Telekomunikacja jak na dłoni
Wiadomości ZiiO - odpowiedź Creative na iPada

ZiiO - odpowiedź Creative na iPada

Ringu 3 Listopada 2010 18:33

0 0

Creative dołączył do grona producentów tabletów wprowadzając dwa modele z serii ZiiO.

ziio10mOba urządzenia pracują pod kontrolą systemu Android w wersji 2.1. Mniejszy, biały, 7-calowy model ma dotykowy, oporowy ekran o rozdzielczości 480x800 pikseli. Ten z większym, 10-calowym ekranem posiada rozdzielczość 1024x600 pikseli i jest dostępny tylko w kolorze czarnym.

ziio7m Urzędzenia wykorzystują procesor ZMS-08 o częstotliwości 1 GHz. Komunikację z otoczeniem zapewniają moduły Wi-fi (802.11 b/g) i Bluetooth (w wersji 2.1). Nie przewidziano możliwości łączenia się z Internetem poprzez sieć komórkową.




W obu modelach znajdziemy także wyjście wideo HDMI, złącze mini USB, gniazdo słuchawkowe mini jack 3,5 mm, stereofoniczne głośniki, przednią kamerę VGA i akcelerometr. Dostępne są wersje z wbudowaną pamięcią 8 lub 16 GB, którą możemy rozszerzyć kartami SD (maksymalnie 32GB).

Ceny urządzeń: ZiiO 7" - 250 euro (8GB) lub 270 euro (16GB), ZiiO 10" - 300 euro (8GB) lub 320 euro (16GB).

Źródło tekstu: Creative, wł     

Dodaj do:
w sumie: 22
  • 0

    3. ~psx  2010-11-03 19:06:28  host: 188.147.16.190.nat.umts.dynamic.eranet.pl

    Dlatego taki taki tani xD

  • 1

    4.  2010-11-03 19:44:08

    Sprzęt lekko trąci myszką, jednak cena może skusić mniej zamożnych lub nie tak zdesperowanych do zakupu ;-)

  • 0

    5.  2010-11-03 20:15:12

    Ta firma od dawna nie wyprodukowała nic dobrego :/.

  • 0

    6. ~neliFu  2010-11-03 20:56:37  host: dey166.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Oporowy ekran facepalm

  • 0

    7. ~  2010-11-03 21:13:54  host: t01-16.opera-mini.net

    Firma Creative produkuje wspaniałe głośniki wspaniałe karty dźwiękowe. Ale w przypadku tabletów to będzie kompromitacja. Nikomu nie uda się powtórzyć sukcesu iPada bo to nie jest możliwe bo to ten kto pierwszy wypuścił ten sprzęt zgarnia wszystko :)

  • 0

    8.  2010-11-03 22:10:22

    walić już oporowy ekran....ZMS-08 no!!! to się nazywa moc!! : D

  • 0

    9. ~gringo  2010-11-03 22:41:58  host: adci238.neoplus.adsl.tpnet.pl

    @7 - te te te, tak sie nie rozpędzaj z tym wspaniałym sprzętem może, bo Creative to raczej low end jest jak już.

  • 0

    10. ~kisu  2010-11-03 23:17:17  host: host-46-27.spray.net.pl

    oporowy ekran jakoś tego nie czuje w tablecie najbliższa przyszłość tkwi w szkle hartowanym

  • 0

    11. ~C5  2010-11-03 23:48:28  host: 80.51.30.253

    oporowy ekran oporowy tablet ;)

  • 0

    12. ~Jaro070  2010-11-04 06:38:46  host: t19-12.opera-mini.net

    A ten procesor Creative to nie podrasowany Rockchip?

  • 0

    13. ~Art  2010-11-04 07:47:09  host: static-193-69.is.net.pl

    Apple wmówiło ludziom że potrzebują tabletów i zaczęło się na dobre :D

  • 0

    14. ~wert  2010-11-04 08:04:36  host: 212.2.126.225

    sadze ze nigdy nie korzystaliscie z przegladarki internetowej czy innych programow za pomoca ekranu oporowego i rysika - zapewniam Was jest to naprawde wygodne, mysle ze nawet bardziej niz macanie i suwanie paluchami po ekranie. Przy okazji niedawno widzialem na ktoryms portalu news o specjalnym rysiku do ekranow pojemnosciowych. Jakas firma tez przygotowujee obecnie do produkcji chyba hitachi ekran dotykowy ktory ma byc obslugiwany zarowno palcami jak i rysikiem - wiec to chyba tez cos swiadczy ze konsumenci sa wciaz zainteresowani dotykowcami rysikowymi. - poprostu pewne funkcje w dotykowcach wygodniej obsluguje sie palcami inne znow rysikiem

  • 0

    15. ~eMb  2010-11-04 08:27:22  host: chello089072052025.chello.pl

    @7: w kartach dzwiekowych wyprzedzil ich Asus, a glosnikach chyba zawsze lepszy byl Logitech... (dla tej samej grupy klientow, bo wiadomo, ze audiofil kupi co innego do komputera w obu kwestiach) @10: co ma oporowy/pojemnosciowy do szkla ?

  • -1

    16.  2010-11-04 08:27:45

    Brak łączności EDGE/3G/HSDPA jak dla mnie dyskwalifikuje ten sprzęt, ponieważ ciężko znaleźć WiFi w autobusie czy pociągu. Do używania zaś tam, gdzie mam do dyspozycji WiFi, lepszy będzie notebook/netbook.

  • 0

    17.  2010-11-04 09:42:24

    @14 Nie jest to ani wygodne, ani tym bardziej wygodniejsze niż ekran pojemnościowy. Choćby nie wiem jak się starać ekran oporowy nie będzie nigdy tak czuły jak pojemnościowy + w wyniku tego jak wygląda jego budowa będzie oferował gorsze kolory. Tyle.

  • 0

    18. ~eMb  2010-11-04 12:09:52  host: chello089072052025.chello.pl

    @wtd: na plus ma za to precyzje i mozliwosc obslugi w rekawiczkach. Sa projekty, zeby laczyc jedno i drugie na szczescie

  • 0

    19. ~cd59  2010-11-04 15:31:00  host: aacn249.neoplus.adsl.tpnet.pl

    Już mnie to wnerwia! Czy wszystkie tablety muszą być odpowiedzią na Ipad'a??!! Czy którymkolwiek artykule o Tabletach może nie pojawiać się IPad? Czy gdyby Ipad nie powstał nie byłoby tabletów na świecie??!!

  • 0

    20. ~SubZero  2010-11-17 19:30:10  host: 212.160.172.70

    @19 - nie byłoby, hipsterom do lansu wystarczyłyby wówczas tylko Ray Bany i iPod.

  • 0

    21. ~czarny  2011-01-07 22:31:07  host: 169-142.free.man.koszalin.pl

    Posiadam od ponad roku creative zen x-fi 2 i jestem bardzo zadowolony z jakości dźwięku. Technologia x-fi moim zdaniem wyprzedza inne firmy pod względem jakości muzyki. Zaznaczę dla czepialskich, że nie z jednego odtwarzacza muzykę słuchałem. I to według mnie jest największą, o ile nie jedyną, zaleta powyższego tabletu.

  • 0

    22. ~  2011-10-07 17:35:27  host: 89-72-20-234.dynamic.chello.pl

    czemu oporowy ekran jest niby taki zły

Dodaj swoją opinię