Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości Zika: w T-Mobile przypada 60 MB miesięcznie na terminal

Zika: w T-Mobile przypada 60 MB miesięcznie na terminal

WitekT 24 Grudnia 2012 13:26

0 0

Liczba przesyłanych danych wzrosła w tym roku w naszej sieci o 60%. Rośnie liczba smartfonów i wolumen przesyłanych przez nie danych (między innymi z powodu wykorzystywania smartfonu w charakterze mobilnego hotspota). W ciągu roku ten wolumen się podwoił się, wynosząc statystycznie 60 MB miesięcznie na terminal. Rośnie też liczba osób korzystających z usług transmisji danych - mówi w wywiadzie dla serwisu rpkom.pl Milan Zika, członek zarządu PTC odpowiedzialny za technikę.

Jak dodaje, najszybciej rośnie ruch z różnego typu aplikacji wideo, w tym serwisów VOD. To jest największe wyzwaniem przed mobilnymi sieciami, choć nowe techniki kompresji ograniczają w pewnym stopniu problem.




Nie wiemy dokładnie, jak w Polsce rozkłada się ruch data ze smartfonów pomiędzy mobilną sieć a hotspoty, ale widziałem dane dla jednego z krajów Europy Zachodniej, gdzie te proporcje wynosiły od 40 do 60%. Myślę, że w Polsce więcej ruchu transferuje sieć mobilna, bo hotspotów jest mniej - mówi Zika.

Źródło tekstu: rpkom.pl     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    4. ~omena  2012-12-24 14:16:51  host: ip-151-248-32-64.free.aero2.net.pl

    @2 Jak będziesz miał baterię w tyłku.. Już mi wystarczy chodzenie do aptek, lekarza i innych "life style" przedstawicieli WiFi 3g i innego badziewia, które "akurat nie łapie" więc drukarka/serwer nie odp.... masakra. Kabel to Kabel!!! A smartphone, może nas co najwyżej poinformować o czymś co czeka nas na pełnowymiarowym komputerze!

  • 2

    5.  2012-12-24 14:22:48

    Ale 60MB według taryfikacji 100kB czy według normalnego rozliczania? Bo różnica jest spora, 60MB to może być realne 15MB.

  • 0

    6.  2012-12-24 14:25:14

    Atlan: taryfy to są dla klientów, prawda? One decydują ile PŁACISZ. A wielkość przetransferowanych danych to wielkość przetransferowanych danych...

  • -1

    8.  2012-12-24 15:16:10

    Jeśli chodzi o vod to raczej nikt normalny nie ogląda na mobilnym internecie przy tak małych limitach (jeśli oczywiście 3G daje radę) to można w mgnieniu oka wykorzystać miesięczny limit transferu danych. Ruch się pewnie też zwiększył, bo użytkownicy smarthphnów zainstalowali aplikacje do sprawdzenia stanu konta. Czekam by uruchomiono wreszcie UMTS 900 wtedy 3G będzie wcześniej, ale z ich zapałem to szybciej Plus/Aero2 postawi UMTS 900 w całym kraju niż Networks, które stawia umts 2100, ale zasięg poza miastem jest tragiczny w pomieszczeniach już można zapomnieć o 3G no chyba, że w odległości góra 2km od stacji.

  • 2

    9.  2012-12-24 15:35:22

    Mobilny hotspot ze smartfona czasem powoduje że nie można się do mnie dodzwonić (niby jestem poza zasięgiem sieci) nie wiem czy zdarza się to u wszystkich operatorów czy tylko w Play, generalnie zdarza się bardzo często że pakiet 1GB starcza na styk lub jadę na lejku pod koniec okresu rozliczeniowego ;-)

  • 2

    10.  2012-12-24 16:29:07

    "T-mobile: Liczba przesyłanych danych wzrosła w tym roku w naszej sieci o 60%. Rośnie liczba smartfonów i wolumen przesyłanych przez nie danych (między innymi z powodu wykorzystywania smartfonu w charakterze mobilnego hotspota). W ciągu roku ten wolumen się podwoił się" - Dlatego T-mobiel obciął przy przedłużeniu wielkość paczki internetowej ?!

