus.adsl.tpnet.pl

    niech poproszą TPSA, to im kabelek podciągnie... ;)

  • 0

    7. ~dracula  2006-09-21 21:03:48  host: cxk218.internetdsl.tpnet.pl

    Szkoda ktaju :(

  • 0

    8. ~Misiek  2006-09-21 21:29:29  host: ub242.internetdsl.tpnet.pl

    Witek maly blad ''Inetrnetu '':)

  • 0

    9.  2006-09-21 22:12:26

    Misiek: dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione! :)

  • 0

    10. ~bigmanpl  2006-09-21 22:14:11  host: 80.51.166.203

    Zawsze pozostanie im Intranet o zasiegu panstwa ;>

  • 0

    11. ~noname  2006-09-21 22:23:13  host: eez148.neoplus.adsl.tpnet.pl

    10. Chyba na tam-tamach.

  • 0

    12. ~  2006-09-21 23:10:31  host: dtx95.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Może Balcerowicza tam wysłać? Będziemy mieć wpływy, to może i jakieś złoża ropy i diamentów się znajdą.

  • 0

    13.  2006-09-21 23:25:37

    Rzczywiście społeczeństwo cholernie na tym ucierpiało...

  • 0

    14. ~aaa  2006-09-22 00:02:13  host: dsn104.neoplus.adsl.tpnet.pl

    a moze z jakiegos osciennego panstwa lokalna wifi z wiski puscic. A najlepiej jakiegos polskiego biznesena tam wyslac niech neta na 2.4GHz zalozy na granicy Zimabawe. Mosty na 5GHz i monopol murowany ;)

  • 0

    15.  2006-09-22 00:11:54

    o kurka,przerąbane mają,i co oni teraz zrobia. straszne... :))))

  • 0

    16.  2006-09-22 00:21:03

    ***3 kolejny debil się odezwał, niewidzący różnicy miedzy demokracją europejską a ludobójstwem afrykańskim! Najlepiej sam tam białasie zamieszkaj, jeśli ci w Polsce źle!!!

  • 0

    17. ~miliard  2006-09-22 15:06:25  host: 195.116.35.23

    No to nie w każdej dziedzinie jesteśmy 100 lat za Murzynami. Jednak tam to mają przesr@ne - 70% bezrobocie. Z czego ci ludzie żyją? Chyba tylko z pomocy ONZ.

  • 0

    18. ~blom  2006-09-24 22:08:54  host: gate.krotoszyn.kaskada.net

    przykre ale tam i tu w pl jest % dla ktorego net jest ostatnia rzecza i 1 z ktorej moga zrezygnowac byle polepszyc byt

Dodaj swoją opinię