  • 0

    11. ~  2012-12-24 18:01:44  host: s40-13.opera-mini.net

    to coś mało, ja wykorzystuje w telefonie prawie 2GB i to tylko poza domem bo w domu mam wifi. Czasami się zdarza że nawet mój takie 2GB nie starcza i nie robię hotspota z telefonu :-P

  • 0

    13.  2012-12-24 23:49:21

    Ja tam mam 2,5GB miesiecznie dla samego smartfona i ledwo co mi wystarczy... hehe

  • 0

    14. ~  2012-12-25 12:14:01  host: 77-255-126-46.adsl.inetia.pl

    @9 takie sytuacje są wtedy jak jesteś na 2G. na 3G to nie występuje

  • 0

    15. ~mirekb  2012-12-25 12:43:10  host: user-31-174-226-34.play-internet.pl

    ciekawe bardzo..mam nadzieje ze bedzie w ptc/orange wiecej modemow hspa dc/lte 0,8;1,8;2,6 i oferty na net typu 50zl 30gb nocki bez limitu za 9,08.jak odpalą w 2013 lte/hspa+ to sie zastanowie nad zmiana obecnego dostawcy lte

  • 0

    16. ~toto26  2012-12-25 16:33:30  host: dru152.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Też chciałbym cos dorzucic od siebie w sieci mobilnej transmituje każdej nocy co 5 GB juz logowałem sie na konto patrze transfer danych 130 GB nie (MB)choc mam łancze stacjonarne to jak jestem u rodziny to dodatkowy internet sie przydaje(Mobilny) :) zobaczymy czy w przyszłym roku siec play uruchomi LTE :)Wesołych Swiąt

  • 3

    17.  2012-12-25 17:41:06

    Do tych statystyk nie pasuje żaden z kilku numerów tak tak czy heyah, którymi się opiekuję. Po prostu bojkotuję konsekwentnie korzystanie z transmisji danych u tego operatora. A teraz pytanie do Pana M. Ziki : dlaczego T-Mobile z uporem osła, nieprzejednanie uniemożliwia swoim klientom sprawdzanie ilości transferowanych danych? Kiedy wreszcie nastąpi przełom i zmiana stanowiska? Potraficie pięknie podawać statystyki, a uniemożliwiacie skorzystanie z najbardziej podstawowej usługi, jaką jest odpowiednik w Plusie *121#, czy *108# w Play. Oświadczam, że równie nieprzejednanie robię wam czarny PR wśród wszystkich moich znajomych, którzy korzystają z waszej sieci, przestrzegając przed całkowitym brakiem kontroli nad transferem. I będę to czynił, do czasu zmiany sytuacji. To moja prywatna nominacja do Głuchego Telefonu.

  • 0

    18. ~majka  2012-12-26 08:57:14  host: ip-151-248-38-103.free.aero2.net.pl

    z tą jakością sieci jaką oferuje T Mobile to 60Mb na miesiąc to i tak dużo.

  • 0

    19. ~wolny  2012-12-26 09:28:38  host: bzv57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    BARDZO FAJNIE. SZKODA TYLKO ZE SIEC T-MOBILE PRAKTYCZNIE NIE DZIALA W LUBLINIE, OD JAKIEKOG POL ROKU TO JAKAS MASAKRA!!

  • 0

    20. ~Tomasz  2012-12-26 11:48:30  host: host-62-122-237-7.wieszowanet.pl

    Bo T-Mobile to najgorsza sieć w PL pod względem oferty i jakości. Każdy kto miał w tej sieci internet pewnie wie jakie są transfery superszybkiego internetu w T-Mobile i do tego ich rwanie połączeń. T-Mobile tylko ładnie wygląda na ulotkach i reklamach w TV

  • 0

    21. ~wolny  2012-12-26 12:55:52  host: bzv57.neoplus.adsl.tpnet.pl

    ALE DO TEJ PORY TZN JESZCZE W ZESZLE WAKACJE WSZYSTKO BYLO OK? MYSLALEM ZE TO WINA TELEFONU, ALE PO WYMIANIE JEST JESZCZE GORZEJ..CZY WIE MOZE KTOS JAKA SIEC WYBRAC W LUBLINIE?

  • 0

    22. ~Lysy  2012-12-27 16:03:04  host: net-136-54.tarman.pl

    W t-mobile sa najgorsze pakiety danych, nie zmieniane od kilku lat.

  • 0

    23. ~czuba35  2012-12-27 20:22:41  host: ip-37-209-156-65.free.aero2.net.pl

    Korzystam często z internetu aero2, ale i zdarza się, kupić pakiet w T-Mobile. Powiem szczeże, że internet śmiga naprawdę bardzo dobrze, a jak połączy się z nadajnikiem 3 G to do downloadzie wyciąga 4-5 MB/s Jak dla mnie rewelka - tym bardziej, że mieszkam na Podkarpaciu w nie tak bardzo zaludnionej okolicy

  • 0

    24. ~  2012-12-29 10:49:01  host: ppp149006.ostnet.pl

    Też nie narzekam, mam pakiety w Heyah, a zatem ta sama infrastruktura. 1,2 GB spokojnie mi wystarcza w telefonie.

  • 0

    25. ~Dema  2013-01-08 13:03:08  host: 178.183.130.114.dsl.dynamic.t-mobile.pl

    Lysy a konkretnie bo mnie sie wydaje ze pakiety sa zmieniane a nawet jestem pewnie-bo powiedziec ze nie i koniec to kazdy potrafi

Dodaj swoją opinię